המדריך החדש לבניית בר מצווה בכותל לשנת 2023

מדריך היחיד בעולם שמסביר איך לארגן בר מצווה בכותל ללא חברת הפקה!

קצת על כינור דוד

מפיק לבר מצווה
חגי בן חיים

נשוי + 6 ,פייטן, סופר סת”ם, בעברו סגן חתן התנ”ך העולמי, בעל קורא, מלמד נערי בר מצווה בכל הנוסחים, עובד בקרן למורשת הכותל כבר 10 שנים.

השקענו במדריך זה את כל הידע שצברנו במשך עשר שנים של הפקת בר מצוות בכותל. כאן תקבלו מידע רב בנוסף למאמרים וסרטוני הווידאו שמופיעים באתר שלנו. כל הערה תתקבל בברכה. ניתן לפנות למייל שמצורף בסוף המדריך.

סרט של כמה דקות על כינור דוד

שכנוע – זה לא אנחנו

תמונה הפקת בר מצווה בכותל
מפגש חיילים וחתן הבר מצווה

רק עובדות

שכנוע – הוא התפיסה של אדם של מה טוב ומה רע, מה עובד ומה לא עובד ,מה נכון ומה לא נכון. ביטויים כאלה, כמו “אני עושה הכל לבד" או “לא רוצה הפקה דרך האינטרנט ,"“רק מפה לאוזן" אני אשאל את החברים מה הם עשו.

ואני אעשה אותו דבר ,"“הפקות צריכות כסף," כל המאפיינים התיאוריים של המציאות שלנו הם האמונות שלנו.

אמונות יוצרות רמה חדשה, הנקראת קיבולת, ולכן אתם כן יכולים להפיק אירוע לבד, רק יש לקחת בחשבון שצריכים לעבוד קשה מאוד גם לפני האירוע וגם תוך כדי האירוע.

 תעשו שיעורי בית לפי מה שאנחנו ממליצים וקבלו אירוע מושלם

תמונה סדנה בר מצווה
הפקת בת מצווה במנהרות הכותל

עכשיו תכלס מה צריכים לעשות

שלב ראשון -בדיקת תאריך האירוע

לפני האירוע חייבים לבדוק את התאריך המדויק של האירוע ( צריך לבדוק לפי התאריך העברי ולא לפי הלועזי ). לבדיקה מדויקת כנסו ללינק ותגיעו לאתר .אם עדיין יש איזו שהיא בעיה ,צרו קשר עם הרב חגי בן חיים בפלא 0522600640 והוא יסייע לכם בעניין( שרות חינם). ניתן לבדוק במחשבון בר מצווה לחיצה כאן

העלייה לתורה מתבצעת בימי שני וחמישי, כי רק אז לפי ההלכה קוראים בתורה. בנוסף אפשרי לחגוג בראש חודש גם אם הוא יוצא בשאר ימות השבוע כי גם אז מוציאים ספר תורה.

יש לציין שאם ראש חודש יוצא בשאר הימים ,העומס בכותל הוא פחות משני וחמישי ומבחינתכם זהו יתרון .

שלב שני- המקום לחגיגת בר המצווה

יש כמה מקומות לחגיגת בר מצווה .אנחנו מפרטים הכל ואתם צריכים לבחור מה מתאים באופן אישי למשפחה שלכם . כמובן הכותל .לפי דעתי זה המקום המתאים ביותר לחגיגת בר מצווה, כי הכותל זה הסמל של מדינת ישראל ושל היהדות, ואין מקום יותר טוב.

לחגיגת האירוע. כל אירוע חשוב עובר דרך הכותל, אם זה טקסי השבעות
של צה"ל, טקס יום הזיכרון, יום ירושלים, הצומות במשך ימות השנה ,חופות, הצעות נישואין, חלאקה ,בת מצווה, מסיבות סידור וחומש, ובעיקר חגיגות בר מצווה של יהודים מכל העולם .

גם מבחינה תיירותית הכותל תופס מקום מאוד נכבד. הוא מדורג בעשרת המקומות הכי מתיירים בעולם. כל שנה מגיעים לכותל כ-10 מיליון אנשים.

חוץ מזה, זה מאוד כיפי לראות את כל השמחה השוררת בכותל ולהיות חלק ממנה. אצלנו, הכותל מזמן נקרא "כותל השמחה." לא נגזים אם נאמר את המאמר שנכתב על בית המקדש גם על הכותל:

"מי שלא ראה את השמחה השוררת בכותל, לא ראה שמחה מימיו ".

בתי כנסת בירושלים

יש הרבה משפחות שלא רוצים לחגוג בר מצווה בבית הכנסת ליד הבית ואז מחליטים להגיע לעיר הקודש, אבל מכיוון
שחגגו כבר בר מצווה ליד הכותל ,הפעם רוצים משהו אחר ואינטימי שיהיה רק למשפחה ובלי אנשים זרים, ולכן מחפשים בית כנסת בירושלים.

