חלאקה לילד, המצווה הראשונה בחיים של קדושה ושמחה

חלאקה לילד, זהו  מנהג מאוד כייפי ומדהים שבו לילד בן 3  את שיערות ראשו בטקס מיוחד ומרגש אשר מהווה  את המצווה הראשונה שהילד מקיים בחייו. ישנה אפשרות לחגוג חלאקה בבית כנסת ובבית.

ישנם אנשים שבוחרים לערוך את החלאקה  בקברו של רבי שמעון בר יוחאי בל"ג בעומר. ישנה גם אפשרות, וזה גם מומלץ מאוד כדאי, לערוך את טקס החלאקה בכותל.

בטח יש לכם מספר שאלות על חלאקה, זאת ההזדמנות לענות לכם.

האם חובה לערוך חלאקה

התשובה היא לא. על אף שזה מנהג יפה וכייפי ביהדות, אין לו שום אזכורים בתנ"ך בכתבי רמב"ם, בשולחן ערוך וכתבי חכמים גדולים. לכן, אם תירצו לספר את הילד לפני גיל שלוש, אין עם זה בעיה.

האם יש ימים שלא עושים בהם חלאקה?

התשובה היא כן. לא נהוג לעשות חלאקה לילד בשבתות וחגים, ראש חודש, בתקופת בין המצרים ובספירת העומר.

האם גוזרים את כל השיערות של הילד?

כתוב בתורה, "ולא תקיפו פאת ראשכם" (ויקרא יט, כז). על פי פסוק זה, המנהג הוא להשאיר את הפיאות של הילד. חשוב לנו לציין שהמנהג לשאיר את פיאות הילד, שייך בעיקר לשומרי מסורת. ישנה אפשרות לספר את כל השיער בזמן הטקס, או אחרי הטקס, כמובן לפי בחירת ההורים.

האם יש ברכה שנהוג להגיד אותה לילד?

התשובה היא כן. נהוג לברך את הילד שיזכה להיות חתן, שיזכה ללכת בדרכי התורה המצוות והמעשים הטובים.

למה לא עורכים טקס חלאקה לבת?

התשובה היא שהמנהג של תספורת והשארת הפיאות הוא רק לבנים, ואין הוא מתייחס לבנות. ישנה אפשרות לערוך טקס שבו מציינים את הפעם הראשונה שבה הילדה מדליקה נרות אך זה בהחלט לא חובה.

האם יש איזה רעיון שאפשר להציע לחוגגים?

בחלאקה לילד בן 3 נהוג להכיר את האותיות כסימן לכך שהוא מתחיל ללמוד לקרוא. בנוסף, נהוג שמיום זה הילד מתחיל ללכת עם כיפה וציצית ואומר את ברכת המזון, קריאת שמע וברכת הבוקר.

חלאקה בירושלים

קבלו את כל תפריטים ורשימת מסעדות ליד הכותל – בקליק אחד

למה לעשות בחלאקה בכותל

התשובה ל-למה עושים חלאקה לילד בן 3 בכותל היא שהכותל הוא המקום הכי קדוש ליהודים, מה שהופך אותו למושלם לעריכת המצווה הראשונה בחייו של הילד.

הכותל נמצא בירושלים, עיר שמציאה את כל מה שצריך בשביל חגיגה גדולה. החל מסיורים מיועדים לילדים, דרך הפעלות שונות, מסעדות מצוינות, בתי מלון שאפשר לנוח בהם אחרי האירוע ועוד. באתר המושקע שלנו יש הרבה מאוד רעיונות מה אפשר לעשות בירושלים, אתם מוזמנים לגלוש בו.

אנחנו בכינור דוד נשמח לארגן לכם חלאקה לילד באירוע שמח ובלתי נשכח שבו תוכלו לצפות עוד שנים רבות בשמחה והנאה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חלאקה גזירת שערות בכותל המערבי

חלאקה בכותל

נדמה כי הילד רק נולד וכבר הוא עומד לחגוג את יום ההולדת שלוש. ליום הולדת הזה ישנה משמעות מיוחדת ביהדות כי זהו המועד שבו גוזרים

קרא עוד »
קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
מדריך לבר מצווה

פייטן עקיבא גיגי

✅ תגיות:פייטנים לבר מצווה, ארוחת בוקר, אטרקציות, מסעדות, חנות לבר מצווה אנו גאים להציג לכם את הפייטן עקיבא גיגי, הפייטן המושלם לחגיגת בר מצווה שמחה

קרא עוד »
טלפון לבר מצווה בכותל

בר מצווה בכותל טלפון

מחפשים טלפון לחגיגת בר מצווה בכותל ? הורים רבים נכנסים לשיגעון של תכנונים והכנות לקראת טקס בר מצווה בכותל. הם מנסים לתאם הכל ועל הדרך

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

WhatsApp דברו איתנו ב WhatsApp