האם מותר לחגוג בר מצווה בתקופת בין המיצרים

האם מותר לחגוג בר מצווה בתקופת בין המיצרים? זוהי שאלה חשובה מאוד. תקופת בין המיצרים היא שלושת השבועות שבין י"ז בתמוז לתשעה באב, שלושה שבועות שבהם חלים מנהגי אבלות ונהוג להמעיט בהם בחגיגות.

צפו בסרטון הסבר

מה ההלכה אומרת על קיום בר מצווה בתקופת בין המיצרים?

בר מצווה שזמנה הוא בתאריך עברי שיוצא או בשני או בחמישי, בתקופת בין המיצרים, דוחה את כל מנהגי האבלות ואפשר לחגוג אותה במלואה. ניתן לשמוח, להשמיע מוזיקה וגם לאכול בשר בתשעת הימים שבין ראש חודש אב לתשעה באב, ימים בהם לא נהוג לאכול בשר. לא רק שאפשר לחגוג בר מצווה, זוהי מצווה גדולה, בדומה לברית מילה שאם התאריך שלה יוצא בזמן שנהוג מנהגי אבלות, חוגגים את ברית המילה ודוחים את מנהגי האבלות.

כאשר קיבלנו תשובה הלכתית לשאלה האם מותר לחגוג בר מצווה בתקופת בין המיצרים. כדי לדעת מה ניתן לעשות מבחינה מעשית בבר המצווה.

מותר ואפילו רצוי לחגוג בר מצווהבשמחה רבה ובחגיגה מלאה, עם כל המשפחה והחברים. אפשר להשמיע מוזיקה, לעשות הפעלה לילדים, לעשות תהלוכות, להביא להקת נגנים, לשיר, להתפלל ולסלסל את הפסוקים. ניתן גם לעשות סעודה טובה באולם אירועים ולשלב בה בשר.

האם מותר לחגוג בר מצווה בתקופת בין המיצרים

האם מותר לחגוג את הבר מצווה בכותל בתקופת בין המצרים?

התשובה לכך היא כן. ניתן לחגוג את בר המצווה בכותל למלוא תפארתה, עם כל המשפחה, המוזיקה, המאכלים, סלסול הפסוקים והשמחה הרבה. מומלץ גם לעשות את התהלוכה החגיגית של המחשפחה שנכנסת לכותל עם חבורת נגנים שמשמחת את כולם בנגינה יפה. מסביב לכותל ישנן מסעדות ואולמות אירועים שניתן בהם לחגוג את הבר מצווה ולאכול להנאה ולשובע, גם בשר. מומלץ גם לעשות סיור ברחובות ירושלים ולהינות מיופייה של העיר. לא לשכוח להזמין צלמים שילוו אתכם לכל אורך הבר מצווה בכותל, בסעודה ואפילו בסיור בעיר, כך שתהיה לכם מזכרת להרבה שנים.

אז אם לבן שלכם יש בר מצווה בזמן בין המיצרים ואתם תוהים האם מותר לחגוג הבר מצווה בתקופת בין המצרים. לא לדאוג, ההלכה לצידכם, צאו, תחגגו ותשמחו.

קטגוריות במהלך האירוע ✡️

מידע רלוונטי

מידע לפי קטגוריה
צילום בר מצווה בכותל

צלם לבר מצווה בכותל

אחד הדברים החשובים שמומלץ לעשות בעלייה לתורה בכותל, הוא לצלם את האירוע. כמובן שאתם חושבים מה ? אני פראייר? למה להזמין צלמים – יש לי

קרא עוד »
מסעדה בירושלים

בלו הול מסעדה ליד הכותל

מסעדת בוטיק ליד הכותל מה עושים כשמבקרים בכותל וחשים צורך או רצון לאכל לפני הביקור או אחריו? בוחרים בפתרון הפשוט והקל שהוא גם המתבקש והמועדף:

קרא עוד »
עקוב אחרינו:

כנסו לחבילות בר מצווה בכותל

חדש ✡️ חנות בר מצווה 👇

חובה לכל מי שמארגן בר מצווה בכותל

עצור! 👈 פייטנים של כינור דוד 🔯

מאמרים באותו נושא:

כליזמרים לבר מצווה בכותל
כליזמרים לאירועים

"כלייזמר" משמעו כיף יהודי. מוזיקת הכלייזמרים (צירוף המלים "כלי" ו"זמר") היא מוזיקה יהודית שכלי הנגינה העיקריים המשמשים בה הם קלרינט,

קרא עוד »
WhatsApp לשאול שאלה
דילוג לתוכן