סיור בקבר דוד

הסיור שיהפוך את בר מצווה בכותל לחגיגה בלתי נשכחת. קבר דוד נחשב בזמן האחרון לאתר התיירותי ביותר הרבה מאוד תיירים וכמובן הרבה יהודים שמגיעים להתפלל ליד קברו של דוד המלך.

אבל מי החליט שכאן במקום הזה נקבר דוד המלך  והאם זה בכלל נכון? או שיש לכם ספק. בסיור קבלו את כל האנפומציה על המקום ועל הקבורה של המלך.

על מנת להעניק ערך מוסף לאירוע בר מצווה בירושלים אנחנו ממליצים לכם לשלב ביום החגיגי הזה סיור מיוחד שבמהלכו המוזמנים שלכם יבקרו במקום ייחודי ליהדות וגם יקבלו מידע מעניין. מבחר הסיורים שאנחנו מציעים ללקוחותינו מאפשר להתאים את סוג הסיור לתנאי מזג האוויר, למשך הטיול שמעוניינים לעשות וגם למזג האוויר. חלק מהסיורים ניתן לערוך מבלי לצאת מהאוטובוס, סיורים אחרים כוללים מסלול הליכה קצרצר, אך הסיור הפופולארי ביותר הוא ללא ספק סיור לקברו של המלך דוד.

אם אתם כבר בירושלים למטרת חגיגת בר מצווה בכותל בואו לבקר במקום המיוחד הזה שלא רבים זוכים להכיר. אנו נסייע לכם עם כל הארגונים הדרושים על מנת שהסיור יעבור בצורה מעניינת וכדי שתוכלו להפיק ממנו תועלת אמיתית.

צפו בסיור קבר דוד

כל המסעדות 👈 כל התפריטים כולל מחירי מנות 🤔😱

אספנו במקום אחד את כמעט כל מסעדות הירושלמיות ליד הכותל, כולל כמה עולה עולה מנה? קריטריונים של מקומות ותמונות של כל מסעדה בנפרד, נשאר רק ללחוץ ״קבלו מייד״

מהלך הסיור

 

יוצאים מהאוטובוס הממוזג בחניון האוטובוסים שצמוד לחניה של שער ציון יש כאן חניה מסודרת ונהג יכול לעצור את האוטובוס בלי להפריע לאחרים , כבר ביציא מהאוטובוס מתופפים יתחילו לנגן ולהכניס אותכם לאווירה של שמחה, ותוך כדי תהלוכה אנחנו נמשיך בשחמה וריקודיים בסמתאות של קבר דוד עד לכניסה למתחם.

בכניסה למתחם קבלו הדרכה ראשונה ליד הפסל של דוד המלך וכמובן צלמים יצלמו אותכם בתמונות משפחתיות ותמונות סתודיו של חתן הבר מצווה  .בכניסה למתחם ניתן לערוך ארוחת הבוקר במקום המקורהבלי לשלם ( מקום חינם) , יש כאן שרותים , צל בקיץ וספסלים שישיבה, אין כאן הרבה קבצנים ומקום רגוע ושקט אתם לא צריכים להביא שמשיאות בקיץ וחימום בחורף ואפילו אם מזג אוויר גשום – זה המקום היחיד באזור הכותל שניתן לערוך ארוחת בוקר לא מתחת לגשם.

בר מצווה בקבר דוד
תפילות ובקשות בקבר דוד

עליה לתצפית

אם אתם רוצים לראות נוף מדהים ומרהיב לכיוון עיר העתיקה ולא כיוון טיילית של ארמון הנציב, אנחנו ממליצים לעלות לתצפית של קבר דוד ( מקום נמצא על הגג של המתחם ) וללא תשלום – רק יש לקחת בחשבון שצריך לעלות בערך כ שלושים מדרגות בעליה חדה ולכן לא לכל אחד מתאים. כאן ניתן לעשות צילומי נוף מדהימים ולבקר בחדר הנשיא שחדרו נמצא על הגג.

כניסה לקבר דוד

 

הליכה משותפת לקבר דוד תוך קבלת מידע מרתק ממדריך מוסמך תוך כדי כניסה לחצרות כולל כניסה לחדר תהילים.

וכניסה לקבר עצמו, יש כניסה נפרדת של גברים ונשים ולפעמים לכניסה של נשים יש תור כי מגיעים לכאן הרבה תיירים. בעזרת גברים אתם יכולים לראות הרבה חברה דתיים שמתחללים ליד הקבר 24 שעות, בשעות הבוקר מוקדמות כמעט כל יום מגיע למקום רב ( אדרס) ואחרי התפילה כולם ניגשים לרב לקבל ברכה.

יש כאן הרבה מאוד סידורים וספרי תהילים לכן אתם לא צריכים להביא כלום איתכם – כמו שאמרתי הכל יש כאן, לאחר תפילה קצרה וקריאת תהילים ( כמובן מי שרוצה) אנחנו נמשים לחדש מיוחד להדלקת נרות נשמה – אחרי הברכו אנחנו נדליק ( ביקר הנשים) את נרות הנשמה ונמשיך לכיוון האוטובוס להמשך החגיגה.

טיול בר מצווה בירושלים
תפילה בקבר דוד

משך הסיור כולו הוא כ-40 דקות שבסיומם תוכלו לבחור בין לחזור באוטובוס לעיר מגוריכם לבין המשך חגיגת בר מצווה בירושלים.

4 סיורים לבר מצווה שאתם חייבים לבקר בכותל

דגשים כלליים חשובים

 

אורך הסיור לקבר דוד הוא בערך כ40 דקות , אבל כש אתם נכנסים למקום התפילה וקריאת תהילים ליד הקבר , לפעמים אורחים נכנסים לסינדרום הירושלמי ונתקעים הרבה יותר לכן צריך לקחת הרבה סבלנות ולא למהר לשום מקום.

במידה ויהיה מדובר ביום חם, אנחנו  מציעים לכם להזמין כובעים ובקבוקי מים אישיים עבור כל המשתתפים בסיור.

כדי לקנות מהבית את נרות הנשמה כי מקוון שמקום מלא תיירים לפעמים חסר, אבל ניתן גם לקנות במקום .

למבוגרים אם לא בא לכם לעלות לתצפית או לסייר במקום – יש כאן צל וספסלים, מקום מאוד נוח למנוחה.

להגיע בלבוד צנוע.

סיור ב רמצווה בקבר דוד
כניסה לקבר דוד

מתי כדי לשלב סיור – לפני עליה לתורה או אחרי?

זו שאלה מאוד חשובה, מתי באמת לעשות סיור, לפי ניסיון שלי אפשר גם לפני וגם אחרי?

אם אתם רוצים לשלב ארוחת בוקר יחד עם סיור כמובן שצריכים לעשות סיור לפני עליה לתורה , כי אין טעם לחזור עוד פעם לאותו מקום, אבל אם אתם אוכלים במקום אחר עדיף קודם להגיע לכותל לעלות לתורה ואחר כך להגיע לקבר דוד.

עוד משהו מאוד חשוב , לפעמים אתם בלי ניסיון של עריכות בר מצווה רוצים לבקר בעוד סיור ( משמל דוגמא) אחרי עליה לתורה בכותל הזמנתם סיור במנהרות הכותל והזמנתם סיור בעוד מקום.

חד משמעית מיותר לגמרי להזמין שני סיורים כי אורחים ראבים ועייפים ( צריך להתחשב גם לסבתות וסבות) וחברי מבוגרים שמתקשים בהליכה, מה שאפשר לעשות ותמיד אני עושה, אחרי הנחת תפילין בכותל מגיע מדריך נותן הדרכה קצרה ליד הכותל ומעלה את כל האורחים לאוטובוס ממוזג על מנת שיקבלו קצת אוויר, כבר בתוך האוטובוס מדריך מתחיל הדרכה כשאנשים כבר לא מתחת לשמש – חשוב מאוד לבדוק עם החברת אוטובוסים שמקרופון יהיה תקין.

תוך כדי נסיע אתם קבלו הדרכה על המקום עד שמגיעים לחניה של שער ציון , משם הליכה לקבר דוד בערך כ חמש דקות. מי שעייף גמור יכול להשאר בתוך האוטובוס לנוח.

על מנת להגיע לקבר דוד, נדרשים כמה  דקות נסיעה בלבד באוטובוס וזה מאפשר ליהנות זמן ממושך יותר מהסיור עצמו וגם משאיר יותר זמן פנוי לקיום ארוחת צהריים חגיגית לאחר הסיור.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

דילוג לתוכן