מאחורי הקלעים של מנהרות הכותל, סיור מרתק ומאתגר

מאחורי הקלעים של מנהרות הכותל זהו סיור שלוקח אתכם למקומות שהתגלו בחפירות ארכיאולוגיות חדשות באזור הכותל.

הסיור לוקח אתכם למספר אתרים היסטוריים שרק עכשיו התגלו. האתרים שתוכלו לבקר בהם הם: מתחם המקוואות וחדר החשמונאים, חפירות הגשר הגדול, חפירות בית שטראוס, חפירות שטח A ועוד.

האתרים פורסים בפניכם את ההיסטוריה של בית המקדש ראשון ובית המקדש השני. במקום תוכלו לראות איפה היו מתכנסים הכוהנים בבית הראשון ואיפה עשו החשמונאים טהרה בבית השני. במקוואות המפוארים מבית שני אפילו תוכלו למצוא מים עד היום.

המקום נחפר כל הזמן וישנם אתרים חדשים שנוספים לסיור כל הזמן, ולעתים ישנם אתרים שנסגרים זמנית למטיילים. כדאי מאוד להתעדכן באיזה אתרים אפשר לסייר ובאיזה לא. 

סרטון שמצאתי בערוץ היוטיוב של קרן מורשת לכותל

דגשים חשובים לסיור.

טיול בכותל

למה לעשות סיור בבר מצווה

סיור באתרי ירושלים בכלל ובאתרים בכותל כמו מאחורי הקלעים של מנהרות הכותל נותן ערך מוסף ליום האירוע של בר המצווה. הסיורים הם חוויה מרגשת ומגבשת שתזכרו אותה להרבה שנים.

הסיורים מזכירים לכם ולאורחים שלכם שבר מצווה בכותל זה לא עוד אירוע כמו כל האירועים, אלא אירוע מיוחד בעל אופי רוחני וחוויתי גדול יותר מכל האירועים הרגילים. עלויות הסיורים הנמוכות ומשך הזמן שלהם משתלבים היטב ביום של אירוע בר המצווה.

צפו ב10 טועיות שאסור לעשות בסגירת בר מצווה בכותל ( חובה לדעת)

כל המסעדות 👈 כל התפריטים כולל מחירי מנות 🤔😱

אספנו במקום אחד את כמעט כל מסעדות הירושלמיות ליד הכותל, כולל כמה עולה עולה מנה? קריטריונים של מקומות ותמונות של כל מסעדה בנפרד, נשאר רק ללחוץ ״קבלו מייד״

איך משתלב הסיור במהלך יום האירוע.

כפי שצוין, מאחורי הקלעים של מנהרות הכותל הוא סיור למיטבי לכת אשר דורש נעליים סגורות ונוחות. זה לא בדיוק המקום שבו כדאי להביא את מיטב הבגדים ונעלי עקב. יחד עם זאת, הסיור אורך עד שעה וחצי, כך שהוא לא תופס הרבה זמן מהיום.

לכן, עדיף לעשות את הסיור אחרי ארוחת הבוקר. תגיעו לארוחת הבוקר עם בגדים נוחים, תאכלו, תשבעו ותיסעו לסיור. אחרי הסיור, תלכו לסלון או למלון ששם תוכלו להתלבש יפה ולסדר אתם התסרוקות והאיפור למי שצריך. אחרי ההתארגנות אפשר להמשיך את סדר היום של האירוע.  זאת ההמלצה שלנו. 

עם כינור דוד תדעו שתמיד תוכלו להזמין וליהנות מסיור מאחורי הקלעים של מנהרות הכותל. 

סיורים בכותל

מאמר באותו נושא

אנו ממליצים לקרוא גם את המאמר שמסביר על 4 סיורים המומלצים באזור הכותל לפרטים לחץ כאן בקישור

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

דילוג לתוכן