סיור תצפיות בירושלים – חובה לביקור של פעם בחיים

פיתרון מושלם לסיור – סיור תצפיות בעיר הקודש

אם החלטתם שאתם הולכים על זה וחוגגים אירוע בירושלים, עורכים טקס דתי בכותל לרבות הנחת תפילין ולא יודעים מה לעשות אחרי הסעודה – רצוי לעשות סיור תצפיות. מדוע?

מאחר וודאי מגיעים איתכם לאירוע שלכם גם אנשים מבוגרים שהליכה ממושכת קשה להם, או שמזג האוויר החם בישראל אינו מאפשר לטייל שעות רבות. סיור תצפיות נעשה באוטובוס ממוזג ונעים ללא מאמץ והוא מתאים לאנשים המגיעים לכותל להנחת תפילין ורוצים ליהנות מאווירת הקדושה של ירושלים.

את ירושלים 'רואים רחוק רואים שקוף' וזהו אחד האפקטים המדהימים של העיר. סיור תצפיות משלב שלוש תצפיות על אתריה המרכזיים של סיורים בירושלים ההסטורית.

צפו רשימת סיורים בכותל

סיור טיילת ארמון הנציב

מטיילת האז הממוקמת בקציה של שכונת ארמון הנציב תוכלו לתצפת על האתרים עוד מראשיתה של ירושלים בניהם הר הבית -הר המוריה, מ 4000 שנה של עקידת יצחק, דרך ימי דוד ושלמה-בית המקדש הראשון- תצפית על עיר דוד הנשקפת באופק ועד הר הבית מימי בית שני שחודש על ידי המלך הורדוס.

סיור תצפיות שה יזכיר לכם את משמעותה של שכונת ארמון הנציב במלחמת ששת הימים במקום בו התחילה המלחמה וגם הנצחון הגדול. בהמשך תחזרו אל האוטובוס, כשפניכם מועדות אל נקודת התצפית הבאה- טיילת הר הצופים.

סיור תצפית בארמון הנציב
תצפית ארמון הנציב

תצפית הר הצופים

את הדרך אל הר הצופים תעשו דרך כביש 1 ותחלפו בסמוך לגיא בן הינום, משכנות שאננים, שער יפו. כמו כן, תקיפו את חומות העיר העתיקה ותעלו בנסיעה כמובן אל הר הצופים. זו נקודת התצפית השניה אשר נחלקת לשתיים.

נתחיל בתצפית יהודאי, שהיא נקודה גבוהה המשקיפה אל מדבר יהודה, בה נוכל להתרשם מהמעבר החד בין ירושלים הגדולה והמיושבת אל נופו המיוחד של המדבר. נסביר את חשיבות הקירבה למדבר ונספר את סיפורו של דוד המלך הבורח מאבשלום בנו בנקודה זו. כמו כן, תקבלו הסבר לגבי אזור E1 הסמוך למעלה אדומים, עליו מופעלים לחצים בינלאומיים.

תצפית משכנות שאננים
תחתנ רוח במשכנות שאננים

קחו 15 דקות לקבלת הדרכה ללא תשלום ותהיו שמחים שעשיתם את זה

תצפית הר הצופים – חלק ב'

בכדי להגיע אל האזור השני של התצפית תחצו את הכביש, ותתיישבו בחלקה המזרחי של טיילת הר הצופים- משם נשקף נוף מרהיב אל העיר העתיקה והר הבית. בנקודה זו נשלב את הסיפור התנכי של ירושלים עם סיפור מלחמת ששת הימים, נשחזר את פריצת הצנחנים מגבעת התחמושת אל הר הצופים ומכאן אל הר הבית.

מנקודה זו נשקפת מולנו גם העיר החדשה על אתריה השונים. שלושת התצפיות יעניקו לכם משמעות שונה לעיר ירושלים – מימי האבות ודוד המלך, עד הצנחנים בששת הימים וממש עד החוליה שלנו בשרשרת הדורות. בשלב זה תחזרו אל האוטבוס ותסעו ישר אל הכותל המערבי לסיום חגיגי עם הרבה משמעות.

טלפון לפרטים נוספים
הכותרות שלנו

עמוד תודה

תודה על פנייתך, ניצור איתך קשר תוך כמה שעות, אבל אם יש שאלה דחופה ואין לך זמן לחכות, התקשר לטלפון אנחנו מחכים לך  0522600640

קרא עוד »

תנאי שימוש

תנאי שימוש באתר «כינור דוד" תקנון השימוש באתר הנ"ל נכתב בלשון זכר אך האמור בו מתייחס לנשים וגברים כאחד. 1. קדימון אתר «כינור דוד» )להלן

קרא עוד »

הצהרת פרטיות

הצהרת פרטיות במדיניות פרטיות זו תפורט בפנייך מדיניות הפרטיות הנוהגת באתר האינטרנט: www.jerusalemklezmer.com  (להלן: "האתר"). כינור דוד (להלן "החברה") תהיה זכאית, מעת לעת, לשנות או לעדכן את

קרא עוד »

מדיניות פרטיות

כללי "מדיניות פרטיות" שלהלן מסדירה את האופן שבו אנו, חב' כינור דוד, מרח' הילל 24  ירושלים, ו/או החברות הקשורות, להלן: "החברה" ו/או "כינור דוד",שומרים ועושים

קרא עוד »
פייטן לבר מצווה

הפייטן יוסי גיספן

הפייטן יוסי גיספן יודע היטב להתאים את עצמו בצורה מקסימאלית למשפחה ולחתן בר המצווה, דבר שהוא חשוב מאוד לניהול מיטבי של האירוע. הוא מתחבר היטב

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

פורום בר מצווה בכותל

פורום בר מצווה
כנסו לפורום

מאמרים באותו נושא: