כנסו לרשימת סיורים חדשים לבר מצווה בירושלים

אם אתם רוצים להוסיף אטרקציה נהדרת ליום הבר מצווה, אטרקציה שתהפוך את האירוע שלכם למיוחד ובלתי נשכח, לא כמו כל הבר מצוות הרגילות, סיורים לבר מצווה בירושלים הם הדבר המומלץ בשבילכם. איזה סיורים יש? הכול במאמר הזה.

צפו בסרט שמסביר את כל הסיורים בכותל

דברים כלליים על הסיורים

ישנם שני סוגים של סיורים לבר מצווה בכותל.

במסגרת הסיורים באתרים סגורים אנו ממליצים על שלושה אתרים שנמצאים במרחק הליכה של כמה דקות מהכותל. כל האתרים הם  טובים כך שכל אחד יכול לבחור באחד מהם ובטוח שייצא עם חוויה מעניינת ומהנה.

מומלץ מאוד להתאים את סוג הסיור לאוכלוסיית האורחים, יש סיורים למיטיבי לכת ויש סיורים שגם מתאימים למבוגרים ולבעלי מוגבלויות. כמו כן, לא לשכוח לקחת בחשבון גם את מזג האוויר החם בקיץ והגשום בחורף

חשוב לציין, שכל האתרים שאנו ממליצים עליהם בסביבת הכותל צורכים הזמנה מראש של חודשים, כך שלא כדאי לדחות את המחשבה על סיור לרגע האחרון לפני הבר מצווה. בנוסף, אי אפשר להכניס יותר מ-35 אנשים בבת אחת לאתרים אלה.

אם יש יותר מ-35 אנשים מהמשפחה והאורחים, צריך להכניס אותם בקבוצות נפרדות, כאשר יש רווח של בערך כרבע שעה בין כניסה של קבוצה אחת לכניסה של הקבוצה אחריה.

טיול במנהרות הכותל באולם
הצגת ספרי תורה עתיקים בסיור

סיורים באתרים סגורים.

סיור במנהרות הכותל

הסיור הוא של כשעה וחצי. בסיור הזה רואים את החלק הנסתר של הכותל המערבי. רואים דברים יפים ומיוחדים, כמו למשל את תעלת החשמונאים. זהו מסע מרתק של חזרה בזמן, 2000 שנה אחורה, לתקופה שבה בית המקדש עמד והיה למרכז החיים של היהודים בארץ ישראל. חשוב לציין, שהאתר אינו נגיש למי שאינו מיטיב לכת, למשל מבוגרים ובעלי מוגבלויות, כך שמי שיש לו אורחים שלא מסוגלים לעשות את המסלול, כדאי שישקול לעשות מסלול אחר.

טיול בר מצווה במנהרות הכותל
כניסה לסיור מנהרות הכותל

שרשרת הדורות

משך הסיור באתר הזה הוא 45 דקות. באתר יש שילוב של טכנולוגיה והוא בנוי משבעה חללים. כל חלל מייצג פרק זמן של העם היהודי, מבריאת העולם ועד קום המדינה. במהלך הסיור יש פירוטכניקה של עשן, תאורה ועמודי זכוכית מפוצלים. בעמודי הזכוכית כתובים האישים הבולטים של אותה התקופה. בסיור יש כמובן מדריך ובסופו יש אולם ענק שבו יש היסטוריה תמציתית של ירושלים. הסיור מותאם לכולם, למבוגרים, ילדים ונוער, כולל אלה שאינם מיטיבי לכת.

סיורים וטיולים בירושלים
כניסה לסיור מנהרות הכותל

משקפות הכותל

בסיור זה כל אחד מרכיב משקפיי תלת מימד ויושב על כיסא שמסתובב 360 מעלות. האטרקציה היא סרט שבו הצופה נכנס לתוך תקופת בית שני. בסרט רואים את עבודת הקורבנות, שירת הלווים, העלייה לרגל והכול בעזרת פלאי הטכנולוגיה. חשוב לציין שבסיור זה יכולים להיכנס כ-20 איש בבת אחת לסרטים, זה מכיוון שהחלל הוא קטן. האטרקציה פחות מתאימה למבוגרים, מבחינת עניין בתוכן, אך מאוד מעניינת לילדים ונוער.

