עליה לתורה בכותל בחורף

אתם רוצים לחגוג לבנכם בר מצווה בכותל, ולעשות מצווה גדולה וחשובה, אך מה לעשות, הבן נולד בחורף, ואי אפשר לדחות את העליה לתורה. יש לכך פתרון, ניתן לערוך  עליה לתורה בכותל בחורף. המתחם בו עורכים את העליה לתורה בכותל בחורף הוא קשת וילסון.

צפו בהסבר עליה לתורה בגשם

מה זה קשת וילסון?

קשת וילסון זה החלק המקורה של הכותל המערבי. קשת וילסון זה המקום היחיד שבו ניתן לעשות קריאה בתורה בבר מצווה בכותל, וזאת מחשש לגשם שירטיב את ספר התורה.

קשת וילסון הוא בעצם סוג של בית כנסת שצמוד לכותל המערבי, כך שיש הפרדה בין גברים לנשים. הגברים ממוקמים למטה ונכנסים דרך רחבת הכותל.

הנשים ממוקמות למעלה ונכנסות למתחם שלהן דרך מנהרות הכותל. לנשים יש  אפשרות להשקיף על הגברים מבעד לחלון זכוכית גדול. כמו כן, אנו נחבר את חתן בר המצווה ואת הפייטן למיקרופון, כך שהנשים תוכלנה לשמוע את דברי חתן בר המצווה דרך אוזניות שיש בקיר.

תמונה ברכות לחתן הבר מצווה
ברכות לחתן הבר מצווה

קחו בחשבון שבקשת וילסון אפשר להכניס עד 10 שולחנות בבת אחת, שזה אומר 10 משפחות בבת אחת. כמו כן בעזרת נשים אפשר להכניס עד 100 נשים, לכן תיאום תאריך איתנו מראש הוא קריטי על מנת לוודא שיש לכם מקום במתחם, ולא יהיה מצב שמישהו ישאר מחוץ למתחם ויקופח

איך מומלץ לנהל בר מצווה בחורף?

בחורף כמובן הבעיה העיקרית היא הגשם והקור. בחורף יותר מומלץ לקחת אוטובוס שלנו שיסיע אתכם ואת האורחים לכותל, כי גשם מייצר פקקים, וההליכה מהחניה או מהתחבורה הציבורית לכותל,  יכולה להקפיא ולהרטיב את האורחים, וזה לא נעים.

את ארוחת הבוקר כדאי לערוך בתוך בית הקפה עצמו, ולא בחוץ בשולחנות. הארוחה שתקבלו תהיה כיד המלך, כמובן שיהיה בה גם שתיה חמה, כך שכל אחד יוכל לחמם את גופו באוכל טוב ותה קפה או שוקו חם, לפי בחירתו.

תמונות טקס הפרחת בלונים בחורף
הפרחת בלונים בכותל

את התהלוכה המסורתית של נגנים בבר מצווה ומעגלים אפשר כמובן גם לערוך בחורף. לרוב, החורף הישראלי מאופיין בהפוגות גדולות בגשם, כך שאפשר לחכות עד גבול מסוים להפוגה בגשם, ואז לערוך את התהלוכה.

אם אין הפוגה, תוציאו  מטריות, מעילים, שכמיות ונעשה חגיגה בגשם. תאמינו לי שאם בברזיל אפשר לחגוג תהלוכת קרנבל בגשם, גם בישראל אפשר לחגוג בר מצווה בתהלוכה לכותל בגשם.

לאחר התהלוכה, מגיע החלק המרכזי של בר המצווה, עליה לתורה בקשת וילסון.  לצערנו, לא ניתן לזרוק סוכריות על הגברים מבעד לזכוכית של קשת וילסון, אך בשביל זריקת סוכריות יש את התהלוכה והסעודה והחגיגה לאחר העליה לתורה

תמונה בר מצווה בירושלים
עושים שמח לחתן הבר מצווה

לאחר החגיגה והעליה לתורה בקשת וילסון, אפשר לערוך סיור באחד האתרים המקורים שיש בירושלים, למשל בקבר דוד.

את היום הנהדר של   בר המצווה בכותל חותמים עם סעודה כיד המלך, כמובן יש לקחת בחשבון שאי אפשר לערוך את הסעודה תחת כיפת השמיים, כך שחשוב לתאם את המסעדה לפי המקומות שיש לה בתוך המסעדה עצמה, ללא חישוב של מקומות שיש למסעדה בחוץ.

מה עוד תקבלו מאיתנו לכבוד בר מצווה בחורף

אנחנו מציעים לכם מגוון רחב של אטרקציות שיהפכו את בר המצווה של בנכם לחגיגה גדולה, רוחנית  ומרגשת, שאותה לא תשכחו לעולם.

להקת מתופפים, כליזמרים ושופרות תלווה אתכם בתהלוכה לכותל, ואם תרצו גם בסיור בר המצווה וגם במסעדה.

ללהקה יש רפרטואר שמשלב  מוזיקה שמחה עם תקיעת שופרות ומוזיקה יותר שקטה, כך שאתם מקבלים חוויה שיש בה הכל, שמחה, הנאה , רוחניות, התרגשות ואווירה של חגיגה גדולה. ניתן כמובן לשדרג את הלהקה בעוד נגנים, או זמרים, הכל לפי רצונכם.

תמונה עליה לתורה בכותל
מעגלי ריקודים ליד מרכז דוידסון

בובת אדמור גדולה, שלא מפחדת מהגשם, תצטרף עליכם בחגיגה. הבובה מופעלת על ידי אדם והיא רוקדת, מקפצת  עושה פעלולים ומהווה אטרקציה גדולה לילדים, ולעתים היא מושכת אליה אנשים מחוץ לתהלוכה, שמגדילים את השמחה והחגיגה.

הפרחת בלונים היא משהו שאנו עורכים גם בחורף. אנו מפריחים בלונים בצבעים של כחול ולבן שהם צבעי הטוהר והקודש של הדת היהודית ושל ארץ ישראל.

אם אתם רוצים עוד אטרקציות שיהפכו את האירוע שלכם לבר מצווה אחרת ומשודרגת, למשל להוסיף הפרחת יונים, אנו בהחלט נשמח לארגן לכם כל מה שתירצו, כמובן בתיאום איתנו.

קחו 15 דקות לקבלת הדרכה ללא תשלום ותהיו שמחים שעשיתם את זה

עוד קצת בונוסים מאיתנו

אתם תקבלו מאיתנו תעודה שבה נכתב שבנכם ערך טקס עליה לתורה בכותל.  התעודה היא עדות לכך שיש משמעות לבר המצווה שבנכם חגג. תוכלו לתלות על קיר הבית את התעודה, וכולם ידעו שהילד שלכם הוא כבר לא ילד, אלא גבר שומר תורה ומצוות, שאת התפילה הראשונה בציבור, הוא עשה בכותל המערבי, שזאת מצווה גדולה מאוד.

דבר נוסף שתקבלו מאיתנו, ותוכלו לתלות על הקיר, הוא סדנת סת"ם שבה תשלימו 13 אותיות של ברכת הבית שנכתבה ע"י סופר סת"ם, שהוא גם פייטן שלנו, חגי בן חיים.

ברכת הבית היא דבר חשוב מאוד לשגשוג הבית ולשמירה על שלום הבית והבריאות של שוכני הבית.

תמונות לבר מצווה, וסרט של האירוע הם חשובים מאוד, כי תרצו להסתכל על האירוע עוד שנים רבות ולהינות מהזכרונות. אנו מספקים לכם צוות צילום מנוסה ומקצועי שלא מפחד מהגשם והקור. הצוות יהיה אתכם לכל אורך האירוע, ויעשה צילומי תמונות ווידאו של האירוע.

 

תמונה מעגל מתופפים בכותל

אם הגעת עד לפה, סימן שכבר החלטת לערוך בר מצווה בכותל, גם אם בר המצווה תצא בחורף. חברת כינור דוד היא חברה המתמחה בארגון אירוע בר מצווה בכותל בכל ימות השנה.

נשמח מאוד אם תיצרו איתנו קשר עוד היום, לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות, כך שתוכלו להתרשם ממה שאנו מציעים לכם, ולראות כיצד אנו נארגן לכם אירוע בר מצווה מהנה, מרגש, רוחני ובלתי נשכח.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עליה לתורה בירושלים כותל

עליה לתורה בכותל המערבי

עושים בר מצווה בגדול החלטתם לחגוג את בר המצווה של בנכם בירושלים, באווירת הקדושה? עשיתם החלטה נכונה. טקס בר המצווה לרבות עליה לתורה בכותל, עוצמתי

קרא עוד »

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

איך מערך טקס בר מצווה בירושלים ליד הכותל
טקס בר מצווה בכותל

אירוע שלא נשכח במקום הקדוש ביותר מידי שנה יוצאים טרנדים חמים בתחום האירועים, אשר סוחפים אחריהם המונים. אחד מהדברים החמים

קרא עוד »