10 טעויות הנפוצות ביותר בארגון בר מצווה בכותל

במאמר זה אציג לכם 10 טעויות נפוצות בארגון בר מצווה בכותל. המאמר נועד להראות לכם ממה כדאי להיזהר ומה חשוב לקחת לתשומת לבכם, וזאת כדי שתארגנו את בר המצווה בנעימים והאירוע יעבור בשמחה וללא תקלות מיותרות.

סרטון הסבר לרשותכם!!!

כל המסעדות 👈 כל התפריטים כולל מחירי מנות 🤔😱

אספנו במקום אחד את כמעט כל מסעדות הירושלמיות ליד הכותל, כולל כמה עולה עולה מנה? קריטריונים של מקומות ותמונות של כל מסעדה בנפרד, נשאר רק ללחוץ ״קבלו מייד״

תאריך בר מצווה

רבים, ללא ידיעה, חושבים שמועד בר המצווה הוא לפי תאריך הלידה הלועזי. למשל, אם ילד נולד ב-31.1.2004, אז יש שחושבים שתאריך בר המצווה שלו הוא 31.1.2017. זה לא נכון. לפי היהדות, את תאריך העלייה לתורה, קרי התאריך שחוגגים בו בר מצווה, חוגגים לפי התאריך העברי. תאריך הלידה העברי של כל ילד רשום בתעודת הזהות של ההורים, כך שניתן לבדוק את התאריך בקלות ולעשות את בר המצווה 13 שנה לאחר תאריך זה. 

חניה בכותל

ישנם אנשים שחושבים, מחמת חוסר ידיעה, שיש חניה בשפע באזור הכותל ושאפשר להגיע לשם בקלות עם רכב. ישנו חניון בהר ציון אך החניון הזה הוא קטן כך שאין הרבה סיכויים שתוכלו להחנות בו בשני וחמישי, שהם הימים שעושים בהם בר מצווה. יש גם מעט חניה בצידי המדרכה, אך גם אליה קשה להגיע. המקום הכי טוב להחנות בו הוא, ממילא. ממילא זה מרחק הליכה של כ-15 דקות מהכותל, ולמי שקשה לו ללכת יש אפשרות לקחת מונית או שאטלים בחינם.  ההמלצה שלנו היא לא להגיע לאופן פרטי. זה לרוב גורם להרבה עיכובים ולשיבוש של הלו"ז.  קחו הסעה מסודרת באוטובוס נוח וממוזג. זה עולה עוד כמה שקלים אבל השקט והסדר שזה עושה שווים את המחיר.

חניה בחניון ממילא

מה אסור להכניס לכותל

חשוב מאוד שתדעו מה מותר ומה אסור להכניס לכותל. בכותל יש נהלים ברורים של מה מותר ומה אסור להכניס. למשל, אסור להכניס אלכוהול מכל לסוג שהוא, כולל יין לקידוש. אם אתם רוצים לעשות שמח בתוך הכותל ולהביא כלי נגינה, למשל דרבוקה או גיטרה, גם זה אסור כי זה מפריע למתפללים. גם הגברה גבוהה אסורה מאותה הסיבה של הפרעה למתפללים. אנו גם עורכים טקסי חלאקה בכותל ויש כאלה שרוצים הביא מספריים לגלח את הילד. מספריים או כל כלי חיתוך אסורים להכנסה לכותל. מומלץ לקרוא או לשאול אותנו מה מותר ומה אסור להכניס לכותל וכך להימנע מאי נעימות עם המאבטחים שתסתיים בזה שתאלצו להשאיר את מה שהבאתם בכניסה או להיאלץ להישאר אם מה שהבאתם בחוץ.

עליה לתורה והנחת תפילין בכותל

עוד טעויות שחשוב לנו להציג לכם.

חלק שני וחשוב של 10 טעויות נפוצות בארגון בר מצווה בכותל, מומלץ מאוד לקרוא אותו.

שמירת מקום לעליה בתורה

חשוב מאוד שיהיה לכם מקום שמור בכותל. טקס העלייה לתורה מתבצע בצמוד למחיצה המפרידה בין גברים לנשים, וזאת על מנת שנשות המשפחה, ובעיקר אימו של חתן בר המצווה, תוכלנה ליהנות מהטקס. אין לכם יכולת להגיע לכותל ופשוט לערוך את הטקס מבלי ששמרתם מקום הן לגברים והן לנשים. לכן, חשוב מאוד שתשכירו מישהו שמתעסק בשמירת המקום בשבילכם, כך שגם הגברים וגם הנשים יוכלו ליהנות מסלסולי החתן.

שמירת מקום בכותל

מי עורך טקס עליה לתורה

הרבה משפחות חושבות שאפשר להגיע לכותל לבד, למצוא מישהו ״צדיק״, לשלם לו כמה פרוטות והצדיק יערוך לילד את טקס העלייה לתורה. חשוב להדגיש, לא משנה כמה אדם צדיק, אם הוא לא מספיק מקצועי לערוך טקס עלייה לתורה, הטקס יראה לא טוב. לא לחסוך באיש מקצוע, עלייה לתורה יש לבנכם פעם בחיים וחבל שהיא תיראה לא טוב.

