אלי בכר מהוד השרון

שי לא רצה לקרוא בתורה. אבא שלו לא הסכים לוותר… על קריאה בתורה בכותל

מסורת זו מסורת. אבל מה לעשות כשהילד מסרב? הוא בשום אופן לא מוכן אפילו להתכונן… אבא של שי לא הסכים לוותר על הקריאה בתורה. אבל כששי ואבא שלו הגיעו אלינו, הם גילו שאפשר להתחבר למסורת היהודית גם בדרכים אחרות…

ומי שהפתיע את אבא שלו הוא לא אחר מאשר שי בכבודו ובעצמו… שעלה לתורה וקרא עולה ראשון.

 

רגע גדול בחיים שלי שאני תמיד אזכור

קריאה בתורה
ברכות לחתן הבר מצווה
שלום דוד רציתי להודות לך על בר-מצווה של הבן שלי ועל כל מה שעברנו עד שהגענו לתוצאה המרגשת. כשהתקרב הזמן של הבר מצווה התחלנו להתכונן. אמרתי לילד, כדאי שתתחיל ללמוד לקרוא בתורה. שי לא ממש היה בעניין של עלייה לתורה. מפה לשם עברו החודשים והוא כל פעם הביא תירוץ. לא יכול היום לא יכול מחר. לא בא לי, לא רוצה. אמרתי לו אם אין קריאה בתורה אין בר מצווה. שהבן שלי לא יקרא בתורה? המצב בבית כבר התחיל להיות לא נעים. אני הודעתי לאשתי שבשבילי בר מצווה זה עלייה לתורה. סבא שלו עלה ואבא שלו עלה אז גם הוא יעלה.
קריאה בתורה
אלי בכר

נכנס בטוב לעול מצוות

הילד לא זז מדעתו. ניסיתי למצוא פתרון. חיפשתי באינטרנט חומר על בר מצווה. הגעתי לאתר שלכם. קודם כל מצאתי הרבה תשובות וחומר על הנושא. דבר ראשון ראיתי שאם הילד לא רוצה זה לא סוף העולם.

כי לפי ההלכה אין חיוב. מפה לשם ראיתי את האירועים שלכם, את המוזיקה, את השמחה. הראיתי לילד והוא התלהב ואמר לי וואללה אני מת שיהיה לי בר מצווה כזאת.

תמונה קריאה לתורה
תמונה של חתן הבר מצווה בתהלוכת מתופפים

את הסוף אתה כבר מכיר כי אתה כבר היית בתמונה. הייתה בר מצווה בכותל שמחה שחבל על הזמן, תופים, שופרות, תהלוכה, מוזיקה. ומי היה מאמין ששי יעלה לתורה ואפילו עוד יקרא כמה פסוקים של עולה ראשון.
זה רגע גדול בחיים שלי שאני אזכור כל החיים וגם שי יזכור כל החיים.
תודה
בזכותך שי נכנס לעולם התורה בטוב. וגם אני למדתי בזכותכם שגם עם ילדים יש לכל בעיה פיתרון.
ממני בהערכה
אלי בכר מהוד השרון

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

רוצים לחסוך עד 1900 שקל

דילוג לתוכן