איך להכין את הילד להנחת תפילין בכותל

הרבה מאוד ילדים מתרגשים לקראת הגעתם לגיל מצוות. זה לא קורה רק בעקבות האחריות שהם צריכים לקחת על עצמם, אל גם בעקבות הטקס עצמו. חלק מהילדים סובלים מפחד קהל ולכן הם חוששים מהמעמד ואפילו מוותרים עליו. לבסוף הם מצטערים על כך לאחר שהם רואים שילדים אחרים עברו אותו בשלום.

חושבים לעשות בר מצווה בכותל? לנו יש כמה טיפים למענכם שיעזרו לילד להיות מוכן.

תמונה ילד בר מצווה
הפרחת בלונים בכותל

פידבק חיובי

תהליך הלמידה אל הרב הוא לא מסובך אבל גם לא פשוט מאוד. הילד צריך ללמוד וכדי שהוא ילמד טוב יותר צריך לעודד אותו באופן תמידי. לשאול איך היה ולתמוך בו לאחר כל מפגש.

לומר לו מילים טובות. כמו כן חשוב לתמוך בו בחזרות בכל רגע, אם יש לכם הערות – עשו זאת בצורה עדינה. בר מצווה בירושלים היא מעמד מיוחד ואולי אף מלחיץ יותר מסתם טקס רגיל.

Bar Mitzvah à Jérusalem 

חיזוק חיובי

חלק מהילדים שאינם קרובים לדת אינם בעלי מוטיבציה גבוה לעשות בר מצווה. לכן במקרה כזה צריך לתת להם חיזוק חיובי.

להוסיף תמריץ שיהפוך את האירוע לטוב יותר. לכן בר מצווה בכותל היא בחירה מוצלחת, אולם היא לא חייבת להסתיים כאן. לאחר הטקס הנחת תפילין ניתן להזמין טיול בירושלים עם כל האורחים.

במקרה והילד מעולם לא היה בירושלים, מדובר בתמריץ מאוד אפקטיבי.

עליה לתורה בכותל
הפרחת יונים לבנות

להסביר לו על חשיבות המעמד

אם הילד יתייחס לבר מצווה כאל משהו טכני שהוא צריך לעבור כי כולם עוברים, זה לא עלול לגרום לו לוותר. בשום פנים ואופן על תכריחו אותו לעשות טקס ואל תאיימו עליו בעונשים. אף אחד לא רוצה לעבור את הבר מצווה בכוח.

השתמשו בחיזוקים והסבירו לו על חשיבות המעמד. ככל שהוא ידע יותר, כך הוא יבין יותר ויהיה לו קל ופשוט להסכים לעשות עליה לתורה בירושלים.

Bar:Bat Mitsva

בר מצווה בירושלים עם "כינור דוד"

מעוניינים בטקס שלא תשכחו הכולל כליזמרים, צלמים ופייטנים? צרו איתנו קשר. אנו נשמח לעזור לכם בכל עת ולהציג חבילות בהתאם לתקציב שלכם. בר מצווה חוגגים רק פעם בחיים ולכן חשוב לבחור את החברה הנכונה להפקת אירוע מסוג זה.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עליה לתורה בירושלים כותל

עליה לתורה בכותל המערבי

עושים בר מצווה בגדול החלטתם לחגוג את בר המצווה של בנכם בירושלים, באווירת הקדושה? עשיתם החלטה נכונה. טקס בר המצווה לרבות עליה לתורה בכותל, עוצמתי

קרא עוד »
בית כנסת באזור הכותל

בר מצווה בבתי כנסת בכותל

הכותל המערבי נמצא ברובע היהודי בירושלים. אם מסיבה כלשהי, אין באפשרותכם או שאינכם מעוניינים, לערוך בר מצווה במתחם הכותל עצמו, אפשר ובהחלט מומלץ לערוך בר

קרא עוד »

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

כליזמרים לבר מצווה בכותל
כליזמרים לאירועים

"כלייזמר" משמעו כיף יהודי. מוזיקת הכלייזמרים (צירוף המלים "כלי" ו"זמר") היא מוזיקה יהודית שכלי הנגינה העיקריים המשמשים בה הם קלרינט,

קרא עוד »
דילוג לתוכן