מה הבדל בין בר מצווה של אבא ובן

שלוש עשרה מלאו לנער בר מצווה

בני לא רצה בר מצווה המונית ואבא שלו תמיד נזכר בערגה בבר מצווה שחגג בכותל המערבי לפני שלושים שנה.

בני שהוקסם מהסיפורים המרגשים, רצה לעלות לתורה "כמו אבא". אבל הזמנים עברו והכול השתנה ואבא כבר לא זכר ממה מתחילים ואיך בעצם הכול אורגן אז, בימי התום ההם.

אז כמו בכל נושא שלא יודעים עליו, אבא פנה לגוגל וגילה שלא רק בני רוצה בר מצווה מיוחדת, אלא שזה עכשיו ממש באופנה.

צפו בסרט בר מצווה בכותל

יהדות, טבע, ירושלים והרבה שמה והתרגשות

את ארגון האירוע התחילו בני ואבא שלו חצי שנה מראש. הם פנו לחברת הפקות שמתמחה באירוע בר מצווה בכותל.

יחד איתם  הם בחרו את הקונספט (אירוע קטן) את המקום לתפילה (הכותל המערבי), את התמהיל, את מספר האנשים  ואת הסגנון של הארוחה (ארוחת בוקר ולאחר מכן ארוחת צהריים מפנקת במסעדה).

לאחר מכן הם הזמינו 80 מוזמנים, בעיקר משפחה וחברים ובחרו את המסלול של התהלוכה החגיגית לעבר המקום שבו יתקיים הטקס עצמו עם הקראת הפסוקים והברכות והנחת התפילין.

פעילות בר מצווה בכותל
בובת חסיד לבר מצווה

ביום האירוע

הבוקר התחיל ביציאה משותפת באוטובוסים מקושטים. אוטובוס למבוגרים ומיניבוס לחברים של בני, כך שכל אחד מהקהלים היה יכול ליהנות. בדרך כולם שרו שירים שהכניסו את כולם לאווירה שמחה ועליזה.

לאחר נסיעה של כ- 40 דקות הם עצרו לקפה ועוגה בלטרון. בני וחבריו נשנשו מאפים טריים ושתו שוקו והמבוגרים נהנו מקפה איכותי ועוגות שהכינו עבורם מבעוד מועד חברת ההפקות ובשביל האותנטיות, הארוחה התקיימה בפינה שקטה בין העצים שקושטו מראש בצבעי כחול ולבן הסמליים.

לאחר הארוחה האורחים של בני המשיכו מחוזקים בנסיעה לכיוון הכותל המערבי. בירידה מהאוטובוס חיכו להם כליזמרים עליזים ומתופפים על התופים שנכנסו לאוטובוס והחלו לעשות שמח.

בכניסה לאוטובוס התמקמו נגנים עם שופרות שבישרו כי האירוע מתחיל. התהלוכה לעבר הרחבה פצחה בשירים וריקודים, בני חבט בתופים ובמיוחד לכבודו תקעו בשופר, ההתרגשות אחזה בכולם ואביו נזכר בבר המצווה הצנועה שלו מלפני 30 שנה.

בסיום התהלוכה כשכולם נכנסו לרחבת הכותל והלכו למקום שתואם במיוחד לבר מצווה של בני, הוא עלה לתורה בניהולו של רב כריזמטי, מרשים ואוהב שגם לימד אותו במשך חצי שנה לפני היום הגדול את כל הפסוקים ואת מבנה הטקס.

צפו בשלבי הפקה לבר מצווה מודרנית

הזיכרונות שלאחר הטקס

לאחר הטקס הדתי, בני והמוזמנים שלו המשיכו לסיור בעיר העתיקה ורגע לפני העלייה לאוטובוסים כולם התרעננו בפירות ארוזים, קרירים וטעימים והמשיכו לארוחת צהרים חגיגית במסעדה מעוצבת שבפאתי ירושלים.

בסיום האירוע כל ילד מהנוכחים קיבל מתנה קטנה שהכינו בני ואביו מראש ולבני נותרו המון זיכרונות מדהימים מהיום החווייתי הזה שבו מלאו לו 13 והוא חגג את כניסתו לעולם המצוות.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

הצהרת פרטיות

הצהרת פרטיות במדיניות פרטיות זו תפורט בפנייך מדיניות הפרטיות הנוהגת באתר האינטרנט: www.jerusalemklezmer.com  (להלן: "האתר"). כינור דוד (להלן "החברה") תהיה זכאית, מעת

קרא עוד »

רוצים לחסוך עד 1900 שקל

דילוג לתוכן