עריכת בר מצווה בכותל
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

עריכת בר מצווה בכותל

בר מצווה בכותל הוא אירוע מיוחד ומרגש עבור משפחות רבות בארץ, ובעולם. הכותל המסמל את הקשר של עם ישראל לארצו ולירושלים, ומסמל את שרשרת הדורות הופך את האירוע הפרטי המרגש של עלייה לתורה והנחת תפילין לאירוע מיוחד ועוצמי הרבה יותר.

צפו בסרט בר מצווה בר מצווה של כינור דוד

להתכונן מראש

לעריכת בר מצווה בכותל צריך להתכונן מראש. ללמוד עם הילד את הברכות, ללמוד עם הילד להניח תפילין, ולקרוא בתורה. להתכונן על הקריאה, עם מי שיודע ללמד את הילד לקרוא בטעמים. פעולות אלו חשובות, מכיוון שברגע האמת, הילד מאוד מתרגש ועלול לשכוח מה הוא צריך לעשות. כאשר חוזרים על החומר שוב ושוב, יש פחות סיכוי לבלבול מתוך ההתרגשות הגדולה.

עריכת בר מצווה בכותל
עליה לתורה בכותל (צולם כינור דוד )

אפשר לארגן לבד

בר מצווה בכותל אפשר לארגן לבד, להגיע עם מניין אנשים, לתפוס מקום לתפילה, עדיף קרוב למחיצה, כדי שגם הנשים יוכלו לצפות בו, ולקיים את העלייה לתורה והנחת התפילין. במהלך הטקס, ייזרקו על בר המצווה סוכריות טופי, או סוכריות רכות אחרות, כמנהג.
מי שרוצה לקיים עריכת בר מצווה בכותל לבד צריך להגיע מוקדם, כדי לתפוס מקום טוב ליד המחיצה, ולארגן פינה נוחה לתפילה למשפחה. חשוב לזכור כי הימים בהם ניתן לעלות לתורה וגם להניח תפילין ולצלם את הטקס המרגש הם שני וחמישי.

עריכת בר מצווה בכותל
עושים שמח ברחבת ריקודים ליד מרכז דוידסון

מה ניתן לשלב ?

למי שלא רוצה לארגן לבד, או חושש לארגן לבד, ניתן להזמין טקס עריכת בר מצווה בכותל. כך שהכל יסודר עבורכם, באותו היום, ותקבלו ליווי כולל, מהבוקר עד סוף היום המרגש, ליווי זה כולל מציאת מקום ראוי לתפילה, עזרה בתפילה, בהנחת התפילין והעלייה לתורה. הנחייה של הטקס, והוספת רגש וייחוד.

בנוסף ניתן להזמין עוד אלמנטים שיהפכו את היום לעוד יותר מרגש ומיוחד. למשל תהלוכה של תופים ושופרות שילכו עם הנער מהכניסה אל הכותל או משער האשפתות, אל רחבת הכותל.

עריכת בר מצווה בכותל
ברכת האם לחתןן הבר מצווה בסוף עליה לתורה

לסיום

עריכת בר מצווה בכותל נהוג לשלב עם סיור בעיר העתיקה או סביב לכותל. ניתן לסייר במנהרות הכותל או במרכז דוידסון למרגלות הכותל. וכמובן יש למצוא מקום קרוב לסעודת המצווה שתערך אחרי העלייה לתורה והסיור. סעודת המצווה נחגגת ברוב עם ובשמחה, כדי לציין את ההתבגרות והכניסה לעול המצוות של הנער. גם פה חברתנו תשמח לסייע ולעזור בכיבוד קל לטקס עצמו, וסעודה אחר כך.

אהבתם את המאמר? שתפו לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

מאמרים באותו נושא:

Call Now Button
דברו איתנו ב WhatsApp