איך להכין את הילד להנחת תפילין בכותל

הרבה מאוד ילדים מתרגשים לקראת הגעתם לגיל מצוות. זה לא קורה רק בעקבות האחריות שהם צריכים לקחת על עצמם, אל גם בעקבות הטקס עצמו. חלק מהילדים סובלים מפחד קהל ולכן הם חוששים מהמעמד ואפילו מוותרים עליו. לבסוף הם מצטערים על כך לאחר שהם רואים שילדים אחרים עברו אותו בשלום.

חושבים לעשות בר מצווה בכותל? לנו יש כמה טיפים למענכם שיעזרו לילד להיות מוכן.

תמונה ילד בר מצווה
הפרחת בלונים בכותל

פידבק חיובי

תהליך הלמידה אל הרב הוא לא מסובך אבל גם לא פשוט מאוד. הילד צריך ללמוד וכדי שהוא ילמד טוב יותר צריך לעודד אותו באופן תמידי. לשאול איך היה ולתמוך בו לאחר כל מפגש.

לומר לו מילים טובות. כמו כן חשוב לתמוך בו בחזרות בכל רגע, אם יש לכם הערות – עשו זאת בצורה עדינה. בר מצווה בירושלים היא מעמד מיוחד ואולי אף מלחיץ יותר מסתם טקס רגיל.

Bar Mitzvah à Jérusalem 

חיזוק חיובי

חלק מהילדים שאינם קרובים לדת אינם בעלי מוטיבציה גבוה לעשות בר מצווה. לכן במקרה כזה צריך לתת להם חיזוק חיובי.

להוסיף תמריץ שיהפוך את האירוע לטוב יותר. לכן בר מצווה בכותל היא בחירה מוצלחת, אולם היא לא חייבת להסתיים כאן. לאחר הטקס הנחת תפילין ניתן להזמין טיול בירושלים עם כל האורחים.

במקרה והילד מעולם לא היה בירושלים, מדובר בתמריץ מאוד אפקטיבי.

עליה לתורה בכותל
הפרחת יונים לבנות

להסביר לו על חשיבות המעמד

אם הילד יתייחס לבר מצווה כאל משהו טכני שהוא צריך לעבור כי כולם עוברים, זה לא עלול לגרום לו לוותר. בשום פנים ואופן על תכריחו אותו לעשות טקס ואל תאיימו עליו בעונשים. אף אחד לא רוצה לעבור את הבר מצווה בכוח.

השתמשו בחיזוקים והסבירו לו על חשיבות המעמד. ככל שהוא ידע יותר, כך הוא יבין יותר ויהיה לו קל ופשוט להסכים לעשות עליה לתורה בירושלים.

Bar:Bat Mitsva

בר מצווה בירושלים עם "כינור דוד"

מעוניינים בטקס שלא תשכחו הכולל כליזמרים, צלמים ופייטנים? צרו איתנו קשר. אנו נשמח לעזור לכם בכל עת ולהציג חבילות בהתאם לתקציב שלכם. בר מצווה חוגגים רק פעם בחיים ולכן חשוב לבחור את החברה הנכונה להפקת אירוע מסוג זה.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
צילום בר מצווה בכותל

צלם לבר מצווה בכותל

אחד הדברים החשובים שמומלץ לעשות בעלייה לתורה בכותל, הוא לצלם את האירוע. כמובן שאתם חושבים מה ? אני פראייר? למה להזמין צלמים – יש לי

קרא עוד »
מסעדה בירושלים

בלו הול מסעדה ליד הכותל

מסעדת בוטיק ליד הכותל מה עושים כשמבקרים בכותל וחשים צורך או רצון לאכל לפני הביקור או אחריו? בוחרים בפתרון הפשוט והקל שהוא גם המתבקש והמועדף:

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

איך מערך טקס בר מצווה בירושלים ליד הכותל
טקס בר מצווה בכותל

אירוע שלא נשכח במקום הקדוש ביותר מידי שנה יוצאים טרנדים חמים בתחום האירועים, אשר סוחפים אחריהם המונים. אחד מהדברים החמים

קרא עוד »
WhatsApp לשאול שאלה
דילוג לתוכן