סיור תצפיות בירושלים – חובה לביקור של פעם בחיים

פיתרון מושלם לסיור – סיור תצפיות בעיר הקודש

אם החלטתם שאתם הולכים על זה וחוגגים אירוע בירושלים, עורכים טקס דתי בכותל לרבות הנחת תפילין ולא יודעים מה לעשות אחרי הסעודה – רצוי לעשות סיור תצפיות. מדוע?

מאחר וודאי מגיעים איתכם לאירוע שלכם גם אנשים מבוגרים שהליכה ממושכת קשה להם, או שמזג האוויר החם בישראל אינו מאפשר לטייל שעות רבות. סיור תצפיות נעשה באוטובוס ממוזג ונעים ללא מאמץ והוא מתאים לאנשים המגיעים לכותל להנחת תפילין ורוצים ליהנות מאווירת הקדושה של ירושלים.

את ירושלים 'רואים רחוק רואים שקוף' וזהו אחד האפקטים המדהימים של העיר. סיור תצפיות משלב שלוש תצפיות על אתריה המרכזיים של סיורים בירושלים ההסטורית.

צפו רשימת סיורים בכותל

כל המסעדות 👈 כל התפריטים כולל מחירי מנות 🤔😱

אספנו במקום אחד את כמעט כל מסעדות הירושלמיות ליד הכותל, כולל כמה עולה עולה מנה? קריטריונים של מקומות ותמונות של כל מסעדה בנפרד, נשאר רק ללחוץ ״קבלו מייד״

סיור טיילת ארמון הנציב

מטיילת האז הממוקמת בקציה של שכונת ארמון הנציב תוכלו לתצפת על האתרים עוד מראשיתה של ירושלים בניהם הר הבית -הר המוריה, מ 4000 שנה של עקידת יצחק, דרך ימי דוד ושלמה-בית המקדש הראשון- תצפית על עיר דוד הנשקפת באופק ועד הר הבית מימי בית שני שחודש על ידי המלך הורדוס.

סיור תצפיות שה יזכיר לכם את משמעותה של שכונת ארמון הנציב במלחמת ששת הימים במקום בו התחילה המלחמה וגם הנצחון הגדול. בהמשך תחזרו אל האוטובוס, כשפניכם מועדות אל נקודת התצפית הבאה- טיילת הר הצופים.

סיור תצפית בארמון הנציב
תצפית ארמון הנציב

תצפית הר הצופים

את הדרך אל הר הצופים תעשו דרך כביש 1 ותחלפו בסמוך לגיא בן הינום, משכנות שאננים, שער יפו. כמו כן, תקיפו את חומות העיר העתיקה ותעלו בנסיעה כמובן אל הר הצופים. זו נקודת התצפית השניה אשר נחלקת לשתיים.

נתחיל בתצפית יהודאי, שהיא נקודה גבוהה המשקיפה אל מדבר יהודה, בה נוכל להתרשם מהמעבר החד בין ירושלים הגדולה והמיושבת אל נופו המיוחד של המדבר. נסביר את חשיבות הקירבה למדבר ונספר את סיפורו של דוד המלך הבורח מאבשלום בנו בנקודה זו. כמו כן, תקבלו הסבר לגבי אזור E1 הסמוך למעלה אדומים, עליו מופעלים לחצים בינלאומיים.

תצפית משכנות שאננים
תחתנ רוח במשכנות שאננים

צפו ב10 טועיות שאסור לעשות בסגירת בר מצווה בכותל ( חובה לדעת)

תצפית הר הצופים – חלק ב'

בכדי להגיע אל האזור השני של התצפית תחצו את הכביש, ותתיישבו בחלקה המזרחי של טיילת הר הצופים- משם נשקף נוף מרהיב אל העיר העתיקה והר הבית. בנקודה זו נשלב את הסיפור התנכי של ירושלים עם סיפור מלחמת ששת הימים, נשחזר את פריצת הצנחנים מגבעת התחמושת אל הר הצופים ומכאן אל הר הבית.

מנקודה זו נשקפת מולנו גם העיר החדשה על אתריה השונים. שלושת התצפיות יעניקו לכם משמעות שונה לעיר ירושלים – מימי האבות ודוד המלך, עד הצנחנים בששת הימים וממש עד החוליה שלנו בשרשרת הדורות. בשלב זה תחזרו אל האוטבוס ותסעו ישר אל הכותל המערבי לסיום חגיגי עם הרבה משמעות.

איך לחסוך עד 2800 שקל בארגון בר מצווה ?

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