חלאקה בכותל

נדמה כי הילד רק נולד וכבר הוא עומד לחגוג את יום ההולדת שלוש. ליום הולדת הזה ישנה משמעות מיוחדת ביהדות כי זהו המועד שבו גוזרים לילד לראשונה את השיער, מנהג שמסמל את המעבר שלו מתקופת התינוקות לתקופת הילדות.

קוראים לטקס העתיק הזה חאלקה ורבים בוחרים לחגוג היום חלאקה בכותל כי זהו אחד המקומות המיוחדים לעם היהודי וכי יש בזה ברכה גדולה. טקס התספורת הראשונה מעניק לילד את מצוות פאת הראש ומאז החלו לחגוג אותו הוא תמיד נחשב למנהג המקובלים שמביא ברכה גדולה לילד.

ילד חלאקה בכותל
חלאקה בכותל (צולם כינור דוד)

כיצד נהוג לחגוג את טקס חלאקה בכותל

במהלך חאלקה בכותל נהוג לקחת את הילד אל הכותל ולהכיר לו את המקום. אביו לוקח אותו על הידיים ומסביר לו על המשמעות של המקום כדי להעניק לו את ההיכרות הראשונית עם המורשת היהודית העתיקה. נשות המשפחה בזמן הזה יכולות לצפות מגזרת הנשים על הסיור הראשון של הילד יחד עם אביו.

לאחר מכן נהוג שסבו של הילד יגזור את קצבת השיער הראשונה ואחריו גם סבתא, אמא ושאר בני המשפחה כשהילד על ידיו של אביו.

מנהג זה נחשב למצווה גדולה שיש ללוות אותה בהילולי שמחה. לאחר מכן לוקחים את הילד לטבילת הידיים הראשונה שלו ומצטלמים למזכרת עם כל בני המשפחה.

חלאקה בכותל
תספורת ראשונה בכותל

מה אנחנו מציעים לכם לחגיגת חאלקה בכותל

טקס חלאקה בכותל
חלאקה בירושלים

ולסיכום

אנו נעניק לכם ולילד שלכם חוויה יהודית שורשית בלתי נשכחת וזה יהיה יום חוויתי ומיוחד לכל המשתתפים שיגיעו לחגוג יחד איתכם את טקס התספורת הראשונה של הבן שלכם.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו ואנו נשמח להזמינכם לפגישת הדגמה בכותל שבה נסביר לכם לגבי מהלך האירוע, נראה לכם היכן הוא יתקיים וגם נערוך עבורכם ארוחת טעימות במסעדה שאנו מציעים לסעודה החגיגית שתחתום את אירוע חאלקה בכותל.

צרו עימנו קשר

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עליה לתורה בירושלים כותל

עליה לתורה בכותל המערבי

עושים בר מצווה בגדול החלטתם לחגוג את בר המצווה של בנכם בירושלים, באווירת הקדושה? עשיתם החלטה נכונה. טקס בר המצווה לרבות עליה לתורה בכותל, עוצמתי

קרא עוד »

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא: