בר מצווה בכותל בחורף – כיף וברכה משמיים !!!

תחגגו בר מצווה בכותל בחורף כפי שחלמתם וללא פשרות

בזמנינו יש הרבה מאוד מידע איך לחגוג בר מצווה בכותל בחורף, ומשום כך זה כבר לא ערך או נכס. הרבה יותר חשוב להפוך את המידע לתוצאות מוחשיות ולבנות את האירוע ברמה הכי גבוהה שיש. לכן, אני לא אתחיל עכשיו לספר לכם סיפורים על יתרונות וחסרונות של חגיגה בכותל בגשם , אלא אציג בפניכם תוכנית שבניתי כיצד לעשות זאת בפועל.

בקיצור צפו בסרטון הסבר

פגישה מקדימה היא חובה!!!

אנחנו מקיימים את הפגישה ממש ברחבת הכותל, כדי שתראו את כל האופציות באופן מוחשי ולא רק בסרטוני וידאו שלנו.

מה תוכלו לראות כבר בפגישה הראשונה:

מקומות לעריכת ארוחת בוקר

ארוחת בוקר בכותל בחורף
ארוחת בוקר בחורף

מקום לטקס עליה לתורה

הנחת תצפילין ועליה לתורה ביום גשם בחורף
כאן מתפללים ביום גשום

מתופפים ביום גשום

סיורים בעונת החורף

סיור ב4 בתי כנסת שבכותל
סיור בבית כנסת שבכותל

ביקור במסעדות ליד הכותל

מסעדת בלאק
מסעדת בלאק 5 דקות מהכותל

שרותי ציום בחורף

צלם בר מצווה בגשם
תמונה חתן הבר מצווה בסדנה סת״ם

ארוחת בוקר בדרך לכותל

 

קודם כל אני רוצה להרגיע אתכם. לא קרה כלום. אם יש גשם ביום החגיגה  – זו ברכה משמיים. אתם מגיעים באוטובוס לכיוון הכותל ואין לכם מקום לאכול ארוחת בוקר? לא כדאי לעצור בלטרון, אלא לאכול באוטובוס תוך כדי נסיעה או  בבית קפה בדרך. תאמינו לי שהמחיר הוא פחות או יותר אותו מחיר. עלות קייטרינג ממוצע היא 45 ₪ למנה ואילו במסעדה עלות מנה היא באיזור 50 ₪ .

ישנם גם יתרונות מובהקים לארוחת בוקר במסעדה מאשר קייטרינג . המקום מקורה, ממוזג, ישנה חמימות של אוירה משפחתית, וכל זה בשביל תוספת של כמה שקלים בודדים למנה.

הסבר על ארוחת בוקר של כינור דוד

תהלוכת תופים ושופרות בכותל

 

אנשים תוהים: איך נקיים תהלוכת נגנים בגשם? התשובה היא פשוטה מאוד –  אנחנו נעשה את כל החגיגה מתחת לסככה הנמצאת לפני הכניסה לכותל. אמנם תהלוכה ממש לא תהיה, אבל הריקודים, השמח,הבובת חסיד וההפרחת בלונים יהיו כסדרן ואף יותר מזה. לפעמים זה יותר טוב כי יש סבים וסבתות שמתקשים ללכת, ומתחת לסככה הם מקבלים את הביטחון ומשתוללים ללא הפסקה.

בר מצווה בכותל ביום מלא גשם
עושים שמח בחורף מתחת לגשם

טקס עלייה לתורה ברחבת הכותל

 

כמובן שאנחנו לא נתפלל ברחבת הכותל הפתוחה, אלא בבית הכנסת של הכותל הנקרא: “קשת וילסון”. הכניסה לגברים היא דרך רחבת הגברים והכניסה לנשים היא דרך מנהרות הכותל. כאן צריך לציין פרט חשוב. מכיוון שקשת וילסון קטנה בהרבה מרחבת הכותל החיצונה, סביר להניח שתהיה צפיפות גדולה במקום. ברחבת הגברים של הקשת, יכולות להיות במקביל עד 8 משפחות בלחץ.

בעזרת נשים יכולות להיות כ30-40 נשים מקסימום. לכן עצתנו היא שתדאגו לשמירת מקום לפחות לגברים מראש. למרות חיסרון זה, ישנה אוירה מיוחדת בקשת, במיוחד לנשים. הקשת עצמה ממוזגת, יש כיסאות ישיבה גם לנשים, ואפילו יש פטנט טכנולוגי של משדר הניתן לחתן ואוזניות הניתנות לנשים, דרכן הן שומעות את הטקס.

עליה לתורה בכותל בחורף
עליה לתורה בחורף

סדנת סת״ם

השלמת אותיות של ברכת הבית הכתובה על גבי קלף אמיתי, עם דיו ונוצה. הכתיבה יכולה להיעשות על ידי כלל האורחים, כולל הנשים. משמעות הברכה היא, שמירה לבית וברכה והצלחה בכל העניינים. זו חוויה ייחודית של פעם בחיים, המוסיפה ליום הגדול הזה, ערך מוסף בעל תוכן ערכי.

איזה סיורים אפשר לעשות ביום גשום בכותל

צפו בשלבי הפקה של כינור דוד

קבלו את כל תפריטים ומסעדות ליד הכותל – בקליק אחד

סיורים בעיר העתיקה

 

אין ספק שלא ניתן לעשות סיור רגלי בעיר העתיקה בגשם. לזה יש פיתרון מעולה. ניתן להזמין סיור תצפיות תוך כדי נסיעה באוטובוס מבלי לצאת ממנו . המדריך יתלווה איתכם לאוטובוס , וכמובן יסביר את כל הנראה מסביב. לעתים אנשים מעדיפים זאת גם בימים שאינם גשומים.

הסיבה לכך היא, משום שהסיור בדרך כלל מתקיים בסוף היום לפני המסעדה, האורחים כבר עייפים ולרובם אין כבר כוח ללכת עוד שעה ברגל, ובמיוחד אם יש באורחים אנשים מבוגרים או עגלות תינוקות. לזה סיור תצפיות מתאים מאוד. כל מה שנשאר לכם לעשות, זה להקשיב למדריך ולהנות מהנוף.

סיור בירושלים ביום גשום
סיור הרובע יהודי ( בית כנסת החורבה)

לסיכום: חגיגת בר מצווה בכותל בעונת החורף, הינה אפשרית על כל מרכיביה , ואפילו ייחודית יותר, בעלת קסם משלה.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
מסעדה בירושלים

בלו הול מסעדה ליד הכותל

מסעדת בוטיק ליד הכותל מה עושים כשמבקרים בכותל וחשים צורך או רצון לאכל לפני הביקור או אחריו? בוחרים בפתרון הפשוט והקל שהוא גם המתבקש והמועדף:

קרא עוד »
צילום בר מצווה בכותל

צלם לבר מצווה בכותל

אחד הדברים החשובים שמומלץ לעשות בעלייה לתורה בכותל, הוא לצלם את האירוע. כמובן שאתם חושבים מה ? אני פראייר? למה להזמין צלמים – יש לי

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

WhatsApp לשאול שאלה
דילוג לתוכן