שבת חתן בירושלים. מנוחה, קדושה והנאה רבה.

אחת האירועים הכיפיות ביותר ובירושלים

אחד הדברים הכי טובים שאפשר לשלב עם בר מצווה זה שבת חתן בירושלים. שבת החתן נחגגת בסמוך לבר המצווה. מאוד אידיאלי לערוך את האירוע ביום חמישי, לישון באחד מהמלונות היפים והנוחים בעיר ולהתחיל את שבת חתן ביום שישי, כשאתם רעננים ומרוצים. בתי המלון הם גם המקום האידיאלי שבו נערכות סעודות השבת העשירות, הטעימות והמשביעות.

ישנם הרבה מאוד פעילויות שאפשר לעשות בשבת חתן, מלבד הסעודות הטובות והמנוחה המבורכת. ירושלים מציעה הרבה מאוד אטרקציות שאפשר לבלות איתן. למשל, בתי כנסת מפוארים ומיוחדים שבהם אפשר לערוך תפילות.

שבת חתן

הייתי עושה רשימת קניות לשבת חתן

מהו סדר היום בשבת חתן?

שבת החתן נפלאה מתחילה ביום שישי אחרי הצהריים, כאשר אפשר להגיע לירושלים בצורה עצמאית, או עם הסעות, או לישון לילה לפני כן באחד מהמלונות בעיר. לאחר ההתכנסות נהוג לחגוג קבלת שבת נחמדה ומשמחת.

  1. קבלת השבת נערכת בערך כשעתיים לפני כניסת השבת הרשמית.
  2. במהלך קבלת השבת ניתן לשלב להקת נגנים, תקליטן, פייטן, פעילויות כמו חידון על חתן בר מצווה ועוד. לאחר מכן עורכים תפילת ערבית לקבלת שבת שבה משלבים פיוטים וזמירות שבת. לאחר התפילה ישנה סעודת  שבת שבה אפשר לשלב דברי תורה קצרים וקולעים על פרשת השבוע ועל עם ישראל.
  3. אפשר לשלב גם נאום של חתן בר המצווה או קריאה קצרה בתורה. כל זה ביום שישי.
תפילה בשבת חתן

איך לא לפשוט את הרגל ?

המשך שבת החתן בשבת

לאחר מנוחת הלילה, בשבת חתן במלון בירושלים, מתכנסים בבוקר, לאחר קפה ועוגה, לתפילת שחרית, שהיא התפילה המרכזית. מומלץ להתחיל את התפילה בשמונה שמונה וחצי בבוקר.

זה נותן אפשרות לכל המשפחה להשתתף בתפילה במלואה.  תפילת השחרית היא יחסית ארוכה וכוללת קריאה בתורה של החתן.

מומלץ מאוד לשלב את המנהג הנחמד של זריקת סוכריות  על החתן ומי שמסביבו.  התפילה מותאמת לכל חתן, לפי העדה ורצון החתן ומשפחתו. לאחר התפילה, עורכים את סעודת השבת המרכזית שגם בה ניתן לשלב קטעי שירה ופיוטים לשבת. אפשר גם לשלב נאום, דרשה, פעילות לילדים ועוד.

לאחר מנוחת הצהריים, מומלץ לשלב סיור בנקודת תצפית קרובה למלון. את היום סוגרים בסעודה והבדלה, שבה ניתן לשלב פייטן וזמר, לפני שכולם הולכים הבית להמשך חיים מבורכים ושמחים.

שבת חתן

איזה אטרקציות אפשר לשלב בשבת חתן

האטרקציות לשבת חתן בירושלים הן סיורים, צילומים ופעילויות הקשורות לקבלת שבת ולחגיגת בר המצווה.

סיורים ניתן לקיים גם ביום שישי, לפני קבלת השבת, וגם ביום שבת, כאשר עורכים סיור לאתר יפה הנמצא סמוך למלון.

לפני קבלת השבת, מומלץ מאוד לערוך צילומים שבהם המשפחה לבושה במיטב בגדיה לפני השבת המבורכת. מי שחוגגת בת מצווה, הצילומים לפני השבת הם הזדמנות ללבוש עוד שמלה יפה, להתאפר ולעשות תסרוקת מושקעת עוד פעם אחת, כך תוכלי להרגיש נסיכה גם ביום שבת. מומלץ לשלב באירוע פייטן, להקת נגנים, זמרים ועוד.

שבת חתן בירושלים היא דבר נפלא שמומלץ מאוד לערוך עם כינור דוד.     

הכותרות שלנו

עמוד תודה

תודה על פנייתך, ניצור איתך קשר תוך כמה שעות, אבל אם יש שאלה דחופה ואין לך זמן לחכות, התקשר לטלפון אנחנו מחכים לך  0522600640

קרא עוד »

תנאי שימוש

תנאי שימוש באתר «כינור דוד" תקנון השימוש באתר הנ"ל נכתב בלשון זכר אך האמור בו מתייחס לנשים וגברים כאחד. 1. קדימון אתר «כינור דוד» )להלן

קרא עוד »

הצהרת פרטיות

הצהרת פרטיות במדיניות פרטיות זו תפורט בפנייך מדיניות הפרטיות הנוהגת באתר האינטרנט: www.jerusalemklezmer.com  (להלן: "האתר"). כינור דוד (להלן "החברה") תהיה זכאית, מעת לעת, לשנות או לעדכן את

קרא עוד »

מדיניות פרטיות

כללי "מדיניות פרטיות" שלהלן מסדירה את האופן שבו אנו, חב' כינור דוד, מרח' הילל 24  ירושלים, ו/או החברות הקשורות, להלן: "החברה" ו/או "כינור דוד",שומרים ועושים

קרא עוד »
פייטן לבר מצווה

הפייטן יוסי גיספן

הפייטן יוסי גיספן יודע היטב להתאים את עצמו בצורה מקסימאלית למשפחה ולחתן בר המצווה, דבר שהוא חשוב מאוד לניהול מיטבי של האירוע. הוא מתחבר היטב

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

פורום בר מצווה בכותל

פורום בר מצווה
כנסו לפורום

מאמרים באותו נושא:

חלאקה גזירת שערות בכותל המערבי
חלאקה בכותל

נדמה כי הילד רק נולד וכבר הוא עומד לחגוג את יום ההולדת שלוש. ליום הולדת הזה ישנה משמעות מיוחדת ביהדות

קרא עוד »