בר מצווה מרגשת בכותל

המטרה העיקרית של עבודתנו הרבה, מתוך תחושה של שליחות, היא לערוך לבנכם בר מצווה מרגשת בכותל. 

צפו בקליפ מרגש של כינור דוד

מה זה בר מצווה?

בר מצווה הוא הטקס שבו הופך היהודי מילד לגבר שומר תורה ומצוות. הטקס נערך כאשר הילד הגיע, לפי התאריך העברי לגיל 13, שזה הגיל שבו חכמינו בעבר חשבו שהוא המתאים מבחינת בשלות הגוף והנפש לקבל את  עול התורה והמצוות.

עד לבר המצווה, לאב יש אחריות על קיום מצוותיו של הילד, וחטאי הילד הם חטאי האב. מיום בר המצווה, הילד הוא כבר גבר והוא אחראי על קיום המצוות והשכר שבקיומין, ועל שמירה מפני חטאים, ותשלום עליהם, אם יעשה כאלה.

תמונה חגיגת בר מצווה בכותל
זמר ( גיל אשר) משמח את האורחים

חשוב לציין ימי בר מצווה בכותל הם, שני, חמישי וראש חודש, שאלה הימים שבהם, לפי ההלכה, ניתן להוציא ספר תורה. היום שבו חוגגים את בר המצווה הוא היום הקרוב ביותר שאפשר לחגוג בר מצווה, לאחר התאריך העברי שבו הגיע הילד לגיל 13.

למשל, אם התאריך העברי שבו הגיע הילד לגיל 13 יוצא ביום ראשון, אז את בר המצווה חוגגים ביום שני, למחרת.

אם אתם לא יודעים מתי בדיוק צריך לחגוג לבנכם את בר המצווה, אתם יותר ממוזמנים לשאול אותנו, ואנחנו נשמח לעזור לכם.

מה הוא שיא אירוע הבר המצווה?

שיא בר המצווה הוא העליה לתורה שבה חתן בר המצווה קורא את פסוקי ההפטרה, שהם פסוקים מספרי נביאים הדנים על פרשת השבוע של התאריך העברי.

מומלץ מאוד להתאמן על הפסוקים  מספר חודשים לפני  העליה לתורה, כך שהטקס ישמע יפה ומכובד, כראוי לגבר השומר תורה ומצוות.

  הילד כמובן יתעטף בטלית ויניח תפילין, כיאה לפעם הראשונה שבה הוא קורא תנ"ך בציבור.

להקת כליזמרים לבר מצווה
להקת כליזמרים של כינור דוד

את טקס העליה לתורה ילווה פייטן שלנו שמכיר את כל ההלכות והמנהגים של כל העדות, כך שהטקס יהיה כהילכתו, על כל המשתמע מכך, עד הפרטים הקטנים ביותר.

הפייטן גם יסביר את חשיבות הטקס, יסביר למי שלא מכיר מה זה טלית, מה זה תפילין ויסביר כל דבר שתירצו לדעת, וחשוב מאוד שתעזו לשאול.

הפייטן שלנו לא רק מנהל את טקס העליה לתורה אלא את כל  אירוע בר המצווה בכותל.

הפייטן שלנו אחראי על השמחה, על ניהול הזמנים, על הלוגיסטיקה ועל פתרון כל בעיה שתצוץ בזמן האירוע.

בקליק אחד קבלו את רשימת מסעדות ליד הכותל ותפריטים של כל המסעדות

למה לחגוג בר מצווה בכותל?

הכותל המערבי הוא לב ליבו של העם היהודי. זהו שריד מבית המקדש, ששם שכן ארון הקודש. הכותל הוא המקום שבו תוכלו להיות הכי קרובים לקב"ה, ובו תוכלו לחוות את החוויה הכי רוחנית שאפשר לחגוג.

הכותל  המערבי שוכן בירושלים, שזאת עיר הקודש שלנו, ומצווה גדולה לבקר בה. ירושלים היא גם עיר מדהימה שבה יש את הלוקיישנים הכי טובים לצילומים שלפני בר המצווה, שבהם מצלמים את חתן בר המצווה ומשפחתו. ירושלים היא גם מקום נהדר לעשות בו טיול,  לפני או אחרי העליה לתורה בכותל.

תמונה תופים בכותל
תופים של כינור דוד

בכותל יש את כל מה שצריך מבחינה טכנית בשביל לערוך אירוע בר מצווה מושלם. יש באזור מקומות טובים לעריכת ארוחת הבוקר, למשל מרכז דוידסון. יש מקום גדול לערוך בו תהלוכת נגנים שתעשה לכם שמח ותכניס אתכם לאווירת החג של בר המצווה.

בנוסף לרחבת הכותל המסורתית, יש מגוון רחב של מקומות שאפשר לערוך בהם את טקס העליה לתורה, למשל בכותל הדורמי או בקשת וילסון.

מה עוד יש בכותל?

מסביב לכותל יש מקומות טובים מאוד לערוך בהם סיור בר מצווה לאחר טקס העליה לתורה.

למשל הרובע היהודי הקארדו הרומאי. יש גם אפשרות לערוך סיורים בנסיעה קצרה באוטובוס מהכותל, למשל בהר זיתים.

מסביב לכותל, או בנסיעה קצרה ממנו, ישע מסעדות שבהן תוכלו לערוך את ארוחת הצהריים, שהיא סעודת עשירה וטעימה שחותמת את אירוע בר המצווה.

בסעודה אפשר כמובן לשלב קטעי וידאו, ברכות, מוזיקה וריקודים. יש אפשרות אפילו לערוך טקס חינה לחתן בר המצווה, זאת חוויה מדהימה, ואתם ממש לא חייבים להיות מעדות המזרח כדי ליהנות ממנה.

תמונה טלית ותפילין לבר מצווה
עליה לתורה בכותל

אם אתם לא רוצים לחזור הביתה אחרי היום הארוך, המרגש אך המתיש שהיה לכם, מומלץ מאוד לשלב בר מצווה עם חופשה מהנה בירושלים תוכלו לנוח באחת האכסניות הרבות שיש מסביב לכותל, או בבית מלון מפנק בירושלים.

אתם בטח חושבים שקשה מאוד ויקר מאוד לארגן בר מצווה בכותל. תתפלאו, אבל יש חברה בשם כינור דוד שתארגן לכם אירוע בר מצווה מתחילתו ועד סופו, עד לירידה לפרטים הקטנים ביותר. המחירים שלנו הם מחירים עממיים שמתאימים לכל כיס.

נשמח מאוד אם תתנו לנו את הכבוד לארגן לכם בר מצווה מרגשת ושמחה. צרו איתנו קשר עוד היום, מבטיחים שלא תתחרטו.

הכותרות שלנו

עמוד תודה

תודה על פנייתך, ניצור איתך קשר תוך כמה שעות, אבל אם יש שאלה דחופה ואין לך זמן לחכות, התקשר לטלפון אנחנו מחכים לך  0522600640

קרא עוד »

תנאי שימוש

תנאי שימוש באתר «כינור דוד" תקנון השימוש באתר הנ"ל נכתב בלשון זכר אך האמור בו מתייחס לנשים וגברים כאחד. 1. קדימון אתר «כינור דוד» )להלן

קרא עוד »

הצהרת פרטיות

הצהרת פרטיות במדיניות פרטיות זו תפורט בפנייך מדיניות הפרטיות הנוהגת באתר האינטרנט: www.jerusalemklezmer.com  (להלן: "האתר"). כינור דוד (להלן "החברה") תהיה זכאית, מעת לעת, לשנות או לעדכן את

קרא עוד »

מדיניות פרטיות

כללי "מדיניות פרטיות" שלהלן מסדירה את האופן שבו אנו, חב' כינור דוד, מרח' הילל 24  ירושלים, ו/או החברות הקשורות, להלן: "החברה" ו/או "כינור דוד",שומרים ועושים

קרא עוד »
פייטן לבר מצווה

הפייטן יוסי גיספן

הפייטן יוסי גיספן יודע היטב להתאים את עצמו בצורה מקסימאלית למשפחה ולחתן בר המצווה, דבר שהוא חשוב מאוד לניהול מיטבי של האירוע. הוא מתחבר היטב

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

פורום בר מצווה בכותל

פורום בר מצווה
כנסו לפורום

מאמרים באותו נושא: