שבת חתן בירושלים. מנוחה, קדושה והנאה רבה.

אחת האירועים הכיפיות ביותר ובירושלים

אחד הדברים הכי טובים שאפשר לשלב עם בר מצווה זה שבת חתן בירושלים. שבת החתן נחגגת בסמוך לבר המצווה. מאוד אידיאלי לערוך את האירוע ביום חמישי, לישון באחד מהמלונות היפים והנוחים בעיר ולהתחיל את שבת חתן ביום שישי, כשאתם רעננים ומרוצים. בתי המלון הם גם המקום האידיאלי שבו נערכות סעודות השבת העשירות, הטעימות והמשביעות.

ישנם הרבה מאוד פעילויות שאפשר לעשות בשבת חתן, מלבד הסעודות הטובות והמנוחה המבורכת. ירושלים מציעה הרבה מאוד אטרקציות שאפשר לבלות איתן. למשל, בתי כנסת מפוארים ומיוחדים שבהם אפשר לערוך תפילות.

שבת חתן

הייתי עושה רשימת קניות לשבת חתן

מהו סדר היום בשבת חתן?

שבת החתן נפלאה מתחילה ביום שישי אחרי הצהריים, כאשר אפשר להגיע לירושלים בצורה עצמאית, או עם הסעות, או לישון לילה לפני כן באחד מהמלונות בעיר. לאחר ההתכנסות נהוג לחגוג קבלת שבת נחמדה ומשמחת.

  1. קבלת השבת נערכת בערך כשעתיים לפני כניסת השבת הרשמית.
  2. במהלך קבלת השבת ניתן לשלב להקת נגנים, תקליטן, פייטן, פעילויות כמו חידון על חתן בר מצווה ועוד. לאחר מכן עורכים תפילת ערבית לקבלת שבת שבה משלבים פיוטים וזמירות שבת. לאחר התפילה ישנה סעודת  שבת שבה אפשר לשלב דברי תורה קצרים וקולעים על פרשת השבוע ועל עם ישראל.
  3. אפשר לשלב גם נאום של חתן בר המצווה או קריאה קצרה בתורה. כל זה ביום שישי.
תפילה בשבת חתן

איך לא לפשוט את הרגל ?

המשך שבת החתן בשבת

לאחר מנוחת הלילה, בשבת חתן במלון בירושלים, מתכנסים בבוקר, לאחר קפה ועוגה, לתפילת שחרית, שהיא התפילה המרכזית. מומלץ להתחיל את התפילה בשמונה שמונה וחצי בבוקר.

זה נותן אפשרות לכל המשפחה להשתתף בתפילה במלואה.  תפילת השחרית היא יחסית ארוכה וכוללת קריאה בתורה של החתן.

מומלץ מאוד לשלב את המנהג הנחמד של זריקת סוכריות  על החתן ומי שמסביבו.  התפילה מותאמת לכל חתן, לפי העדה ורצון החתן ומשפחתו. לאחר התפילה, עורכים את סעודת השבת המרכזית שגם בה ניתן לשלב קטעי שירה ופיוטים לשבת. אפשר גם לשלב נאום, דרשה, פעילות לילדים ועוד.

לאחר מנוחת הצהריים, מומלץ לשלב סיור בנקודת תצפית קרובה למלון. את היום סוגרים בסעודה והבדלה, שבה ניתן לשלב פייטן וזמר, לפני שכולם הולכים הבית להמשך חיים מבורכים ושמחים.

שבת חתן

איזה אטרקציות אפשר לשלב בשבת חתן

האטרקציות לשבת חתן בירושלים הן סיורים, צילומים ופעילויות הקשורות לקבלת שבת ולחגיגת בר המצווה.

סיורים ניתן לקיים גם ביום שישי, לפני קבלת השבת, וגם ביום שבת, כאשר עורכים סיור לאתר יפה הנמצא סמוך למלון.

לפני קבלת השבת, מומלץ מאוד לערוך צילומים שבהם המשפחה לבושה במיטב בגדיה לפני השבת המבורכת. מי שחוגגת בת מצווה, הצילומים לפני השבת הם הזדמנות ללבוש עוד שמלה יפה, להתאפר ולעשות תסרוקת מושקעת עוד פעם אחת, כך תוכלי להרגיש נסיכה גם ביום שבת. מומלץ לשלב באירוע פייטן, להקת נגנים, זמרים ועוד.

שבת חתן בירושלים היא דבר נפלא שמומלץ מאוד לערוך עם כינור דוד.     

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

ברכת כוהנים בכותל
ברכת כוהנים בכותל

ברכות לחתן הבר מצווה איך אפשר לברך את חתן הבר מצווה ? בסוף מעגלי ריקודים, אנחנו עוצרים ליד התצפית לכיוון הר הזיתים וכל

קרא עוד »

רוצים לחסוך עד 1900 שקל

דילוג לתוכן