בר מצווה בבתי כנסת בכותל

הכותל המערבי נמצא ברובע היהודי בירושלים. אם מסיבה כלשהי, אין באפשרותכם או שאינכם מעוניינים, לערוך בר מצווה במתחם הכותל עצמו, אפשר ובהחלט מומלץ לערוך בר מצווה בבית כנסת בכותל. ישנם מספר בתי כנסת ממש קרובים לכותל, שבהם אפשר לחגוג את בר המצווה באווירה פרטית שתאפשר לכם לעשות את המצווה הגדולה של קיום בר מצווה בירושלים.

ישנם ארבעה בתי כנסת מיוחדים לבר מצווה בירושלים, שאנו ממליצים עליהם.

בתי הכנסת שאנו ממליצים עליהם הם ארבעה בתי כנסת שבהם השתמשה הקהילה היהודית הספרדית של ירושלים החל מהמאה ה-16. חיילי הליגיון הירדני החריבו את בתי הכנסת האלה במלחמת השחרור, ובשנות השבעים הם ניבנו מחדש. כאשר מתפללים בבתי הכנסת האלה אפשר ממש לחוש את קדושת המקום וההיסטוריה המפוארת שלו.

ניתן להגיע לבתי הכנסת האלה בנסיעה קצרה ברכב מהכותל. ישנה חניה בחניון הרבוע היהודי, שהוא סמוך למתחם.

תמונה בית הכנסת החורבה
בית כנסת החורבה

בית הכנסת רבן יוחנן בן זכאי

בית הכנסת הזה הוא בן 500 שנה, מה שהופך אותו לבית הכנסת הכי עתיק מבין ארבעת בתי הכנסת. ישנה מסורת ולפיה בבית הכנסת שכן השופר המפואר של המשיח וכד השמן שבו ימשחו את המשיח למלך.

תמונה ביצ הכנסת יוחנן בן זכאי​
בית כנסת יוחנן בן זכאי

בית הכנסת אליהו הנביא

ישנה מסורת נחמדה שבו הגיע אליהו הנביא בכבודו ובעצמו להשלים מניין בערב יום הכיפורים לפני הרבה שנים. זהו מקום מצוין לשלב בו בר מצווה ותפילין כי מי יודע, אולי אליהו הנביא יצטרף עליכם, לא לשכוח להשאיר לו כיסא וכוס יין.

בית כנסת ליד הכותל ברובע יהודי
בית הכנסת אליהו הנביא

בית הכנסת האיסטנבולי

בית כנסת זה הוא בן 200 שנה והוא נבנה בזכות תרומה שניתנה ע"י קהילת יהודי קושטא שבתורכיה. זהו בית כנסת בעל מבנה יפה מאוד של בימה גבוהה שמוסיפה הדר למקום.

תמונה של בר מצווה אינסטמבולי

בית הכנסת האמצעי

זהו המבנה "הצעיר" ביותר מבין מבני בתי הכנסת, והוא רק בן 180 שנה. בבית כנסת יש  תמונות יפות מאוד של בתי כנסת אחרים. זהו מקום מושלם לערוך בו בר מצווה בבית כנסת בכותל.

הבית כנסת של הכותל ( קשת וילסון)

כמה דברים שכדאי לדעת על מתחם בתי הכנסת

אירוע בכותל
זורכים סוכריות

עוד בית כנסת לבר מצווה בירושלים שאנו ממליצים עליו הוא בית כנסת החורבה.

בית הכנסת הזה נבנה במאה ה-18 והוא אחד המקומות המפורסמים בעיר העתיקה. בניין בית הכנסת נחרב ונבנה שוב כמה פעמים בהיסטוריה. במלחמת העצמאות המקום הוחרב שוב ובשנת 2010 שוקם המבנה באופן מלא.

חשוב לדעת שהמקום פנוי לאירועים בין השעות 10:20-8:40. יש צורך לתאם מראש את ההגעה לאירוע. כמו כן, הכניסה למקום היא בתשלום.

ישנה גם אפשרות לערוך סיורים מודרכים במקום, הדבר מומלץ ביותר.

תמונה אטרקציות בכותל
תהלוכת מתופפים ובובת אדמור

בנוסף לבתי כנסת מיוחדים בירושלים, יש מקום מצוין שאפשר לערוך בו בר מצווה והוא נקרא תצפית אש התורה. התצפית היא מקום שבו אפשר להשקיף בצורה הטובה ביותר  על הכותל המערבי.

טיפים על המקום:

צריך לתאם את ההגעה למתחם, כי יש הרבה אנשים שרוצים להגיע אליו.

הכניסה למתחם והשימוש בתצפית הם בתשלום.

אפשר לשים במקום חופת בד וגם להשמיע מוזיקה ולעשות ריקודים.

אלה היו המקומות שבהם ניתן לערוך בר מצווה בבית כנסת בכותל. אנו בכינור דוד נשמח לארגן לכם אירוע של פעם בחיים גם בכותל וגם מסביב לכותל. אם יש לכם עוד שאלות, ואם אתם רוצים לתאם אירוע, צרו איתנו קשר כבר עכשיו, ונשמח להיפגש.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