חלאקה בכותל

נדמה כי הילד רק נולד וכבר הוא עומד לחגוג את יום ההולדת שלוש. ליום הולדת הזה ישנה משמעות מיוחדת ביהדות כי זהו המועד שבו גוזרים לילד לראשונה את השיער, מנהג שמסמל את המעבר שלו מתקופת התינוקות לתקופת הילדות.

קוראים לטקס העתיק הזה חאלקה ורבים בוחרים לחגוג היום חלאקה בכותל כי זהו אחד המקומות המיוחדים לעם היהודי וכי יש בזה ברכה גדולה. טקס התספורת הראשונה מעניק לילד את מצוות פאת הראש ומאז החלו לחגוג אותו הוא תמיד נחשב למנהג המקובלים שמביא ברכה גדולה לילד.

חלאקה בכותל
חלאקה בכותל (צולם כינור דוד)

כיצד נהוג לחגוג את טקס חלאקה בכותל

במהלך חאלקה בכותל נהוג לקחת את הילד אל הכותל ולהכיר לו את המקום. אביו לוקח אותו על הידיים ומסביר לו על המשמעות של המקום כדי להעניק לו את ההיכרות הראשונית עם המורשת היהודית העתיקה. נשות המשפחה בזמן הזה יכולות לצפות מגזרת הנשים על הסיור הראשון של הילד יחד עם אביו.

לאחר מכן נהוג שסבו של הילד יגזור את קצבת השיער הראשונה ואחריו גם סבתא, אמא ושאר בני המשפחה כשהילד על ידיו של אביו.

מנהג זה נחשב למצווה גדולה שיש ללוות אותה בהילולי שמחה. לאחר מכן לוקחים את הילד לטבילת הידיים הראשונה שלו ומצטלמים למזכרת עם כל בני המשפחה.

חלאקה בכותל
תספורת ראשונה בכותל

מה אנחנו מציעים לכם לחגיגת חאלקה בכותל

חלאקה
חלאקה בכותל

ולסיכום

אנו נעניק לכם ולילד שלכם חוויה יהודית שורשית בלתי נשכחת וזה יהיה יום חוויתי ומיוחד לכל המשתתפים שיגיעו לחגוג יחד איתכם את טקס התספורת הראשונה של הבן שלכם.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו ואנו נשמח להזמינכם לפגישת הדגמה בכותל שבה נסביר לכם לגבי מהלך האירוע, נראה לכם היכן הוא יתקיים וגם נערוך עבורכם ארוחת טעימות במסעדה שאנו מציעים לסעודה החגיגית שתחתום את אירוע חאלקה בכותל.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
בר מצווה בירושלים

ברכת ההורים בכותל

איך ההורים צריכים לברך את חתן הבר מצווה בכותל לא סוד שההורים באים לא מוכנים, ולא יודעים איך לברך את החתן הבר מצווה בסוף טקס

קרא עוד »
בלונים ושופרות

שופרות בכותל

אין יותר מרגש מתקיעת שופרות בתחילת הבר מצווה אם יש לכם אירוע מיוחד והחלטתם לחגוג אותו בירושלים, בכותל המערבי – כדאי שיהיו שופרות בכותל. אין

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

טיול בעיר הקודש קבר דוד
סיור בקבר דוד

הסיור שיהפוך את בר מצווה בכותל לחגיגה בלתי נשכחת. קבר דוד נחשב בזמן האחרון לאתר התיירותי ביותר הרבה מאוד תיירים

קרא עוד »
WhatsApp דברו איתנו ב WhatsApp