אנחנו בנינו רשימת בתי כנסת ירושלמיות שבהם ניתן לחגוג בר מצווה

בר מצווה בבית כנסת חורבה
בית כנסת חורבה

קבלו רשימת בתי כנסת באזור ירושלים

ביכנ"ס החורבה

נמצא ברובע היהודי. זהו בית כנסת מאוד מפואר ששוקם מחדש ונפתח לפני 5 שנים. עלות המקום היא כ3000 ₪

ביכנ"ס בן זכאי

גם הוא נמצא ברובע היהודי. הוא אחד מארבעת בתי הכנסת הספרדיים. בית כנסת עתיק ומרשים. ארון הקודש שבו הובא מאיטליה. עלות המקום היא כ2500 ₪

בית כנסת באזור הכותל
בית כנסת בן זכאי

ביכנ"ס האיסטנבולי

צמוד לביכנ"ס בן זכאי, חלק ממכלול ארבעת בתי הכנסת הספרדיים. גם הוא גדול וארון הקודש שבו מרהיב ביופיו. עלות המקום גם כ-2500 ₪

תמונה בית כנסת האינסמבולי
בית כנסת אינסטמבולי

ביהכנ"ס במשכנות שאננים

יחודיותו בגלל השכונה בה הוא נמצא. זו השכונה הראשונה שיצאה מחוץ לחומות העיר העתיקה.כ יום היא נחשבת שכונה מאוד יוקרתית, מתויירת מאוד, ומטופחת להפליא.

בתי כנסת ליד הבית

הרבה משפחות מעדיפות לא לצאת מהעיר, ולחגוג בר מצווה ושבת חתן בבית כנסת השכונתית, כי אתם כבר מכירים את המקום ,לא צריך הרבה לוגיסטיקה, הכל מוכן וגם הרבה יותר זול.

בית כנסת ביפו עתיקה
בית כנסת ביפו עתיקה
תמונה סדנה ליד הכותל
סדנת סת״ם ( צולם כינור דוד )

בר מצווה במצדה

מחיר כניסה כולל רכבל הלוך חזור: מבוגר – 76 ש״ח, נוער מגיל 5 עד 17 – 43 ₪. כמובן שצריך להוסיף על זה נגנים הסעות ארוחות וצלמים.

בר מצווה בצפת

בעיר העתיקה. מזכיר מאוד את הרובע היהודי בירושלים. אווירה מיסטית. חוויה ייחודית ומרגשת.
בדרך כלל מקיימים זאת בביכ"נ הספרדי "אבוהב"

תמונה בית כנסת אבוהד בצפת
בית אבוהבי בצפת

בר מצווה בבית מלון

ישנה אפשרות לערוך את טקס העלייה לתורה במלון, וכמובן לסעוד שם את ארוחת הצהריים. ישנה עדיפות למלונות הקרובים לכותל. באופן כללה זהו פתרון מצוין לעונת הגשמים.

שלב שלישי לבניית הפקה מי מגיע לאירוע

אתם צריכים לעשות רשימה מסודרת הכוללת את כל האורחים שאתם רוצים שיגיעו לאירוע. כמות האורחים חשובה ממספר סיבות. ראשית כל מבחינת ההסעות.

מיניבוס יכול להכיל 20 איש, אוטובוס עד 53 או עד 60. כמובן שאין אפשרות לקחת אנשים בעמידה ולכן צריך להיות מדויקים. שנית, מבחינת הארוחות, אם זה ארוחת בוקר שהזמנתם מספק ואם זה ארוחת הצהריים במסעדה ,באולם או במלון.

חשוב לציין שבכל המקומות יש מחיר, כמובן זול יותר, למנות ילדים בתור המלצה, כחודש לפני האירוע, כדאי מאוד לפתוח קבוצת וואטסאפ  הכוללת את כל המוזמנים ,ודרכה להעביר הודעות חשובות.

להלן מספר דגשים למהלך בניית האירוע

שירותי הסעות

חשוב מאוד שהאוטובוס יהיה חדיש ,נוח לנסיעה ,מחברה מוכרת, עמידה בזמנים, נהג יהודי, אדיב וסבלני, התמצאות בירושלים ובאזור הכותל בפרט. 

שיעורי בית – כנסו לגוגל, רשמו ״הסעות לכותל ״, ותתחילו להתקשר לכל החברות. אתם צריכים להגיד להם את תאריך האירוע, מספר מקומות ישיבה, מוצא ויעד, שעת יציאה וחזרה .

מה מחיר אוטובוס לבר מצווה 👈

יש כמה אופציות ❗️הסעה לירושלים

  1. מיניבוס עד 20 נוסעים – 1600 שקל
  2. אוטובוס יותר גדול של 55 מקומות ישיבה 2200 שקל
  3. אוטובוסהכח גדול של 60 מקומות ישיבה עולה בערך כ 2600 שקל. 
הסעות לירושלים
אוטובוס לבר מצווה

שעת הגעה לכותל