ברכת האם לחתן בר המצווה

גולת הכותרת בבר מצוה בכותל, היא ברכת האם לחתן הבר מצווה. לרגע מיוחד זה, ציפתה האם שנים רבות . מעתה בנה אהובה אינו עוד ילד, אלא כזה הנכנס לעולם המבוגרים. כל אמא מחכה לזמן הזה שילדיה יהיו פחות תלותיים מחד, ויותר עצמאים מאידך.

הברכה שאנו נותנים לאם לברך את בנה – חתן בר המצווה, מבטאת ביתר שאת את תקווה זו.

תמונות של צילום אירועים בכותל
בר מצווה בכותל

ברכת האם לחתן הבר מצווה

תוכן הברכה: בברכה מודגש הענין, כי יום בר המצוה, שהוא בעצם גם יום הולדתו של בר המצוה, אינו עוד סתם יום הולדת, כמו אלו שקדמו לו, אלא שונה מהם בתכלית.

ביום זה, בר המצוה יוצא מתקופת הילדות ונכנס לעולם הבגרות. בר המצוה, למעשה, ביום זה, נבחר להמשיך את שושלת הדורות המפוארת ועתיקת היומין, כקודמיו, ולשמש דוגמה לבאים אחריו.

למעשה, מיום זה בר המצוה נחשב לבריה חדשה. לכן, הוא צריך לתת משקל רב לכל מחשבה, דיבור ומעשה, שכן ביכולתו להטות את כל העולם כולו לכף זכות, או חלילה ההפך.

ברכה זו נאה ביותר דוקא בכותל, שכן במעמד זה בר המצוה אינו מתחבר רק לדורות שקדמו לו, אלא לכל עם ישראל כולו, משום שעיני כל ישראל, מכל קצוות תבל, נשואות לכותל.

יש לציין,שבידנו גם תרגום לאנגלית לברכת האם לחתן הבר מצווה.

ברכת האם לחתן הבר מצווה ( סרטון דוגמה)

תוכן הברכה – חובה ללמוד לפני האירוע

חתן הבר מצווה יקר. היום הזה, בו התעטרת לראשונה בתפילין של יד ובתפילין של ראש. אינו עוד יום הולדת. יום הבר מצווה שלך, הוא היום בו אתה מצטרף כגבר צעיר ואחראי למעשיו אל העם היהודי.היום הצטרפת לשרשרת דורות ארוכה ומפוארת. שרשרת הדורות של העם יהודי.

התפילין שהנחת הם אותם התפילין שהניחו אבות אבותינו במדבר סיני. אותם התפילין שליוו את חכמי המשנה והתלמוד, כאן בירושלים לפני 2000 שנה.

אותם התפילין שהחביאו היהודים בתקופת האינקוויזיציה. אותם התפילין שליוו את חיילי צה״ל בכל מלחמות ישראל. ביום הזה , יום בר המצווה שלך, אתה הופך לחלק מן ההיסטוריה המפוארת של עמינו, העם היהודי. מהיום כל מעשה שתעשה ישפיע ויעצב את גורל כולנו.

מדור לדור, עבר לפיד המסורת והאמונה מאב לבן, עד אבותיך ועד אליך. היום עבר הלפיד לידיך. כאן , בכותל המערבי, בחרת להניח תפילין לראשונה בחייך.

כאן במקום אליו נושאים יהודים מכל העולם את עיניהם, התחברת אל עמך ואל עצמך. מכאן, מהכותל  המערבי, שריד בית המקדש, שלוחה אליך ברכתינו, ברכת הדורות,״ יברך ה״ מציון וראה בטוב ירושלים כל ימי חייך, וראה בנים לבניך שלום על ישראל ״ .

הכותרות שלנו

עמוד תודה

תודה על פנייתך, ניצור איתך קשר תוך כמה שעות, אבל אם יש שאלה דחופה ואין לך זמן לחכות, התקשר לטלפון אנחנו מחכים לך  0522600640

קרא עוד »

תנאי שימוש

תנאי שימוש באתר «כינור דוד" תקנון השימוש באתר הנ"ל נכתב בלשון זכר אך האמור בו מתייחס לנשים וגברים כאחד. 1. קדימון אתר «כינור דוד» )להלן

קרא עוד »

הצהרת פרטיות

הצהרת פרטיות במדיניות פרטיות זו תפורט בפנייך מדיניות הפרטיות הנוהגת באתר האינטרנט: www.jerusalemklezmer.com  (להלן: "האתר"). כינור דוד (להלן "החברה") תהיה זכאית, מעת לעת, לשנות או לעדכן את

קרא עוד »

מדיניות פרטיות

כללי "מדיניות פרטיות" שלהלן מסדירה את האופן שבו אנו, חב' כינור דוד, מרח' הילל 24  ירושלים, ו/או החברות הקשורות, להלן: "החברה" ו/או "כינור דוד",שומרים ועושים

קרא עוד »
פייטן לבר מצווה

הפייטן יוסי גיספן

הפייטן יוסי גיספן יודע היטב להתאים את עצמו בצורה מקסימאלית למשפחה ולחתן בר המצווה, דבר שהוא חשוב מאוד לניהול מיטבי של האירוע. הוא מתחבר היטב

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

פורום בר מצווה בכותל

פורום בר מצווה
כנסו לפורום

מאמרים באותו נושא: