למה רק תופים בכותל?
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

למה רק תופים בכותל?

למה רק מתופפים? תופעו! יש כלי נגינה אחרים!!!

רצינו לבשר לכם על ההרכב החדש שבניתי, על מנת לשדרג את התהלוכות בכותל. בדרך כלל אתם מזמינים מתופפים , כי אתם לא יודעים שחוץ מתופים ושופרות יש עוד הרבה כלי נגינה אחרים .

צפו בכליזמרים של כינור דוד

קלרינט

כלי נגינה יהודי. הצורה שלו כמו חליל , מפיק צליל חזק מאוד ( מתאים לכותל). אפשר לנגן איתו ניגונים אשכנזיים (כגון כנר על הגג) , ואפשר ניגונים ספרדיים (כגון שבחי ירושלים,ישמח חתני).

מבחינתי זה הכלי נגינה שצריך להיות בתהלוכה חוץ מתוף. הלבוש של הקלרניסט משתנה בהתאם לניגונים. אם זה אשכנזי, אז הוא יבוא עם וסט וקסקט שחורים, ואם זה ספרדי, הוא יבוא בבגדי לבן תנכיים.

תמונה של קלרינט לבר מצווה
נגן קלרינט לבר מצווה

כינור

כלי נגינה עתיק מאוד מתקופת בית המקדש ( יהודי) .יש לו יחסית צליל חלש ,אך ישנה אפשרות לחבר אותו לרמקול ואז הוא נשמע היטב. גם בכינור אפשר לנגן את שני סוגי המנגינות, אשכנזי וספרדי. הכנר בדרך כלל יגיע לבוש כמו כלייזמר,עם וסט וקסקט שחורים.

תמונה כינור לבר מצווה בכותל
נגן כינור לבר מצווה

סקסופון

כלי בעל צליל חזק מאוד. ישנם שלושה סוגים של סקסופונים: טנור, אלט וסופרון. שני הראשונים ,טנור ואלט ,מתאימים מאוד לכותל מבחינת עוצמת הצליל. הסופרן, לעומת זאת, הוא בעל צליל עדין יותר, ומתאים יותר למופעים באולמות. גם הסקסופון, כקודמיו, מתאים לכל סוגי הנגינה. באשר ללבוש, הסקסופוניסט מגיע עם בגדי לבן תנכיים.

נגן סקסופון לבר מצווה

טרומבון

כלי נגינה חדש בכותל. אי אפשר לנגן איתו סולו, אלא רק ליווי בסים (צלילים נמוכים) . משתלב יפה בהרכבים שונים בין המתופפים והכלייזמרים. נראה ייחודי במראהו. מומלץ להביא אותו ככלי שלישי, אך לא בהרכב של שני מתופפים, מהסיבה שציינתי לעיל.

נגן טרומבון
נגן טרומבון לבר מצווה

ניסיתי לפרט את כל הכלי נגינה שיש בכותל. כמובן שישנם עוד הרבה כלים של כל מיני עדות ( כגון זורנה לכורדים), אבל אלו כלי הנגינה העיקריים המשמשים לתהלוכות בכותל.

מלבד כלי הנגינה, חשוב מאוד כמובן, שהנגנים עצמם יעשו שמח ויפעילו את המשפחה, ולא רק ינגנו כדי לצאת ידי חובה, כי עיקר השמחה הוא בתהלוכה.

אהבתם את המאמר? שתפו לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

מאמרים באותו נושא:

ארוחת בוקר בדרך לכותל
ארוחות בוקר בכותל

כינור דוד מכריזים: בוקר מרגש…  החלטתם ללכת על אירוע בוקר. החלטה מצוינת! האורחים שלכם רעננים ונרגשים, ומגיעים עם הרבה ציפיות

קרא עוד »
Call Now Button
שינוי גודל גופנים
דברו איתנו ב WhatsApp