למה רק תופים בכותל?

למה רק מתופפים? תופעו! יש כלי נגינה אחרים!!!

רצינו לבשר לכם על ההרכב החדש שבניתי, על מנת לשדרג את התהלוכות בכותל. בדרך כלל אתם מזמינים מתופפים , כי אתם לא יודעים שחוץ מתופים ושופרות יש עוד הרבה כלי נגינה אחרים .

צפו בכליזמרים של כינור דוד

קלרינט

כלי נגינה יהודי. הצורה שלו כמו חליל , מפיק צליל חזק מאוד ( מתאים לכותל). אפשר לנגן איתו ניגונים אשכנזיים (כגון כנר על הגג) , ואפשר ניגונים ספרדיים (כגון שבחי ירושלים,ישמח חתני).

מבחינתי זה הכלי נגינה שצריך להיות בתהלוכה חוץ מתוף. הלבוש של הקלרניסט משתנה בהתאם לניגונים. אם זה אשכנזי, אז הוא יבוא עם וסט וקסקט שחורים, ואם זה ספרדי, הוא יבוא בבגדי לבן תנכיים.

מתופפים בכותל

כינור

כלי נגינה עתיק מאוד מתקופת בית המקדש ( יהודי) .יש לו יחסית צליל חלש ,אך ישנה אפשרות לחבר אותו לרמקול ואז הוא נשמע היטב. גם בכינור אפשר לנגן את שני סוגי המנגינות, אשכנזי וספרדי. הכנר בדרך כלל יגיע לבוש כמו כלייזמר,עם וסט וקסקט שחורים.

תמונה כינור לבר מצווה בכותל
נגן כינור לבר מצווה

סקסופון

כלי בעל צליל חזק מאוד. ישנם שלושה סוגים של סקסופונים: טנור, אלט וסופרון. שני הראשונים ,טנור ואלט ,מתאימים מאוד לכותל מבחינת עוצמת הצליל. הסופרן, לעומת זאת, הוא בעל צליל עדין יותר, ומתאים יותר למופעים באולמות. גם הסקסופון, כקודמיו, מתאים לכל סוגי הנגינה. באשר ללבוש, הסקסופוניסט מגיע עם בגדי לבן תנכיים.

נגן סקסופון לבר מצווה

טרומבון

כלי נגינה חדש בכותל. אי אפשר לנגן איתו סולו, אלא רק ליווי בסים (צלילים נמוכים) . משתלב יפה בהרכבים שונים בין המתופפים והכלייזמרים. נראה ייחודי במראהו. מומלץ להביא אותו ככלי שלישי, אך לא בהרכב של שני מתופפים, מהסיבה שציינתי לעיל.

נגן טרומבון
נגן טרומבון לבר מצווה

ניסיתי לפרט את כל הכלי נגינה שיש בכותל. כמובן שישנם עוד הרבה כלים של כל מיני עדות ( כגון זורנה לכורדים), אבל אלו כלי הנגינה העיקריים המשמשים לתהלוכות בכותל.

מלבד כלי הנגינה, חשוב מאוד כמובן, שהנגנים עצמם יעשו שמח ויפעילו את המשפחה, ולא רק ינגנו כדי לצאת ידי חובה, כי עיקר השמחה הוא בתהלוכה.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
עליה לתורה בירושלים כותל

עליה לתורה בכותל המערבי

עושים בר מצווה בגדול החלטתם לחגוג את בר המצווה של בנכם בירושלים, באווירת הקדושה? עשיתם החלטה נכונה. טקס בר המצווה לרבות עליה לתורה בכותל, עוצמתי

קרא עוד »

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

הפרחת בלונים בכותל
מה עושים בטקס בלונים בכותל

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3"

קרא עוד »