בר מצווה בבית הכנסת קשת ווילסון (vip)

בר מצווה בקשת וילסון היא בר מצווה שמתאימה במיוחד לתנאי מזג האוויר הקיצוניים כאן בארץ. ניתן לקיים בר מצווה בקשת וילסון גם בימיי החורף במיוחד בעונת הגשמים,  וגם בימיי הקיץ החמים.

תמונה בית כנסת קשת וילסון
מבנה בית כנסת קשת וילסון

מהי קשת וילסון

קשת וילסון בירושלים היא למעשה  החלק  פנימי, הצפוני ביותר, של הכותל המערבי. מקשת וילסון אפשר להגיע למנהרות הכותל ומשם להר הבית. מגיעים לטקס עליה לתורה אחרי שמתופפים סיימו את העבודה . 

מבנה קשת וילסון בנוי כך שיש בו מענה לכל מזג אוויר ויש כניסה אליו גם לנשים וגם לגברים. עזרת הנשים נמצאת בקומה העליונה כך שכל הנשים רואות את הטקס, וכמובן שומעות, מלמעלה.

ארונות הקודש נמצאים כל השנה במנהרה הזאת.

תמונה בר מצווה בבית כנסת קשת וילסון
עליה לתורה בבית כנסת קשת וילסון

אם אתם עומדים לחגוג בר מצווה לבן שלכם ובחרתם לחגוג לו בר מצווה בכותל, כדאי שתכירו את המקום המיוחד שנקרא קשת וילסון.

כותל הוא המקום המיוחד ביותר לחגיגת בר מצווה בשל החשיבות ההיסטורית והערך הסמלי של המקום לכל העם היהודי, קשת וילסון היא פנינה ייחודית במינה שממוקמת גם כן בכותל ואתם מוזמנים להכיר אותה כדי לשקול חגיגת בר מצווה בבית כנסת של הכותל.

זהו למעשה החלק המקורה של הכותל המערבי שאת השם המיוחד שלו הוא קיבל משמו של החוקר הבריטי אשר ביצע במקום חפירות וגילה את המבנה. שמו של החוקר היה צ'רלס וילסון.

 

סרטון הסבר ( בית כנסת של הכותל)

קבלו הסבר מילולי על בר מצווה ללא מחיצה

עליה לתורה בבית כנסת
עליה לתורה בבית כנסת

קבלו את כל תפריטים ומסעדות ליד הכותל – בקליק אחד

יתרונות של קשת וילסון בתור המקום המושלם לעריכת בר מצווה בכותל

מכיוון שמדובר על מבנה מקורה, עריכת בר מצווה בקשת וילסון היא אלטרנטיבה נהדרת. במבנה הזה המוזמנים שלכם יהיו מוגנים ממזג אוויר בלתי צפוי, מחום ומקור מהשמש הקופחת בקיץ וממזג האוויר הקריר שמאפיין את ירושלים במהלך החורף.

מדובר על מבנה ממוזג שגם לאורחים המבוגרים יהיה בו נוח לאורך כל טקס בר מצווה בכותל. בנוסף לכך, אם ברחבת הכותל האווירה עלולה להיות קצת רעשנית ונטולת פרטיות, בתוך המבנה המקורה המרהיב הזה תהיה לכם את מלוא הפרטיות לחגיגת האירוע החשוב של הבן שלכם.

האווירה במקום הזה מזכירה את האווירה המיוחדת של בית הכנסת וזה ישרה על חתן האירוע רוגע ושלווה ויסייע לו להתרכז בטקס הנערך לכבודו, בעוד ברחבה החיצונית יכולות להיות לו לא מעט הסחות דעת.

קבלו 10 טיפים איך לא לסגור בר מצווה לפני שראים את הסרט

דברים נוספים שאנו רוצים שתדעו על בר מצווה בקשת וילסון.

חשוב לציין שבר מצווה בקשת וילסון היא בר מצווה בהפרדה מלאה. זאת אומרת הנשים נמצאות למעלה והגברים נמצאים למטה, בדיוק כמו בכל בית כנסת רגיל.

מכיוון שישנו מרחק גובה רב יחסית בין עזרת הנשים לגברים בקשת וילסון. ישנה אפשרות שהנשים יקבלו אוזניות וחתן בר המצווה יקבל משדר, כך שיש תקשורת מעולה בין חתן בר המצווה לנשים. הנשים יכולות לשמוע את כל טקס הנחת התפילין והעלייה לתורה.

תמונה בר מצווה בקשת וילסון
הוצאת ספר תורה בבית כנסת קשת וילסון

חשיבותה של האווירה האינטימית וקרבתה של אמא

באווירה האינטימית השוררת בקשת וילסון אפשר לשמוע את חתן העלייה לתורה קורה את הפסוקים ולהתאחד עם המשפחה הקרובה ברגע החשוב הזה בחייו של כל ילד יהודי.

משפחות בודדות מגיעות לכאן ואין מאות מתפללים כמו ברחבת הכותל וזה הופך את בר מצווה בקשת וילסון לייחודית ובלתי נשכחת. המקום הזה גם מאפשר לנשות המשפחה וכמובן גם לאישה החשובה ביותר בחייו – אימו, להישאר באזור ולשמוע את כל הברכות והתפילות.

ב"הקרן למורשת הכותל המערבי" שהנה גוף האחראי על הכותל מטעם הממשלה, מבטיחים שכל משפחה המעוניינת לחגוג בר מצווה בכותל בתוך קשת וילסון תקבל משדר מיוחד ואוזניות. החתן ידבר דרך המשדר הנ"ל, כך שנשים שבגזרת הנשים יוכלו לשמוע אותו באמצעות האוזניות. בנוסף לכך, מחיצת הנשים בקשת וילסון בנויה מחלונות זכוכית, כך שנשות המשפחה יכולות גם לראות היטב את כל טקס בר מצווה בקשת וילסון, להבדיל ממה שקורה ברחבת הכותל, שם לפעמים נדרש מהן לעמוד על הכיסא לשם כך.

מעבר לכך, בקשת וילסון יש גם כיסאות מרופדים עבור אנשים מבוגרים שקשה להם לעמוד לאורך הטקס וזה מבטיח את הנוחות האופטימאלית לכל מי שיגיע לחגוג אתכם את טקס העלייה לתורה של בנכם היקר.

מקום תפילה לנשים בבית כנסת בכותל
עזרת נשים בבית כנסת בכותל

למי אפשר לפנות כדי לעשות בר מצווה בקשת וילסון, או בכל מקום  בכותל.

חברת כינור דוד מארגנת אירועי בר מצווה במספר מקומות בכותל המערבי, האירועים מותאמים לכל קהל ולכל מזג אוויר, כך שלכל לקוחותינו תהיה בר מצווה מהנה, שמחה ורוחנית, אותה הם יזכרו לנצח.

לכל שאלות שיש לכם על  בר מצווה בקשת וילסון,  או על כל נושא אחר של בר מצווה בכותל, נשמח תמיד לעמוד לשירותכם.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

דילוג לתוכן