מתנה ומזכרת לבר מצווה בכותל

מזכרת ייחודית לבר מצוה

אנחנו רוצים שהבר מצוה בכותל, תיחרט בזכרונכם לכל החיים,ו לכן ברצוננו להעניק לכם שי צנוע אך מאודייחודי אתם שואלים מה זה מזרכת לבר מצווה? אתם יכולים להזמין משהו מאוד יקר , אבל אין ערך למתנהאנחנו מכינים מזכרת מיוחדת שנכתבה על ידי רב חגי בן חיים קלף עם שמו של חתן הבר מצווה. כל פעםשתראו אותו, יצופו בראשכם הזכרונות הטובים מהאירוע.

צפו מה זה קלף בר מצווה

הייחודיות של המתנה מתבטאת בכך, שבעצם כל המשפחה נוטלת חלק בעיצוב הסופי שלה, ולמעשה אין יותר טוב מזה. כך חתן הבר מצוה מרגיש, שכולם משתתפים בשמחתו.

לכמה רגעים, כולם יהפכו לסופרי סת"ם, ובראשם חתן הבר מצוה.

תמונה של מזרכת לבר מצווה

מזכרת לבר מצווה

פירוש המילה סת"ם היא ראשי תיבות של המילים: ספרי תורה, תפילין, מזוזות ומגילות. העט שכותבים בו נקרא קולמוס. הקולמוס הוא בעצם נוצה של תרנגול, בדרך כלל תרנגול הודו, כדי שהנוצה תהיה מספיק עבה וחזקה. הנייר שכותבים עליו אינו נייר רגיל.

הוא נקרא קלף. הקלף למעשה זהו עור של בהמה טהורה, בדרך כלל של שור, שעבר תהליך של עיבוד, עד שנהיה ראוי לכתיבה. את המזוזה כולנו מכירים. במזוזה למעשה כתובות שתי פרשיות מתוך ספר התורה, שמאוד מפורסמות: שמע ישראל, והיה אם שמוע. מאחורי המזוזה כתוב אחד משמות ה": ש–ד–י. יש משמעויות רבות לשם זה.אחת מהן היא, שזה ראשי תיבות של המילים: שומר דלתות ישראל.

לכן אנו כותבים שם זה מאחורי המזוזה, שנמצאת בפתח הדלת.בתפילין לעומת זאת, כתובות ארבע פרשיות: השתים שיש במזוזה ובנוסף לכך, קדש, והיה כי יביאך. את התפילין אנו מחלקים לשתים: תפילין של יד ותפילין של ראש. בשניהם כתובות בדיוק אותן פרשיות, אלא שההבדל ביניהן הוא, שבתפילין של ראש, ארבעת הפרשיות כתובות בארבעה קלפים נפרדים, ובתפילין של יד הן כתובות על קלף אחד.

לכן בבית של ראש ישנם ארבעה חריצים ואילו הבית של יד הינו חלק. הבתים של התפילין גם הם עשויים מעור. תהליך הייצור שלהם הוא מאוד ארוך ומורכב, ולוקח בערך כשנה.

תמונה של מתנה ייחודית לב רמצווה

[תוך כדי הסבר של כל דבר, אני מראה מוחשית את הדבר וזה מוסיף המון בהבנה. הדברים שאני מראה הם: קולמוס, קלף מזוזה, קלף תפילין, בתי תפילין פתוחים].

כעת, כשאנחנו כבר קיבלנו מושגים בסיסיים, נוכל לגשת למזכרת עצמה

כתבתי את השם של החתן {פרטי+משפחה} באותיות של קידוש לבנה על קלף. כפי שאתם רואים, האותיות לא גמורות, כי את זה אני רוצה שהחתן ומשפחתו יעשו. כך זאת תהיה המזכרת הכי טובה בשביל החתן. אבי החתן יכבד את האנשים בכתיבה, ואת האות האחרונה נשאיר לחתן.

רק לפני כן, הסבר קטן. כתיבה בקולמוס שונה מאוד מכתיבה בעט רגיל. הקולמוס בנוי למעשה משני שיניים, שהאחת טיפה יותר גבוהה מהשניה. בדרך כלל, הימנית היא היותר גבוהה. אחיזת הקולמוס נעשית בצורה כזאת, ששני השיניים נוגעות בקלף. כדי שהדיו ייתפס בקלף, ראשית צריך לתת נגיעה בקלף עם הרגל הימנית, שהיא הגבוהה. לנגיעה זו קוראים: קו התחלה.ל אחר מכן, אפשר לגשת לאות.

קלף ומזכרת לב רמצווה
סגן התנך העולמי לחידון התנך רב חגי בן חיים

את הקלף אני מציע למסגר ולתלות בדלת של החדר, או להשתמש בתור סימניה לסידור, או כל דבר שיעלה על דעתכם.

אני מאחל לחתן ומשפחתו המון מזל טוב, ושיהיה רק בשמחות!

רב וסופר סת״ם חגי בן חיים

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

דילוג לתוכן