בר מצווה בכותל בגשם

איך יום גשום ישפיע על הטקס בר מצווה?

אם הגשם מתחיל בשלב הליווי המוזיקלי לפני בר המצווה עצמה, אזי הנגנים יתכנסו מתחת לסככה שבשער הבידוק בכניסה לרחבת הכותל. אם מדובר בגשם שמפריע לטקס בר מצווה בכותל, אזי היות ובמקום חל איסור להוציא ספרי תורה (אפילו טיפת מים אחת עלולה לפסול את הספר) עורכים את הטקס בקשת ווילסון שהיא מבנה קשת קדום עשוי אבנים, הממוקם בצד הצפוני של רחבת הכותל המערבי.

התשובה כאן בסרטון הסבר

בדיקות מזג האוויר לפי הטקס

בכל מקרה, לפני שמתכננים את טקס בר מצווה בירושלים מומלץ לבדוק את מזג האוויר הצפוי לאותו השבוע. כמובן שבקיץ, מלבד החום, לא צפויות בעיות שיפגעו בטקס, אולם במידה ומדובר בחורף או בעונות מעבר – מומלץ לבדוק את מזג האוויר הצפוי ובהתאם לכן להחליט על שעות הטקס. מכיוון שמדובר  בירושלים, בחורף מזג האוויר בעיר קר יותר מאשר בערים אחרות לכן כדי להגיע לבושים בהתאם.

להכין את האורחים התנאים

במידה ומזג האוויר צפוי להיות גשום, חלק מהאורחים עלולים שלא להגיע לטקס. לכן חשוב להתקשר לכל אחד מהם, או לשלוח מיילים או להתקשר לכל אחד מהאורחים ולהסביר להם עד כמה חשוב לכם שהם יגיעו לטקס הנחת תפילין כדי שהילד ייהנה באופן מלא למרות שהתנאים נגדו.

את הפניה יש לבצע ברגישות ולא בטון דורש. עשו זאת בנימוס כדי להסביר לאורחים שאתם מבינים שם יצטרכו לסבול ובמקביל הבהירו להם שהם יזכו לעשות מצווה לילד.

צפו עוד קטע קטן של בר מצווה בחורף

לדאוג לציוד ותנאים מתאימים

ברוב המקרים, חברות ההפקות ידאגו לקיום בר מצווה בכותל בגשם ע"י עריכת טקס במקום נכון כמו בית כנסת של הכותל. בכל מקרה כדאי לדאוג לכמה מטריות או מעילי ניילון חד פעמיים לאורחים על מנת שהם ירגישו שדואגים להם. כמו כן רצוי לומר למשפחה הקרובה שיביאו בגדים להחלפה וכמובן כדאי מאוד לדאוג לשתיה חמה זמינה:  תה וקפה למבוגרים ושוקו חם לילדים. זוהי הדרך הטובה ביותר לשפר את מצב הרוח במזג אוויר סוער.

לסקור את כל האפשרויות עם חברת ההפקה

לפני שאתם סוגרים עם חברה על הפקת בר מצווה בירושלים, חשוב לבדוק שהם מוכנים לכל האופציות הקשורות למזג האוויר. כדאי לתכנן 2 אפשריות: טקס רגיל בתנאים נוחים וטקס בתנאי מזג אוויר קשים על מנת שלא יידרש אלתור או דחיית אירוע ביום הטקס.

הנחת תפילין בבית כנסת של הכותל
הנחת תפילין בבית כנסת של הכותל
טלפון לפרטים נוספים
קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עליה לתורה בירושלים כותל

עליה לתורה בכותל המערבי

עושים בר מצווה בגדול החלטתם לחגוג את בר המצווה של בנכם בירושלים, באווירת הקדושה? עשיתם החלטה נכונה. טקס בר המצווה לרבות עליה לתורה בכותל, עוצמתי

קרא עוד »

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא: