תכנון בר מצווה בכותל

בר מצווה בכותל  הוא אירוע חד פעמי ומרגש לילדכם. כדי ליהנות מבר המצווה, כמו בכל אירוע, צריך לעשות סדר יום ולוודא ששום דבר לא משתבש.

תכנון בר מצווה בכותל הוא הדרך שבה מארגנים את כל הכיף של בר המצווה, לפני היום של בר המצווה, כך שביום האירוע תוכלו להתרכז רק בליהנות.

קבלו מדריך לבניית בר מצווה בכותל

כדי לעשות בר מצווה בכותל צריך להגיע לכותל, איך עושים זאת?

חשוב לציין שבאופן כללי, בר מצווה בכותל מתקיימות בימיי שני וחמישי בשעות הבוקר, כך שצריך לקחת בחשבון את העומס בכבישים, כאשר עושים את תכנית ההגעה לכותל.

ישנן מספר דרכים שבהן תוכלו להגיע לכותל.

הדרך הראשונה היא ברכב פרטי. הדבר אפשרי אך לא מומלץ כי קשה למצוא חניה סמוך לכותל, יש הרבה פקקים, הנהגים בכביש לא  לא תמיד נחמדים ואתם תוציאו את כל האנרגיות שלכם על הנסיעה ולא על האירוע.

יש אפשרות גם להגיע בתחבורה ציבורית, או דרך ברכבת הקלה או דרך אוטובוסים, למשל קו 1 מהתחנה המרכזית. גם תחבורה ציבורית לא כל כך טובה בשבילכם. אתם תלויים בלוח זמנים שהוא לא שלכם ובעיכובים שלא תלויים בכם. בנוסף, לא כל כך נוח להידחס לתוך הרכבת הקלה או לאוטובוס בלי מזגן עם מיטב בגדכם, להזיע, לקבל ריחות לא נעימים ולהוציא את האנרגיות שלכם על הנסיעה לכותל, במקום על השמחה בכותל.

תמונה אוטובוס לבר מצווה בכותל
הסעות לבר מצווה בכותל ( זזה מקום שאוטובוס מגיע לכותל)

איך כן כדאי להגיע. מומלץ מאוד להגיע בהסעות מסודרות לכותל, שאנו מארגנים לכם. ההסעות אוספות את האורחים במקום מסודר, מסיעות אותם ברוגע לכותל ושומרות על כל האורחים מרוכזים, כך שתדעו שכולם מגיעים, כולם נמצאים והאירוע יתחיל עם כל האורחים ואף אחד לא ישאר מקופח. האוטובוסים שלנו ממוזגים ומפנקים, כך שאף אחד לא יזיע בקיץ ולא יקפא בחורף.

תמונות בר מצווה בכותל
לאחר הברכות (טקס הםרחת בלונים)

איך מפנקים את עצמכם ואת האורחים לפני שנכנסים לרחבת הכותל?

ארוחת בוקר ליד הכותל היא הדרך שבה תוכל לפנק את עצמכם ואת האורחים שלכם בסעודה טובה שתתן לכם אנרגיה לכל היום.

הסעודה מתקיימת במספר מקומות. האופציה הטובה ביותר היא הרחבה של מרכז דוידסון, ששם אנו עובדים עם מסעדה בשם "בין הקשתות" שהיא מסעדת יוקרה מצויינת.

שניי מקומות נוספים הם ברובע היהודי, ששם יש שניי בתי קפה שאנו עובדים איתם, וגם הם מצויינים. החסרון ברובע היהודי, הוא שהמקום מצריך הליכה, כך שמי שיש לו אוכלוסיה שמתקשה ללכת, תהיה לו בעיה עם המקום. תוכלו להגיע בקלות לבתי הקפה עם הפייטן, שמשמש גם כמדריך.

צפו בהסבר למקומות לארוחת בוקר

ארוחת בוקר ליד הכותל כוללת שניי תפריטים עשירים ומשביעים. התפריט הבסיסי, כולל מאפים מלוחים ומתוקים, כריכונים, פלטת סלטים עם מטבלים, שתייה חמה ושתייה קרה. יש אפשרות  מומלצת מאוד לשדרג את התפריט ולהוסיף פלטת פירות העונה וטורטיות.

האכול שלנו תמיד טעים טרי ונקי. האוכל כשר למהדרין בהשגחת הבד"ץ, כך שגם הדתיים יוכלו ליהנות מארוחת הבוקר שלנו.

מעגל מתופפים בכותל (תחילת הבר מצווה)

שיא בר המצווה, טקס העליה לתורה

טקס העליה לתורה בכותל  הוא השיא  של בר המצווה. ניתן לעשות את הטקס במספר מקומות.

הראשון ברחבת הכותל הרגילה, בסמוך לעזרת נשים.

