מה צריך להביא לבר מצווה בכותל?

למה חשוב לחגוג בר מצווה בכותל

בין האתרים היהודיים בירושלים, הכותל המערבי הוא ללא ספק מקום התפילה הקדוש והמדהים ביותר. זהו אחד מארבעת הכתלים של חומת הר הבית, אשר שרד עד היום חרף חורבן בית המקדש.

על פי המסורת היהודית, השכינה לא תעזוב לעולם את הכותל המערבי, והוא יעמוד על תילו לנצח. מדי שנה, מיליוני יהודים (ואף לא יהודים) מבקרים בכותל המערבי ומתבשמים מקדושתו. חלקם נושאים תפילה שקטה בלב, חלקם מתייחדים במזמורים עם הקודש, וחלקם מעלים על נס את משמעותיו ההיסטוריות והתרבותיות של הכותל המרשים.

בשנים האחרונות, עלייתם של בני מצווה לכותל המערבי הפכה למסורת עליהם מקפידים יהודים מכל קצוות תבל. בר מצווה הוא טקס מיוחד במינו אשר מסמל את המעבר של הנער מילדות לבגרות. מרגע זה ואילך, הנער מחויב בעול מצוות. אירוע בר המצווה הוא אחד האירועים החשובים ביותר בחייהם של הנער היהודי ובני משפחתו. אי לכך, בר מצווה בכותל המערבי היא ללא ספק חוויה בלתי נשכחת.

בר מצווה בירושלים

קבלו כמה טיפים לפני הגעה לבר מצווה

אם אתם רוצים לערוך בר מצווה בכותל המערבי, ותוהים מה עליכם להביא, הנה מדריך קצר. ראשית, כאשר אתם מתכננים בר מצווה בכותל, עליכם לבדוק היטב כמה חברים ובני משפחה מתכוונים להגיע לחגיגה.

טקס בר המצווה מתחלק לשני חלקים

חלק ראשון הנחת תפילין

(המתקיים באמצע שבוע – ביום שני או ביום חמישי)

חלק שני של עליה לתורה

נערך בשבת. עליכם לדאוג לכיפות עבור המשתתפים בטקס

תמונה מדריך לבר מצווה

אנו ממליצים לבדוק את תאריך הבר מצווה ממש עכישו, קישור מעביר למחשבון הבר מצווה

חובה ולא לשכוח באוטובוס טלית ותפילין

בר המצווה צריך להגיע לכותל עם טלית משלו. במידה וזוהי תפילת הנחת תפילין, עליו להגיע גם עם תפילין. חשוב להדגיש, במידה ואין בידיכם טלית או תפילין, ניתן להשיגם בכותל. בין המנהגים השונים של טקס בר המצווה, נהוג לזרוק על ראשו של החתן דברי מתיקה או סוכריות. הגיעו מצוידים ב"תחמושת" כמיטב המסורת.

ניתן כמובן להביא כיבוד קל ובקבוקי שתייה על מנת לכבד את האורחים שהגיעו לשמוח עמכם. חשוב להדגיש, האכילה והשתייה ברחבת הכותל אסורות אך ניתן לקיים את הסעודה הקטנה בפינות חמד הנמצאות ברחבי הרובע היהודי הסמוך. מעבר ל"ציוד" לבר המצווה, אתם יכולים להביא גם פתקים וכלי כתיבה, ולקחת חלק במסורת עתיקת יומין של הנחת פתקי תפילה ובקשה בין אבני הכותל.

תמונה בר מצווה בבית כנסת קשת וילסון

תקפידו על לבוש

שימו לב, רחבת הכותל היא מקום קדוש המהווה מפגש בין תרבויות וזהויות שונות בעם היהודי. אי לכך, הקפידו על קדושת המקום והגיעו בלבוש הולם. במידה ומדובר בטקס עלייה לתורה בשבת, כבדו את האזור הקדוש והימנעו משימוש במכשירים אלקטרוניים.

לאחר האירוע המקסים, תוכלו לטייל בסמטאותיו הציוריות של הרובע היהודי או לצאת לטיול משפחתי באזור ירושלים. באזור פועלות שורה של מסעדות כשרות וניתן לתאם מראש גם ארוחה לכלל המשתתפים. במידה וזהו טקס הנערך באמצע שבוע, מומלץ להישאר אחרי התפילה לסדרת צילומים בכותל אשר תשתלבנה באופן מושלם באלבום התמונות.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
בית כנסת באזור הכותל

בר מצווה בבתי כנסת בכותל

הכותל המערבי נמצא ברובע היהודי בירושלים. אם מסיבה כלשהי, אין באפשרותכם או שאינכם מעוניינים, לערוך בר מצווה במתחם הכותל עצמו, אפשר ובהחלט מומלץ לערוך בר

קרא עוד »

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

דילוג לתוכן