💪
💪
למה עושים הפרחת בלונים בכותל דווקא עם בלונים בצבע כחול ולבן?

למה עושים הפרחת בלונים בכותל דווקא עם בלונים בצבע כחול ולבן?

מה החשיבות של צבעי כחול ולבן?

ביהדות הצבע הלבן הוא הצבע הרוחני ביותר. ידוע שמי שמניח תפילין, יש מסביבו הילה לבנה. מחקרים הוכיחו שצבע לבן הוא הצבע החזק ביותר. כאשר ביום הכיפורים בני ישראל כיפרו על כל החטאים, השתנה צבעו של החוט מצבע שני, צבע אדום, לצבע לבן.

כמו שאמר הנביא ישעיהו, "חטאכם יאדימו כתורה כצמר יהיו", השינוי מאדום ללבן. כחול מזכיר את השמיים, את כיסא הכבוד, ולכן אנו שמים בציצית פתיל תכלת. זאת כדי לזכור את מי שאמר, והיה עולם. השילוב של כחול ולבן, שהם בלתי נפרדים, הינם הצבעים של דגל מדינת ישראל, מגן דוד במרכזו והוא בצבעי כחול ולבן.

לכן אין צבעים טובים מהם להפריח בלונים בבר מצווה בכותל תחת כיפת השמיים, שכל האורחים מבקשים את משאלותיהם וחווים רגע רוחני ומרגש כאחד.

צפו בסרטון הסבר למה בלונים בצבעים כחול ולבן

מה עושים בבר מצווה בנוסף להפרחת בלונים בכותל?

במרכז הבר מצווה עומדת העלייה לתורה. חתן בר המצווה יורד בתהלוכה עם משפחתו כשהם מלווים נגנים שעושים מוזיקה ושירה שהופכת את התהלוכה לחגיגה אחת גדולה.

בסיום התהלוכה, חתן בר המצווה מתמקם בתוך הכותל, מומלץ בסמוך לחלק של הנשים, כדי שגם הן תוכלנה ליהנות מסלסולי החתן, וכמובן לזרוק סוכריות על החוגגים, לפי מיטב המסורת. לאחר העלייה לתורה, מומלץ מאוד להמשיך את החגיגות בסעודה וריקודים באחת המסעדות או האולמות שמסביב לכותל.

תמונה הפרחת בלונים בכותל

מה חשוב לעשות כדי שתהיה לכם מזכרת טובה מהבר מצווה?

חשוב מאוד שיהיו אתכם צלמים מקצועיים ומנוסים מירושלים, שיודעים לצלם בכותל על כל המורכבות של הצילום בכותל. מומלץ מאוד לקחת את הצלמים לכל אורך האירוע של הבר מצווה, מצילומים לפני האירוע של החתן ומשפחתו באתרים יפים בירושלים, למשל על חומות העיר, דרך העלייה לתורה וכמובן בסעודה החגיגית.

הפרחת בלונים בכותל הוא אחד הדברים המרגשים שעושים בבר מצווה אל תחמיצו את הרגע המרגש הזה, ולא לשכוח לבקש משאלות שהבלונים עפים, בגלל הרמה הרוחנית הגבוהה של צבעי הכחול והלבן של הבלונים לבר מצווה בכותל.

הכותרות שלנו
בר מצווה בכותל בחום כבד

בר מצווה בכותל בקיץ

כל אירוע משפחתי, כמו בר מצווה למשל, עלול להיות כרוך בהרבה מאד לחצים, עגמות נפש ותקלות. רבים מאתנו מקבלים זאת כחלק בלתי נפרד מן השמחה…

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

מאמרים באותו נושא: