ילד לא רוצה בר מצווה מה אפשר לעשות ?

לא מעט הורים הפונים אלינו בבקשה לתכנן עבור בנם את טקס בר מצווה בכותל, שואלים מה עליהם לעשות אם ילד לא רוצה בר מצווה עם עליה לתורה כי הוא לא רוצה ללמוד לקראת הטקס.

ובכן, אם גם הילד שלכם מסרב לכך, דעו לכם שאתם לא לבד והורים רבים בארץ מתמודדים עם אותה הבעיה. עבור כל הילדים ללא יוצא מן הכלל בר מצווה הוא אירוע חגיגי והם רואים בו יום הולדת בעל חשיבות רבה, אך לא כולם מתחברים היום לטקסים הדתיים מהיהדות וזה בסדר.

חשוב שתדעו שאין זה חובה כלל לקרוא בתורה במהלך בר מצווה וגם הטקס של עליה לתורה אינו חובה אלא בחירה חופשית של כל אחד. להלן כמה נימוקים לחיזוק הטענה שלנו

ילד לא רוצה בר מצווה
ברכת האב לחתן הבר מצווה

לשאול למה ילד לא רוצה בר מצווה

תמונה גיל 13 לבר מצווה
קבלת פנים לחתן הבר מצווה

אז אם אין זו חובה, כיצד התחילה המסורת של עליה לתורה כחלק מטקס בר מצווה?

מגיל 13 ואילך כל נער יהודי זכאי לעלות לתורה. קריאת התורה נערכת מדי שבוע בימי ב, ה, שבת וגם בחגים בראשי חודש ובימי צום כמובן. קריאת התורה מורכבת תמיד מאדם הקורא מתוך ספר תורה ואיתו אנשים שעולים לתורה.

מי שעולה לתורה צריך לברך ברכה קצרה ולאחריה האדם שקורא בספר תורה מבצע את הקריאה שלו. בגיל 13, כל נער יהודי זכאי לעלות לתורה וגם לקרוא מתוך הספר וכל למעשה  נוצרה המסורת של לימוד הילד לקרוא מתוך ספר התורה לקראת יום ההולדת ה-13 שלו, כאשר המטרה היא לשמח את הוריו.

מטלות לב רמצווה בכותל
בר מצווה בכותל

ולסיום, מה עושים אם ילד לא רוצה בר מצווה עם טקס עליה לתורה

קריאה בתורה אינה נחשבת על פי ההלכה לחלק בלתי נפרד מטקס הבר מצווה אלא אם כן ההורים והילד מוכנים להשקיע את המאמצים הנדרשים ללימוד והכנה לקראת הקריאה.

אנו בכינור דוד מאמינים כי אם ילד לא רוצה בר מצווה עם עליה לתורה, אפשר להניח לא, כי זה בסדר. לא מעט משפחות משקיעות זמן רב בהכנות לקריאה בתורה ושוכחות בתהליך הזה להתכונן לחגיגת יום ההולדת.

כדי לא להפוך את יום ההולדת הזה לטראומטי עבור הילד, וותרו לו על קריאה בתורה אם הוא לא רוצה בכך, במיוחד אם זה רק על מנת להסב לכם נחת רוח.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
צילום בר מצווה בכותל

צלם לבר מצווה בכותל

אחד הדברים החשובים שמומלץ לעשות בעלייה לתורה בכותל, הוא לצלם את האירוע. כמובן שאתם חושבים מה ? אני פראייר? למה להזמין צלמים – יש לי

קרא עוד »
מדריך לבר מצווה

פייטן עקיבא גיגי

✅ תגיות:פייטנים לבר מצווה, ארוחת בוקר, אטרקציות, מסעדות, חנות לבר מצווה אנו גאים להציג לכם את הפייטן עקיבא גיגי, הפייטן המושלם לחגיגת בר מצווה שמחה

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

WhatsApp לשאול שאלה