בר מצווה בכותל בחורף – כיף וברכה משמיים !!!

כיף ורוחניות בבר מצווה בכותל בחורף

לקוחות שואלים אותנו הרבה מה עושים כאשר יש חורף? האם אפשר לחגוג בר מצווה בכותל בחורף, במיוחד כאשר יש גשם? התשובה לשאלה הזאת היא כן, ניתן לעשות חגיגה מהנה ומלאה ברוחניות וקודש גם בימים שיש בהם גשם.

העיקרון הכי חשוב שאנחנו הולכים על פיו הוא גמישות. בישראל היפה שלנו אין הרבה ימיי גשם בשנה, בטח ימים שיש בהם גשם בלתי פוסק וללא הפוגות בכלל.

דבר נוסף שיש לנו בישראל זה תחזית מזג אוויר שמאפשרת לנו לדעת בערך מה יהיה מזג האוויר מספר ימים לפני האירוע. כל אלה מאפשרים לנו להתארגן בזמן ליום האירוע, ולתאם עם הלקוחות את הזמנים כך שברגע שיש הפוגה בגשם, נוכל לערוך את החגיגה.  

בקיצור צפו בסרטון הסבר

מה עושים עם תהלוכת הנגנים

שיא אירוע בר המצווה הוא כמובן העלייה לתורה. אתם בטח שואלים איפה עורכים את העלייה לתורה בבר מצווה בכותל בחורף?

התשובה היא בקשת וילסון, שזה החלק המקורה של הכותל, שמהווה גם את בית הכנסת של הכותל. הסיבה לכך היא שלא מסתכנים בלהוציא ספר תורה ביום של גשם, מחשש שספר התורה יירטב. בקשת וילסון יש את כל מה שצריך בשביל שיהיה לכם טקס עלייה לתורה שמח וכשר, לפי כל ההלכות.

במהלך הטקס, הגברים נמצאים למטה עם חתן בר המצווה ולנשים יש יציע עם זכוכית גדולה שממנה הן יכולות להשקיף על הטקס. אנו מחברים את חתן בר המצווה והפייטן למיקרופונים והנשים יכולות לשמוע מה שנאמר באמצעות אוזניות. 

מה תוכלו לראות כבר בפגישה הראשונה:

מקומות לעריכת ארוחת בוקר

ארוחת בוקר בכותל בחורף
ארוחת בוקר בחורף

מקום לטקס עליה לתורה

הנחת תצפילין ועליה לתורה ביום גשם בחורף
כאן מתפללים ביום גשום

סיורים בעונת החורף

סיור לבר מצווה בכותל
סיור בבית כנסת שבכותל

ביקור במסעדות ליד הכותל

מסעדת בלאק
מסעדת בלאק 5 דקות מהכותל

שרותי ציום בחורף

צלם בר מצווה בגשם
תמונה חתן הבר מצווה בסדנה סת״ם

נסכם לכם את מה שנאמר פה בנקודות פשוטות

  • ניתן לערוך בכיף בר מצווה  בכותל בימיי החורף.
  • אנחנו עורכים את בר המצווה בצורה גמישה המאפשרת לנו לנצל את הימים הלא גשומים או את ההפוגות בגשם על מנת לערוך את בר המצווה.
  • את תהלוכת הנגנים אנו יכולים לקיים או בזמן הפוגה בגשם, או עם מטריות או בקשתות המקורות הסמוכות לכניסה לכותל.
  • טקס העלייה לתורה נערך בקשת וילסון, שזה החלק המקורה של הכותל.
בר מצווה בכותל בגשם

ארוחת הבוקר שלנו

תהלוכת תופים ושופרות בכותל

 

אנשים תוהים: איך נקיים תהלוכת נגנים בגשם? התשובה היא פשוטה מאוד –  אנחנו נעשה את כל החגיגה מתחת לסככה הנמצאת לפני הכניסה לכותל. אמנם תהלוכה ממש לא תהיה, אבל הריקודים, השמח,הבובת חסיד וההפרחת בלונים יהיו כסדרן ואף יותר מזה. לפעמים זה יותר טוב כי יש סבים וסבתות שמתקשים ללכת, ומתחת לסככה הם מקבלים את הביטחון ומשתוללים ללא הפסקה.

בר מצווה בכותל ביום מלא גשם
עושים שמח בחורף מתחת לגשם

טקס עלייה לתורה ברחבת הכותל

 

כמובן שאנחנו לא נתפלל ברחבת הכותל הפתוחה, אלא בבית הכנסת של הכותל הנקרא: “קשת וילסון”. הכניסה לגברים היא דרך רחבת הגברים והכניסה לנשים היא דרך מנהרות הכותל. כאן צריך לציין פרט חשוב. מכיוון שקשת וילסון קטנה בהרבה מרחבת הכותל החיצונה, סביר להניח שתהיה צפיפות גדולה במקום. ברחבת הגברים של הקשת, יכולות להיות במקביל עד 8 משפחות בלחץ.

בעזרת נשים יכולות להיות כ30-40 נשים מקסימום. לכן עצתנו היא שתדאגו לשמירת מקום לפחות לגברים מראש. למרות חיסרון זה, ישנה אוירה מיוחדת בקשת, במיוחד לנשים. הקשת עצמה ממוזגת, יש כיסאות ישיבה גם לנשים, ואפילו יש פטנט טכנולוגי של משדר הניתן לחתן ואוזניות הניתנות לנשים, דרכן הן שומעות את הטקס.

עליה לתורה בכותל בחורף
עליה לתורה בחורף

סדנת סת״ם

השלמת אותיות של ברכת הבית הכתובה על גבי קלף אמיתי, עם דיו ונוצה. הכתיבה יכולה להיעשות על ידי כלל האורחים, כולל הנשים. משמעות הברכה היא, שמירה לבית וברכה והצלחה בכל העניינים. זו חוויה ייחודית של פעם בחיים, המוסיפה ליום הגדול הזה, ערך מוסף בעל תוכן ערכי.

סיורים בכותל

סיורים בעיר העתיקה

 

אין ספק שלא ניתן לעשות סיור רגלי בעיר העתיקה בגשם. לזה יש פיתרון מעולה. ניתן להזמין סיור תצפיות תוך כדי נסיעה באוטובוס מבלי לצאת ממנו . המדריך יתלווה איתכם לאוטובוס, וכמובן יסביר את כל הנראה מסביב. לעתים אנשים מעדיפים זאת גם בימים שאינם גשומים.

הסיבה לכך היא, משום שהסיור בדרך כלל מתקיים בסוף היום לפני המסעדה, האורחים כבר עייפים ולרובם אין כבר כוח ללכת עוד שעה ברגל, ובמיוחד אם יש באורחים אנשים מבוגרים או עגלות תינוקות. לזה סיור תצפיות מתאים מאוד. כל מה שנשאר לכם לעשות, זה להקשיב למדריך ולהנות מהנוף.

סיור בירושלים ביום גשום
סיור הרובע יהודי ( בית כנסת החורבה)

לסיכום: חגיגת בר מצווה בכותל בעונת החורף, הינה אפשרית על כל מרכיביה , ואפילו ייחודית יותר, בעלת קסם משלה.

אנחנו בכינור דוד מאחלים לכם בר מצווה בכותל בחורף שמחה ומהנה, אותה אנחנו נארגן לכם באהבה. תתקשרו אלינו כבר עכשיו ותהיו בטוחים שתהיה לכם חגיגת חורף גדולה ורוחנית.   

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