למה רק תופים בכותל?

למה רק מתופפים? תופעו! יש כלי נגינה אחרים!!!

רצינו לבשר לכם על ההרכב החדש שבניתי, על מנת לשדרג את התהלוכות בכותל. בדרך כלל אתם מזמינים מתופפים , כי אתם לא יודעים שחוץ מתופים ושופרות יש עוד הרבה כלי נגינה אחרים .

צפו בכליזמרים של כינור דוד

קלרינט

כלי נגינה יהודי. הצורה שלו כמו חליל , מפיק צליל חזק מאוד ( מתאים לכותל). אפשר לנגן איתו ניגונים אשכנזיים (כגון כנר על הגג) , ואפשר ניגונים ספרדיים (כגון שבחי ירושלים,ישמח חתני).

מבחינתי זה הכלי נגינה שצריך להיות בתהלוכה חוץ מתוף. הלבוש של הקלרניסט משתנה בהתאם לניגונים. אם זה אשכנזי, אז הוא יבוא עם וסט וקסקט שחורים, ואם זה ספרדי, הוא יבוא בבגדי לבן תנכיים.

תמונה של קלרינט לבר מצווה
נגן קלרינט לבר מצווה

כינור

כלי נגינה עתיק מאוד מתקופת בית המקדש ( יהודי) .יש לו יחסית צליל חלש ,אך ישנה אפשרות לחבר אותו לרמקול ואז הוא נשמע היטב. גם בכינור אפשר לנגן את שני סוגי המנגינות, אשכנזי וספרדי. הכנר בדרך כלל יגיע לבוש כמו כלייזמר,עם וסט וקסקט שחורים.

תמונה כינור לבר מצווה בכותל
נגן כינור לבר מצווה

סקסופון

כלי בעל צליל חזק מאוד. ישנם שלושה סוגים של סקסופונים: טנור, אלט וסופרון. שני הראשונים ,טנור ואלט ,מתאימים מאוד לכותל מבחינת עוצמת הצליל. הסופרן, לעומת זאת, הוא בעל צליל עדין יותר, ומתאים יותר למופעים באולמות. גם הסקסופון, כקודמיו, מתאים לכל סוגי הנגינה. באשר ללבוש, הסקסופוניסט מגיע עם בגדי לבן תנכיים.

נגן סקסופון לבר מצווה

טרומבון

כלי נגינה חדש בכותל. אי אפשר לנגן איתו סולו, אלא רק ליווי בסים (צלילים נמוכים) . משתלב יפה בהרכבים שונים בין המתופפים והכלייזמרים. נראה ייחודי במראהו. מומלץ להביא אותו ככלי שלישי, אך לא בהרכב של שני מתופפים, מהסיבה שציינתי לעיל.

נגן טרומבון
נגן טרומבון לבר מצווה

ניסיתי לפרט את כל הכלי נגינה שיש בכותל. כמובן שישנם עוד הרבה כלים של כל מיני עדות ( כגון זורנה לכורדים), אבל אלו כלי הנגינה העיקריים המשמשים לתהלוכות בכותל.

מלבד כלי הנגינה, חשוב מאוד כמובן, שהנגנים עצמם יעשו שמח ויפעילו את המשפחה, ולא רק ינגנו כדי לצאת ידי חובה, כי עיקר השמחה הוא בתהלוכה.

הכותרות שלנו

עמוד תודה

תודה על פנייתך, ניצור איתך קשר תוך כמה שעות, אבל אם יש שאלה דחופה ואין לך זמן לחכות, התקשר לטלפון אנחנו מחכים לך  0522600640

קרא עוד »

תנאי שימוש

תנאי שימוש באתר «כינור דוד" תקנון השימוש באתר הנ"ל נכתב בלשון זכר אך האמור בו מתייחס לנשים וגברים כאחד. 1. קדימון אתר «כינור דוד» )להלן

קרא עוד »

הצהרת פרטיות

הצהרת פרטיות במדיניות פרטיות זו תפורט בפנייך מדיניות הפרטיות הנוהגת באתר האינטרנט: www.jerusalemklezmer.com  (להלן: "האתר"). כינור דוד (להלן "החברה") תהיה זכאית, מעת לעת, לשנות או לעדכן את

קרא עוד »

מדיניות פרטיות

כללי "מדיניות פרטיות" שלהלן מסדירה את האופן שבו אנו, חב' כינור דוד, מרח' הילל 24  ירושלים, ו/או החברות הקשורות, להלן: "החברה" ו/או "כינור דוד",שומרים ועושים

קרא עוד »
פייטן לבר מצווה

הפייטן יוסי גיספן

הפייטן יוסי גיספן יודע היטב להתאים את עצמו בצורה מקסימאלית למשפחה ולחתן בר המצווה, דבר שהוא חשוב מאוד לניהול מיטבי של האירוע. הוא מתחבר היטב

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

פורום בר מצווה בכותל

פורום בר מצווה
כנסו לפורום

מאמרים באותו נושא:

תמונה הפרחת בלונים בכותל
הפרחת בלונים בכותל

להפריח משאלות לשמיים בלונים הם פעילות משמחת בכל אירוע ובמיוחד כאשר מדובר בבר מצווה בכותל. מחפשים שירות הפרחת בלונים בכותל?

קרא עוד »