ברכת האם לחתן בר המצווה

גולת הכותרת בבר מצוה בכותל, היא ברכת האם לחתן הבר מצווה. לרגע מיוחד זה, ציפתה האם שנים רבות . מעתה בנה אהובה אינו עוד ילד, אלא כזה הנכנס לעולם המבוגרים. כל אמא מחכה לזמן הזה שילדיה יהיו פחות תלותיים מחד, ויותר עצמאים מאידך.

הברכה שאנו נותנים לאם לברך את בנה – חתן בר המצווה, מבטאת ביתר שאת את תקווה זו.

תמונות של צילום אירועים בכותל
בר מצווה בכותל

ברכת האם לחתן הבר מצווה

תוכן הברכה: בברכה מודגש הענין, כי יום בר המצוה, שהוא בעצם גם יום הולדתו של בר המצוה, אינו עוד סתם יום הולדת, כמו אלו שקדמו לו, אלא שונה מהם בתכלית.

ביום זה, בר המצוה יוצא מתקופת הילדות ונכנס לעולם הבגרות. בר המצוה, למעשה, ביום זה, נבחר להמשיך את שושלת הדורות המפוארת ועתיקת היומין, כקודמיו, ולשמש דוגמה לבאים אחריו.

למעשה, מיום זה בר המצוה נחשב לבריה חדשה. לכן, הוא צריך לתת משקל רב לכל מחשבה, דיבור ומעשה, שכן ביכולתו להטות את כל העולם כולו לכף זכות, או חלילה ההפך.

ברכה זו נאה ביותר דוקא בכותל, שכן במעמד זה בר המצוה אינו מתחבר רק לדורות שקדמו לו, אלא לכל עם ישראל כולו, משום שעיני כל ישראל, מכל קצוות תבל, נשואות לכותל.

יש לציין,שבידנו גם תרגום לאנגלית לברכת האם לחתן הבר מצווה.

ברכת האם לחתן הבר מצווה ( סרטון דוגמה)

תוכן הברכה – חובה ללמוד לפני האירוע

חתן הבר מצווה יקר. היום הזה, בו התעטרת לראשונה בתפילין של יד ובתפילין של ראש. אינו עוד יום הולדת. יום הבר מצווה שלך, הוא היום בו אתה מצטרף כגבר צעיר ואחראי למעשיו אל העם היהודי.היום הצטרפת לשרשרת דורות ארוכה ומפוארת. שרשרת הדורות של העם יהודי.

התפילין שהנחת הם אותם התפילין שהניחו אבות אבותינו במדבר סיני. אותם התפילין שליוו את חכמי המשנה והתלמוד, כאן בירושלים לפני 2000 שנה.

אותם התפילין שהחביאו היהודים בתקופת האינקוויזיציה. אותם התפילין שליוו את חיילי צה״ל בכל מלחמות ישראל. ביום הזה , יום בר המצווה שלך, אתה הופך לחלק מן ההיסטוריה המפוארת של עמינו, העם היהודי. מהיום כל מעשה שתעשה ישפיע ויעצב את גורל כולנו.

מדור לדור, עבר לפיד המסורת והאמונה מאב לבן, עד אבותיך ועד אליך. היום עבר הלפיד לידיך. כאן , בכותל המערבי, בחרת להניח תפילין לראשונה בחייך.

כאן במקום אליו נושאים יהודים מכל העולם את עיניהם, התחברת אל עמך ואל עצמך. מכאן, מהכותל  המערבי, שריד בית המקדש, שלוחה אליך ברכתינו, ברכת הדורות,״ יברך ה״ מציון וראה בטוב ירושלים כל ימי חייך, וראה בנים לבניך שלום על ישראל ״ .

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

להקת מתופפים לבבר מצווה
נגנים בכותל

צפו בסרטון נגנים בכותל בסרט וידאו קצר אנחנו מסבירים את האופציות לבחירת הרכב מוזיקלי לתהלוכת נגנים בכותל. כנסו לכל ההמלצות

קרא עוד »
אטרקציות לבר המצווה בכותל

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" layout="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding_top="" padding_right="" padding_bottom="" padding_left="" margin_top="0px" margin_bottom="0px"

קרא עוד »

רוצים לחסוך עד 1900 שקל

דילוג לתוכן