הפרחת יונים בכותל

צבע לבן, חזק מאוד ביהדות

הפכו את רגע לבלתי נשכח

 

כבר בימי קדם היה ליונים מקום של כבוד במסורות העולם העתיק. חוקרים בעולם הקדום שערכו תצפיות בטבע הבחינו בהתנהגות המיוחדת של ציפור זאת וכך נולדו מיתוסים ומסורות שקשורות בה. מכל בעלי הכנף דווקא ליונה הלבנה יש משמעות יוצאת דופן בכל הקשור לאלוקים ולאמונה.  ביהדות לצבע הלבן יש משמעות רוחנית מחזקת. וכך, היונה הלבנה נחשבה לסמל של אהבה ויותר מכך, העידה על שלום ורווחה.

תמונה הפרחת יונים ליד הכותל
תמונה הפרחת יונים לבר מצווה בכותל

אטרקציה מגניבה ובלתי נשכחת שתיזכר לשנים רבות

יונים של שלום ואהבה

עשרות יונים לבנות יופרחו באירוע המיוחד שלכם

בר מצווה – הוא הצעד המשמעותי ביותר בחייו של ילד בן 13. ביום החשוב הזה, קרוב משפחה שרוצה לתת לחתן בר המצווה חוויה בלתי נשכחת, חוויה מקורית ויפה שמתאימה לגילו, יפה יעשה אם יבחר באטרקציה מיוחדת זו – הפרחת 50 או 25 יונים לבנות בטקס העלייה לתורה.

שתי אפשרויות להפרחת יונים

שתי אפשרויות להפרחת יונים

אנחנו נביא את היונים הלבנות בתוך הכלוב. כל בני המשפחה, כל אחד בתורו, יברכו את חתן הבר מצווה בברכות. בסיום הברכות, ובליווי של תקיעת השופרות וספירה לאחור ממספר 13, חתן בר המצווה יפתח את הכלוב ויפריח את היונים בעצמו

אחד האורחים יקבל יונה – לפני קבלתה יקבל האורח הדרכה קצרה איך להחזיק את היונה בצורה שלא תיבהל ולא תיפצע ותברח לפני הטקס. לאחר ברכות של כל המשפחה וכמובן צילומים נתחיל ספירה לאחור ממספר 13 ובמקביל לתקיעת השופרות כאשר נגיע למספר 1 נפריח את היונים לשמים.

תמונה הפרחת יונים בכותל

כשם שיונים עולות לשמים – ככה המזל של החתן יעלה מעלה מעלה

טקס הפרחת היונים בכותל יכול להיערך בשני מקומות לבחירה

מרפסת של הכותל

לאחר טקס העלייה לתורה נגיע למרפסת הכותל. המקום יהיה מוכן לטקס ברכת הכהנים לחתן בר המצווה, ובסיום הברכות נפריח את היונים מעל הכותל.

טקס הפרחת יונים בכותל
תמונה הפרחת יונים בכותל

תצפית ההר הזיתים

בזמן ההגעה לתצפית הר הזיתים בליווי של מתופפים, נעצור ליד מרכז דווידסון, ואחרי טקס ברכות ואיחולים לחתן בר המצווה נפריח את היונים בליווי תקיעת השופרות.

דילוג לתוכן