לעשות בר מצווה בכותל

הרגע הגדול הגיע, והבן הקטן-גדול שלכם מתקרב לגיל מצוות. ולחגיגת בר המצווה שלו. הוא וגם אתם מתרגשים, ורוצים עבורו את האירוע המופלא ביותר, והבלתי נשכח. אירוע עוצמתי, יהודי, שמחבר את הילד שלכם ואתכם לשרשרת הדורות. בר מצווה בכותל.

לעשות בר מצווה בכותל זו חוויה אחרת. מיוחדת ומרגשת ביותר. מקובל לעשות בר מצווה בכותל בעלייה לתורה בימי שני או חמישי. להזמין את כל המשפחה, ולחוות חוויה שלמה ומרגשת.

צפו בסרט בר מצווה

איך מתנהל בר מצווה בכותל?

נער הבר מצווה והוריו מגיעים ביום העלייה לתורה לרחבת הכותל עם בני המשפחה. הנער יניח תפילין, ויברך עליהם, יעלה לתורה, ויברך על העלייה. אם הוא התכונן ולמד את קטע העלייה, יכול הנער גם לקרוא בתורה בעצמו.

האירוע עצמו מתחיל בתפילת שחרית, שנעשית עם מניין גברים. במהלכה מניח הנער תפילין. ומברך עליהן. משפחות שנוהגות לתת טלית, יתנו אז גם טלית, ובר המצווה יתעטף בה בברכה. אחר כך יוציאו ספר תורה, יגביהו אותו בשמחה, ויעלו לתורה עולים, כהן, לוי וישראל. הנער יעלה בתורו, לברך ולקרוא. בסיום הטקס, הוא יקבל תעודה מיוחדת ומרגשת.

האירוע בכותל נעשה בהפרדה מלאה בין גברים לנשים. הטקס נעשה ברחבת הגברים, קרוב למחיצה, כדי שהנשים יוכלו לצפות בטקס.

אחרי הטקס בכותל ניתן לשלב סיור באזור הכותל, או העיר העתיקה, כחלק מהיום המיוחד הזה בחיי הנער. יש מגוון מקומות בהם אפשר להיות ולטייל. למשל, חומות העיר העתיקה, מרכז דוידסון, העיר העתיקה, מנהרות הכותל, ועוד.

לעשות בר מצווה בכותל
משמחים את חתן הבר מצווה ברחבת ריקודים ( צולם כינור דוד )

מדוע לבחור לעשות בר מצווה בכותל?

בר מצווה בכותל נותן רובד נוסף, עמוק ומיוחד לחגיגות בר המצווה. בעצם בהגיעו לגיל זה, הופך הילד לנער, ולבוגר, ועליו להבין שהוא חלק משרשרת של העם היהודי. לא משנה אם הוא דתי או לא, החיבור למקורות שלו קיים תמיד.

למי שרוצה לחגוג בר מצווה כאירוע רוחני, עמוק, ומלא חוויה, מי שרוצה להמחיש לבנו איך הוא חלק משרשרת – אין כמו הכותל, ואין כמו בר מצווה בכותל כדי להדגיש את זה.

תמונה לעשות בר מצווה בכותל
הפרחת בלונים ליד הכותל

אז אם רוצים לתת לילד אירוע עוצמתי, רוחני, ומיוחד. עומק וחוויה שתיצרב ברוחו לנצח- לעשות בר מצווה בכותל זו התשובה.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

שופרות בכותל
בלונים בכותל

תוספת מגרשת של הפרחת בלונים בכותל הרבה משפחות שואלים אותנו, מה בדיוק עושים עם בלונים ? לא כל אחד יודע איך

קרא עוד »
דילוג לתוכן