המקום השני הוא קשת וילסון, שזה המתחם המקורה שסמוך לרחבת הכותל הפתוחה. קשת וילסון הוא המקום היחידי שאפשר לעשות בו בר מצווה כשיש חשש לגשם. בשניי המקומות האלה יש הפרדה בין נשים לגברים.

שלושה  מקומות נוספים שאפשר לעשות בהם טקס הם קשת רובינזון, מרכז דוידסון והכותל הדרומי. שלושת המקומות האלה הם חלק מהכותל כך שבהחלט תקבלו את החוויה של בר מצווה בכותל, ותקיימו את המצווה הגדולה של עריכת בר מצווה בכותל.

צפו בהסבר על 3 מקומות לתכנון בר מצווה בכותל

למקומות אלה יש שניי יתרונות. הראשון, הם מקומות שקטים, ללא ההמולה של רחבת הכותל, כך שתוכלו להיות בכותל בצורה פרטית ושקטה, שתהפוך את הטקס לחוויה רוחנית יותר, שגם תסייע לחתן בר המצווה להתרכז בקריאת הפסוקים של ההפטרה.

בנוסף, שלושת המקומות האלה הם ללא הפרדה בין גברים לנשים, כך שכל המשפחה יכולה לעשות את הטקס ביחד.

תמונות הפקה בר מצווה בכותל
עושים שמח בדרך לכותל(צילום כינור דוד )

מהלך טקס העליה לתורה

טקס העליה לתורה מתחיל עם תהלוכת נגנים מפוארת המורכבת ממתופפים, כלי זמר ושופרות. התהלוכה המפוארת משלבת בין מוזיקה שמחה, חסידית, מזרחית ומוזיקה שקטה שמתחברת למסורת ולתרבות הישראלית, ומוסיפה נגיעה מרגשת לטקס  העליה לתורה.

תהלוכת מתופפים בכותל היא הדרך שבה תחגגו ביחד המשפחה והאורחים. הרבה פעמים מצטרפים חיילים ותיירים לחגיגה, כך שהכל נהיה שמח שבעתיים. הקטע המרגש ביותר בתהלוכה, זה שלעתים גורם לאנשים להזיל דמעה, הוא התקיעה בשופרות שמהדהדת בכל רחבי הכותל, ומכניסה את כולם לאווירה הרוחנית של הכותל ושל טקס העליה לתורה.

תמונה תכנון בר מצווה בכותל
עושים שמח לחתןן הבר מצווה (פייטן חגי בן חיים)

במהלך העליה לתורה, חתן בר המצווה יקרא את הפסוקים בהפטרה, תוך שהוא מלווה ע"י הפייטן שלנו. הפייטן שלנו עורך את טקס העליה לתורה, מסביר על המשמעות של כל דבר, למשל למה מניחים תפילין למה חוגגים בר מצווה בגיל 13, ועוד שאלות שיהיו למשפחה ולאורחים. הפייטן שלנו מכיר את כל ההלכות וכל המנהגים של כל העדות, כך שלא צריך להיות לכם חשש שמשהו לא יהיה תקין מבחינה הילכתית.

תמונה הפרחת בלונים בכותל
טקס הפרחת בלונים ליד הכותל

המשך בר המצווה לאחר העליה לתורה

לאחר העליה לתורה יש אפשרות, שמאוד מומלצת, לערוך סיור בר מצווה בכותל. הסיור יכול להיות במספר אתרים בסמוך לכותל,  למשל קבר דוד, הרובע היהודי, העיר העתיקה ועוד.

את האירוע חותמת סעודת מלכים ששם תוכלו לסעוד ביחד עם האורחים ולהמשיך את החגיגה. ניתן לשלב בארוחה ריקודים, שירה ברכות וגם טקס חינה, שזה תוספת נחמדה מאוד לבר המצווה, גם אם אתם לא שייכים לעדות המזרח.

חשוב לציין שכל מהלך אירוע בר מצווה, מתחילתו ועד סופו, מלווה בצוות  צילום מקצועי מנוסה שיודע להתמודד עם האתגר של צילום בר מצווה בכותל, שהוא דבר לא קל בכלל. אתם תקבלו מאיתנו, בין היתר,  תמונות סטילס,  סרט וידאו של כל בר המצווה וקליפ ערוך של רגעי השיא של האירוע.

צפו בהסבר אלבום בר מצווה של כינור דוד

כל התכנון של בר המצווה בכותל צורך הרבה יכולת ארגון, סבלנות אנרגיות והרבה  דברים יכולים להשתבש.

מוטב לתת לאנשי מקצוע לארגן לכם את האירוע. חברת כינור דוד היא חברת שמארגנת בר מצוות בכותל מתחילת האירוע ועד סופו, תוך שהיא דואגת לכל הדברים הגדולים והקטנים, כך שאתם לא תצטרכו לדאוג, ותוכלו להתרכז רב בליהנות מחווית בר מצווה מדהימה ובלתי נשכחת.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