חישוב תאריך בר מצווה

מה זה מחשבון בר מצווה?

מחשבון בר מצווה זה מחשבון המחשב את התאריך העברי שבו נער יהודי אמור לחגוג  את בר המצווה ,ככתוב בהלכות הדת היהודית. בנוסף, המחשבון  מראה את הפרשה שאותה הנער צריך לקרוא בהפטרה, בעלייה לתורה.כן
לא

*לא בחרת אם הלידה הייתה לפני או אחרי השקיעה
תאריך הבר-מצווה שלך יהיה ב:

למנינם

ופרשת הבר-מצווה שלך היא:
חישוב תאריך בר מצווה
חגיגות בר מצווה בירושלים

מה זה פרשת השבוע?

לכל אחד מהעם היהודי ישנה פרשה השייכת לו בתורה. פרשה זו היא הפרשה אשר קוראים בבית הכנסת בשבת הקרובה ביותר  לאחר תאריך ההולדת שלו. הרבה יהודים אינם יודעים מהי הפרשה שלהם עד שהם מגיעים לגיל שבו הם חוגגים בר מצווה. כידוע לכם, התורה בנויה מחמישה ספרים שמהווים את חמישה חומשי התורה. כל אחד מהספרים מורכב מפרשות  שונות העוסקות במגוון נושאים.

מתי ואיך קוראים פרשת השבוע?

 פרשת השבוע נהוג לערוך קריאה בבית הכנסת ביום שבת השייכת לאותה הפרשהנהוג לקרוא את פרשת השבוע לפי ניקוד וטעמים, אולם בספר התורה שאותו קוראים במהלך ההפטרה, אין ניקוד וטעמים. לשם הקריאה הנכונה של פרשה השבוע בהפטרה. מומלץ מאוד לדעת כבר מראש את הפרשה שהנער אמור ללמוד, כך שהילד יוכל להתכונן עליה מראש ולדעת בעל פה את הניקוד והטעמים.

 

מה יסייע לנער להכין את עצמו לעלייה לתורה?

מומלץ מאוד לעשות את החישוב של תאריך אירוע בר המצווה של הנער כבר חודשים לפני האירוע כך ניתן יהיה להתכונן הכי טוב שאפשר לעלייה לתורה. בנוסף, חשוב ביותר שבמהלך טקס העלייה לתורה יהיה  פייטן לבר מצווה שהוא מקצועי ויודע להדריך את הנער כך שימשיך לקרוא את ההפטרה יפה, עם ביטחון  עצמי וללא טעויות.

איך מחשבים את התאריך  הלועזי של פרשה השבוע של בר המצווה?

 בשביל חישוב תאריך בר מצווה לפי תאריך לועזי כך שאתם קודם צריכים לדעת את תאריך הלידה העברי של הילד, כאשר התאריך הזה מופיע בתעודת הזהות של ההורים. עם התאריך העברי אתם יכולים לחשב את התאריך העברי שייצא 13 שנה לאחר לידת הילד, לראות איזה תאריך לועזי מופיע בו וכך לדעת מתי יהיה בר המצווה. בנוסף, אפשר לראות איזו פרשה יקראו בשבת שאחרי התאריך שבו חל בר המצווה ולפי זה לדעת איזה פרשה הילד צריך לקרוא.

מחשבון בר מצווה
בר מצווה בירושלים

אם מסובך, יש דרך יותר פשוטה לעשות את החישוב.

כנסו לאתר האינטרנט שלנו חי. הזינו את התאריך הלועזי שבו נולד בנכם, יום, חודש ושנה. לאחר הזנת הנתונים, המערכת שלנו תחשב לכם את התאריך העברי והלועזי שבו מתקיימת בר המצווה של בנכם. בנוסף, המערכת תראה לכם את פרשת השבוע שהילד צריך לקרוא. אתם מוזמנים לנסות את זה כבר עכשיו, זה ממש פשוט.  

כמה שיותר מוקדם כך יותר טוב.

ככל שתדעו מוקדם יותר את תאריך  בר המצווה של ילדכם, תוכלו לארגן יותר טוב מה שצריך בשביל אירוע, במיוחד כאשר האירוע הוא אירוע כמו  בר מצווה בכותל. כל דבר שתזמינו יותר מוקדם, הסבירות לזמינות שלו בשבילכם גדולה יותר. ככל שתדעו יותר מוקדם איך תתנהל בר המצווה, כך תוכלו להכין תקציב בהתאם. בנוסף, ככל שלילדכם יהיה הרבה זמן יותר להתכונן, כך הוא יקרא יותר טוב את ההפטרה.

סיכום של הכול בנקודות.

יש לנו שירות חדש בשבילכם, מחשבון בר מצווה.

מחשבון בר מצווה נועד כדי לחשב מתי התאריך העברי והלועזי שבו מתקיימת בר המצווה של הילד. בנוסף, המחשבון גם מראה איזה פרשה הילד צריך לקרוא בהפטרה שאותה הוא קורא בעלייה לתורה.

חשוב לדעת את תאריך בר המצווה לפחות מספר חודשים מראש. זה מסייע לכם להתכונן לאירוע מבחינה ארגונית ותקציבית. גם לילד זה מסייע להתכונן לקריאת הפרשה בצורה הטובה ביותר.

חשוב לדעת, כמה שהילד יתכונן לקריאת ההפטרה, אין תחליף לפייטן מקצועי שילווה את הילד בקריאת ההפטרה, כך שהילד יסלסל את הפסוקים בביטחון עצמי ובלי טעויות.

אין תחליף לחברה מקצועית שתסייע לכם בארגון בר המצווה. זה מאוד מקל על הכנת האירוע ומונע דאגות ובעיות מיתרות.

אנחנו בכינור דוד שמחים לסייע ליהודים בכלל וללקוחותינו בפרט בכל דבר, גם כאשר מדובר  במחשבון בר מצווה. אתם מוזמנים להתקשר אלינו כבר עכשיו, נשמח לדבר אתכם

כאן תוכלו לראות את כל המקומות בכותל שניתן לערוך טקס עליה לתורה.

כותל המערבי

הפקת בר מצווה בכותל

מקום המרכזי לחגיגת בר מצווה, עליה לתורה נערכת צמוד למחיצה בין הגברים ונשים

לצפיה לחץ כאן

עזרת ישראל

טקס בר מצווה ללא מחיצה

ניתן לערך טקס עליה לתורה ללא מחיצה בין גברים ונשים, אין גדר הפרדה, מתאים למשפחות שרוצים להיות לבד.

לראות מה זה לחץ כאן 

בית כנסת של הכותל

בית כנסת קשת וילסון

טקס הנחת פילין ועליה לתורה נערך בתוך הכותל, מומלץ לימים שיש גשם וחמסין, ישחימום וקירור בפנים.

לצפות למקום לחיצה כאן

כותל הדרומי

חגיגת בר מצוה בכותל דרומי

טקס נערך בכותל הדרומי של הכותל. כניסה בתשלום, הנחת תפילין ועליה לתורה עורכים במדרגות של בית המגדש הראשון

תראו על מה מדובר

מאמרי בר מצווה מומלצים

דילוג לתוכן