הפקת בר מצווה בכותל כינור דוד

סיורי תצפית

רוב סיורי התצפית מצריכים נסיעה באוטובוס אך לא צריך ללכת בהם הרבה, כך שזה מתאים לכל האוכלוסיות.

הרובע היהודי

בסיור זה כל אחד מרכיב משקפיי תלת מימד ויושב על כיסא שמסתובב 360 מעלות. האטרקציה היא סרט שבו הצופה נכנס לתוך תקופת בית שני. בסרט רואים את עבודת הקורבנות, שירת הלווים, העלייה לרגל והכול בעזרת פלאי הטכנולוגיה. חשוב לציין שבסיור זה יכולים להיכנס כ-20 איש בבת אחת לסרטים, זה מכיוון שהחלל הוא קטן. האטרקציה פחות מתאימה למבוגרים, מבחינת עניין בתוכן, אך מאוד מעניינת לילדים ונוער.

סיור בר מצווה ברובע יהודי

קבר דוד המלך

בסיור מגיעים למתחם בן 1000 שנה, שמקודש לשלושת הדתות, היהדות הנצרות והאסלאם. בקומה העליונה, שבה הייתה לשכתו של הנשיא הראשון של מדינת ישראל, ישנה תצפית יפה מאוד על הכותל המערבי. במקום יש את הקדושה של היותו קבר דוד, כך שיש גם חוויה רוחנית וגם את היופי של התצפית לכותל.

משכנות שאננים

זוהי השכונה הראשונה שיצאה מחומות ירושלים. בסיור תראו ותקבלו הסברים על התקופה שבה התרחבה ירושלים מעבר לחומות. יהיה גם הסבר מעניין על משה מונטיפיורי, וגם נראה את המרכבה המפורסמת שלו. נראה את טחנת הקמח המפורסמת שפרנסה את התושבים מחוץ לעיר.

טיול בשוכת משכנות שאננים
תחנת רוח במשכנות שאנניים

טיילת ארמון הנשיא

בסיור זה יש תצפית מרהיבה על כל ירושלים, בדגש על העיר העתיקה, על הר הבית, על כיפת הזהב ועל כל האתרים החשובים בעיר. בתצפית תקבלו מידע היסטורי ממדריך על השכונה וחיי היהודים בשכונה ולמה היא נקראת בשמה. ההסבר גם יכול להתרחב לכל ירושלים, המדריך ישמח לענות על שאלות.

גם בסיורים לבר מצווה בירושלים אנו בכינור דוד הכי טובים. תתקשרו אלינו ונארגן לבנכם אירוע בר מצווה מושלם וללא דאגות מצדכם.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עליה לתורה בירושלים כותל

עליה לתורה בכותל המערבי

עושים בר מצווה בגדול החלטתם לחגוג את בר המצווה של בנכם בירושלים, באווירת הקדושה? עשיתם החלטה נכונה. טקס בר המצווה לרבות עליה לתורה בכותל, עוצמתי

קרא עוד »
בית כנסת באזור הכותל

בר מצווה בבתי כנסת בכותל

הכותל המערבי נמצא ברובע היהודי בירושלים. אם מסיבה כלשהי, אין באפשרותכם או שאינכם מעוניינים, לערוך בר מצווה במתחם הכותל עצמו, אפשר ובהחלט מומלץ לערוך בר

קרא עוד »

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

תנאי שימוש

תנאי שימוש באתר «כינור דוד" תקנון השימוש באתר הנ"ל נכתב בלשון זכר אך האמור בו מתייחס לנשים וגברים כאחד. 1.

קרא עוד »
דילוג לתוכן