בר מצווה בכותל ביום שישי מותר או אסור ? כנסו לבדיקה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

בר מצווה בכותל ביום שישי

מה אומרת ההלכה על קיום בר מצווה ביום שישי?

לרוב, חוגגים בר מצווה בימיי שני וחמישי, זאת משום שההלכה אומרת שבימים אלה מוציאים את ספר התורה. ניתן בימים אחרים להניח תפילין ללא עלייה לתורה, אך על זה נאמר ש"העיקר חסר מן הספר".

הרוב הגדול של הבר מצוות מתקיימות בשני וחמישי. ניתן לעשות בר מצווה בשישי אם אותו היום שישי הספציפי נופל על ראש חודש. בראש חודש מותר לעלות לתורה, ולא רק שמותר לעלות לתורה, אלא עולים ארבעה חתני בר מצווה ולא שלושה, כפי שקורה בדרך כלל בימיי שני וחמישי. לכן, מומלץ מאוד לעשות בר מצווה ביום שישי בכותל.

פשוט צפו בסרטון וידאו, וקבלו תשובה לכל השאלות לגבי בר מצווה בכותל.

למה כדי לעשות בר מצווה בכותל ביום שישי?

בגלל שביום שישי שנופל בראש חודש, מותר לעשות ארבעה עליות לתורה ולא שלושה, כמו ביום רגיל, יש פחות עומס של בר מצוות בכותל מאשר ביום רגיל. כך נוצרת אווירה יותר אינטימית ופרטית שהופכת את המסיבה ליותר אישית ויותר מעצימה את העלייה לתורה ואת הפסוקים שחתן הבר מצווה קורא.

יתרון גדול שיש ליום שישי הוא שרוב האנשים לא עובדים ביום זה, כך שההיענות של האורחים לבוא לחגיגה תהיה גדולה יותר, דבר שיגדיל את החגיגה.

בר מצווה בכותל ביום שישי

מה עוד אפשר לעשות בנוסף לבר מצווה בכותל בשישי?

ניתן לשלב עם הבר מצווה סעודה חגיגית באחת המסעדות או אולומות האירועים שמסביב לכותל. אפשר גם לערוך זירו באתרים מסביב לכותל, למשל הרובע היהודי, קבר דוד משכנות שאננים וכו.

הסיור יכול להיות מלווה בתזמורת שתעשה שמח לא רק לאורחים אלא לאנשים מסביב. מה שהכי טוב בשישי, הוא שבערבו מגיע שבת. אין שום צורך לעזוב את סביבת הכותל לאחר החגיגה, אפשר ומומלץ מאוד לנוח בשבת באחת האכסניות הרבות הנמצאות מסביב לכותל.

לא לשכוח כאשר עושים בר מצווה בכותל ביום שישי, חשוב להזמין צלמים מקצועיים שיצלמו את הבר מצווה מתחילתה ועד סופה, כך שתשאר לכם מזכרת מהאירוע לעוד שנים רבות.

אהבתם את המאמר? שתפו לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

מאמרים באותו נושא:

Call Now Button
דברו איתנו ב WhatsApp