סוכריות לבר מצווה

רובינו מכירים את התופעה הזאת בבית הכנסת:

בשלב מסוים האורחים זורקים על הילד המון סוכריות לבר מצווה. מה זה מסמל? זהו מנהג ישן ולמעשה אשר נלקח מיום חתונה של בני זוג.

זריקת סוכריות נועדה להגדיל את השמחה ולמטרת מזל טוב לכלה ולחתן. לא מעט מסורות מחזיקות זמן רב ביהדות וזיהוי אחת מהן שממשיכה גם כאשר עושים בר מצווה בכותל או בית כנסת.

צפו בסרטון זריקת סוכריות ליד הכותל

שמירה על כבוד האירוע

העובדה כי מותר לזרוק סוכריות על הילד לא אומרת שצריך להשתולל וללכלך את המקום, בין אם מדובר בבית כנסת או בכותל.

הרי הכותל הוא מקום קדוש וציבורי. מנו מישהו שיהיה אחראי לאיסוף הסוכריות לאחר שהן נזרקו על הילד. זה לא מכובד להשאיר שטח מללכלך. יש לכבד את המקום והמעמד כדי שהיום הזה יעבור בצורה הטובה ביותר.

סוכריות לבר מצווה בכותל
סוכריות לבר מצווה

סוג סוכריות וזריקתן

כאשר אתם קונים סוכריות, השתדלו שיהיו אלה סוכריות רכות ולא הסוכריות הקשות. אתם לא רוצים שהאורחים יכאיבו לילד ביום האירוע.

למשל סוכריות טופי הן הרעיון הטוב ביותר. בכל מקרה, האורחים צריכים לזרוק אותן בעדינות כדי שהן יפגעו בילד אבל לא יפצעו אותו.

לא אחת התרחשו בעיות כאשר סוכריה פגעה בעין ופצעה את הילד במהלך טקס בר מצווה בירושלים. אז היו זהירים.

בר מצווה בירושלים
זריקת סוכריות בבית כנסת

מנהג ומסורת

כאמור, מנהג זה מקורו מזריקת הסוכריות על החתן והכלה. הוא מתאים גם לבר מצווה מכיוון שגם באירוע זה יש חתן, אבל מסוג אחר. אם אתם רוצים להכניס מסורת נוספת לאירוע בר מצווה בכותל, אנו ממליצים לדאוג למציאת הפקה שתעשה זאת בירושלים.

יש לדאוג לכן שחופת החתן תהיה בצבע לבן, שיהיו כליזמרים (נגני שופר, קלרינט, כינור ומתופפים) ושכל האירוע יהיה באווירה של פעם בין אם מדובר באירוע אשכנזי, ובין אם מדובר באירוע מזרחי. אל תקלו ראש בחיפוש אחרי הפקה מתאימה. שימו לב גם לאטרקציות המודעות, חבילות מתאימות לכל כיס וכמובן טיולים וסיורים בירושלים לאחר הבר מצווה.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

רוצים לחסוך עד 1900 שקל

דילוג לתוכן