עליה לתורה בכותל

בלב ליבה של ירושלים שוכן לב ליבו של העם היהודי, הכותל המערבי. עליה לתורה בכותל הוא טקס שבו הילד נהפך לגבר שנושא עליו את עול התורה והמצוות, במקום שבו שוכנת השכינה ובו אנו מחוברים הכי חזק לקב"ה.

מתי מומלץ לעשות עליה לתורה בכותל?

העליה לתורה הוא לב ליבו של טקס בר המצווה, כאשר מוציאים את ספר התורה לעיניי כולם, וחתן בר המצווה עושה את מצוות הנחת תפילין ומסלסל את פסוקי ההפטרה, אותם הוא למד ימים רבים. לפי ההלכה היהודית, מותר להוציא ספר תורה רק בימיי שני, חמישי וראש חודש. על מנת שטקס העליה לתורה יהיה מושלם לפי ההלכה, נהוג לעשות את הטקס בימיי שני או חמישי או בראש חודש.

עליה לתורה בכותל

צפו בסרטון הסבר ״באיזה מיקום בתוך הכותל המערבי מומלץ לעשות את טקס העליה לתורה?״

ישנם שלושה מיקומים בתוך הכותל שבהם מומלץ לעשות את טקס העליה לתורה.

המיקום הראשון

הוא המתחם המשותף שנקרא עזרת ישראל. היתרון הגדול במתחם הזה הוא שכל המשפחה, כולל הנשים, יוכלו להיות נוכחים בטקס ביחד. המתחם טוב לכמות גדולה של אנשים, אפילו מעל ל-100 איש. המיקום מצוין למי שיש לו במשפחה נשים מבוגרות שאינן יכולות לעמוד כל הטקס. במתחם יש הצללה קבועה, בימות ישיבה למבוגרים והאירוע נעשה באווירה משפחתית הדומה לבית כנסת.

המיקום השני

הוא המתחם הנפרד. מתחם זה הוא בעצם הרחבה הרגילה של הכותל, שבה יש מחיצה בין גברים לנשים, ובה חתן בר המצווה עושה את הטקס קרוב לקיר של הכותל המערבי. אנו דואגים להכין שולחן שיוצמד לעזרת נשים, כך שנשות המשפחה תוכלנה לחוות את הטקס. כמו כן, אנו מארגנים הצללה ניידת, כך שיהיה נעים בימיי הקיץ החמים.

המיקום השלישי

הוא בית הכנסת הפנימית, הנקראת קשת וילסון. זהו ההמשך של הכותל המערבי, אך הוא חלק מקורה. המתחם ממוזג לפי עונות השנה, חימום בחורף וקירור בקיץ. הגברים נכנסים למתחם דרך רחבת הכותל הרגילה. נשות המשפחה שוהות בזמן הטקס מעל החוגגים, במתחם עזרת הנשים, שאליו מגיעים דרך מנהרות הכותל. הנשים יכולות לצפות בטקס וגם לשמוע אותו, כאשר יש אוזניות המחוברות לקיר ואיתן הנשים תוכלנה לשמוע את הטקס.

את מיקום האירוע מומלץ לעשות כחלק משיחת התיאום בטלפון של העליה לתורה בכותל

תמונה עליה לתורה

עם מי מומלץ לעשות עליה לתורה בכותל?

כינור דוד היא חברה שמספקת לכם שירות שבו הם ינהלו את כל אירוע בר המצווה בכותל המערבי מ–א עד– ת. מומלץ מאוד לתאם ציפיות לכל האירוע של בר המצווה והעליה לתורה בטלפון. כמו כן, מומלץ לעשות חישוב של כמה אורחים מגיעים, יש חשיבות אם מגיעים 50 או 200 אורחים, איזה אטרקציות אתם רוצים לעשות, איזו מסעדה ללכת עליה ועוד, כך שתדעו האם יש לכם תקציב לעשות את האירוע כפי שאתם רוצים.

אז אם אתם רוצים חוויה המשלבת רוחניות, שמחה גדולה ואירוע מרשים, בואו לחגוג בכותל בר מצווה, שבשיאה טקס העליה לתורה בכותל, במקום הכי קרוב לקב"ה.

צפו בסרטון מה עושים אחרי עליה לתורה

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

רוצים לחסוך עד 1900 שקל

דילוג לתוכן