חלאקה בכותל

נדמה כי הילד רק נולד וכבר הוא עומד לחגוג את יום ההולדת שלוש. ליום הולדת הזה ישנה משמעות מיוחדת ביהדות כי זהו המועד שבו גוזרים לילד לראשונה את השיער, מנהג שמסמל את המעבר שלו מתקופת התינוקות לתקופת הילדות.

קוראים לטקס העתיק הזה חאלקה ורבים בוחרים לחגוג היום חלאקה בכותל כי זהו אחד המקומות המיוחדים לעם היהודי וכי יש בזה ברכה גדולה. טקס התספורת הראשונה מעניק לילד את מצוות פאת הראש ומאז החלו לחגוג אותו הוא תמיד נחשב למנהג המקובלים שמביא ברכה גדולה לילד.

חלאקה בכותל
חלאקה בכותל (צולם כינור דוד)

כיצד נהוג לחגוג את טקס חלאקה בכותל

במהלך חאלקה בכותל נהוג לקחת את הילד אל הכותל ולהכיר לו את המקום. אביו לוקח אותו על הידיים ומסביר לו על המשמעות של המקום כדי להעניק לו את ההיכרות הראשונית עם המורשת היהודית העתיקה. נשות המשפחה בזמן הזה יכולות לצפות מגזרת הנשים על הסיור הראשון של הילד יחד עם אביו.

לאחר מכן נהוג שסבו של הילד יגזור את קצבת השיער הראשונה ואחריו גם סבתא, אמא ושאר בני המשפחה כשהילד על ידיו של אביו.

מנהג זה נחשב למצווה גדולה שיש ללוות אותה בהילולי שמחה. לאחר מכן לוקחים את הילד לטבילת הידיים הראשונה שלו ומצטלמים למזכרת עם כל בני המשפחה.

חלאקה בכותל
תספורת ראשונה בכותל

מה אנחנו מציעים לכם לחגיגת חאלקה בכותל

  • על מנת להביא אתכם ואת המוזמנים שלכם בנוחות המרבית עד לעיר הבירה, אנו נדאג לשירותי ההסעה עם אוטובוס ממוזג מפואר שייקח אתכם עד לחניון הקרוב ביותר לרחבת הכותל.
  • קבלת פנים עם תופים ושופרות כדי להכניס את כולם לאווירה החגיגית וליצור מצב רוח מרומם. שירים ופיוטים ילוו את המשפחה לאורך החגיגה כולה. לאחר מכן נצא לתהלוכה חגיגית בין בתי הרובע היהודי עד שנגיע לרחבת הכותל שם יתחיל הטקס.
  • נדאג לבלוני הליום חגיגיים כדי להוסיף עוד קצת חגיגיות לאווירה וכדי שגם לילד שעומד במרכז טקס חאלקה בכותל יהיה שמח וכיף, כי הרי אין ילדים שלא אוהבים בלונים.
  • את היום הזה ילווה מנחה פייתן מקצועי שיפגוש אתכם ברדתכם מהאוטובוס והוא ידאג לעשות שמח ולהדריך את בני המשפחה, לשעשע את הילד ולהוביל את כל המוזמנים למקום המיועד במיוחד להם ברחבת הכותל.
  • שמור עבור המשפחה שלכם מקום ברחבת הכותל שיהיה מיועד כולו אך ורק לכם ובו תזכו לחגוג את האירוע בצורה אינטימית בחיק המשפחה בלי שמישהו מהמתפללים או המבקרים יפריע לחגיגה.
  • שירותי צילום מלאים שכוללים גם עריכה מקצועית. לאחר האירוע תקבלו דיסק עם תמונות סטילס ודיסק עם סרט שיישאר לכם למזכרת מהאירוע
  • סעודת מצווה חגיגית במסעדה כשרה שמגישה מנות משובחות לבחירתכם החופשית.
  • נציב במקום המיוחד עבור המשפחה שמשיות רחבות ידיים כדי להבטיח כי יהיה לכם מקום מוצל ונעים ונדאג שזה יהיה צמוד לגזרת הנשים על מנת שגם נשות המשפחה יוכלו לקחת חלק פעיל בטקס חאלקה בכותל.
חלאקה
חלאקה בכותל

ולסיכום

אנו נעניק לכם ולילד שלכם חוויה יהודית שורשית בלתי נשכחת וזה יהיה יום חוויתי ומיוחד לכל המשתתפים שיגיעו לחגוג יחד איתכם את טקס התספורת הראשונה של הבן שלכם.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו ואנו נשמח להזמינכם לפגישת הדגמה בכותל שבה נסביר לכם לגבי מהלך האירוע, נראה לכם היכן הוא יתקיים וגם נערוך עבורכם ארוחת טעימות במסעדה שאנו מציעים לסעודה החגיגית שתחתום את אירוע חאלקה בכותל.

הכותרות שלנו
בר מצווה בכותל בחום כבד

בר מצווה בכותל בקיץ

כל אירוע משפחתי, כמו בר מצווה למשל, עלול להיות כרוך בהרבה מאד לחצים, עגמות נפש ותקלות. רבים מאתנו מקבלים זאת כחלק בלתי נפרד מן השמחה…

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

מאמרים באותו נושא:

הסעות לבר מצווה

רבים מעוניינים לערוך את טקס בר מצווה בכותל ואת המסיבה שאחריה במקומות מיוחדים באיזורים שונים בארץ כמו למשל בי-ם. יש

קרא עוד »
ברכת כוהנים בכותל
ברכת כוהנים בכותל

ברכות לחתן הבר מצווה איך אפשר לברך את חתן הבר מצווה ? בסוף מעגלי ריקודים, אנחנו עוצרים ליד התצפית לכיוון הר הזיתים וכל

קרא עוד »