שבת חתן בכותל

עניין נוסף שחשוב הוא עניין שבת חתן בכותל. רבים מהלקוחות מעוניינים לעשות שבת חתן, שהיא השבת שבאה אחרי העלייה לתורה ובה עושים עוד פעם עלייה לתורה, כמובן ללא הנחת תפילין. מנהג שבת החתן הוא מנהג עתיק ומבורך אך הוא צורך תקציב שלא תמיד יש למשפחות. אירוע של בר מצווה בכותל מחליף אירוע ערב באולם, וכך גם העלויות שלו. חשוב לנו להדגיש,  אין חובה הלכתית לערוך שבת חתן. ההלכה מחייבת אותנו לערוך את טקס העלייה לתורה ביום שני או חמישי הסמוכים לתאריך העברי שבו הילד מגיע לגיל 13. יש צורך בעלייה אחת לתורה עם הנחת תפילין ולא יותר. מי שאינו יכול להרשות לעצמו שבת חתן זה לא נורא, שלא ירגיש שהוא חוטא וכמובן שלא יוותר על אירוע בכותל בגלל זה.

בית כנסת לשבת חתן בכותל

חלק אחרון וחשוב של טעויות שעושים לעתים לקוחות

חלק שליש ואחרון של 10 טעויות נפוצות בארגון בר מצווה בכותל. כדאי שתמשיכו לקרוא עד הסוף, הטיפים הם באמת חשובים.

סיורים בכותל

דבר נוסף שאנו רוצים להדגיש הוא עניין הסיורים. הרבה לקוחות רוצים להוסיף ערך מוסף ליום אירוע הבר מצווה ורוצים לעשות סיור בירושלים. זה כמובן דבר מבורך. בעניין זה חשוב לקחת בחשבון את האוכלוסייה שבאה לאירוע. ישנם סיורים בירושלים הבנויים מהרבה הליכה שכוללת מדרגות, דבר שלא מתאים לאנשים מבוגרים, או לעגלות ולכל מי שאינו מיטיב לכת. חבל לערוך סיור שיקשה על האורחים וימנע מהם את ההנאה של יום האירוע.

טיולים וסיורים בכותל

מסעדות בכותל

דבר חשוב מאוד שיש בסוף היום המרגש הוא הסעודה הגדולה והטעימה שחותמת את יום בר המצווה. הרבה לקוחות שואלים האם יש מסעדות במרחק הליכה מהכותל, וזאת כי הם אינם מעוניינים לטרטר את האורחים בנסיעה נוספת באוטובוס. חשוב לנו לומר לכם שאין כמעט מסעדות המתאימות לארח קבוצה של אנשים במרחק הליכה מהכותל.

תמונה מסעדת כינור בכיכר בירושלים

אסור לשכוח דברים באוטובוס

לעתים לקוחות, מרוב התרגשות והיסח דעת, שוכחים דברים חשובים באוטובוס. למשל, היו חתני בר מצווה ששכחו את התפילין שלהם. במצב כזה אפשר או להחזיר את האוטובוס, שזה סיפור מסובך שלוקח זמן כי האוטובוס לא נשאר במקום שבו הוריד את באי האירוע,   או להשאיל ממישהו תפילין, שזה מבאס כי חתן בר המצווה התאמן על התפילין שלו והן חדשות והוא מעוניין להניח אותן. לעתים גם האימא שוכחת באוטובוס את הסוכריות שהביאה מראש כדי לזרוק על הגברים, דבר שהוא מאוד מוסיף לאירוע. לכן, חשוב שתסתכלו טוב שלא השארתם שום דבר באוטובוס. תעשו סריקה במושבים לפני הירידה וכך תמנעו אי נעימויות.

הפקת בר מצווה בירושלים

מורה לבר מצווה

הרבה לקוחות שהילד הבכור שלהם מגיע למצוות אינם יודעים מה ללמוד להפטרה, ואיך ללמד את הילד. לעתים ההורים לא מכירים מישהו שיכול לעזור לילד. חשוב לציין, מומלץ מאוד ללמד את הילד, כמות של זמן לפני הבר מצווה, את הפרשה שהוא צריך לקרוא בעלייה לתורה  וזאת על מנת שירגיש בטחון ויעשה את העלייה לתורה בצורה יפה, למרות שהוא מתרגש מאוד. לצורך לימוד הילד, אנו מציעים מערך של מספר שיעורים במגוון דרכים, למשל באינטרנט, בסקייפ ועוד, ובשיעורים האלה אנו מלמדים ילדים מכל הארץ, ומכל העולם, בעברית ובאנגלית,  את כל מה שהם צריכים כדי להיות מוכנים לעלייה לתורה בצורה מושלמת.

תמונה של פייטןן אברהם שלמה

כמו בכל דבר גם ב-10 טעויות נפוצות בארגון בר מצווה בכותל אנו בכינור דוד עוזרים ללקוחות שלנו. רוצים גם אתם שנעזור לכם לארגן את בר המצווה בכותל של בנכם, תתקשרו אלינו כבר עכשיו ונשמח לעזור לכם.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

טלית לבר מצווה
המלצה של עמית

עמית התעקש להגיד כמה מילים על הפקה שערכנו בכותל, ילד מאוד התרגש ואנחנו שמחנו לקחת חלק לא קטן בבניית יום בר

קרא עוד »