ארגון בר מצווה בכותל

חגיגה משפחתית ייחודית בכותל

זמן זה חשוב

דברו איתנו אין לכם כוח וזמן להכין את האירוע , צרו איתנו קשר ואנחנו נבנה לכם אירוע פצצה

אירועי שמחה

אירועים משפחתיים 30% מהמשפחות נשארו איתנו בקשר הדוק: מזמינים אותנו להגיע לשמחות הבאות של המשפחה.

שאלת רב

פשוט תתקשרו, מהיום יש לכם את מי לשאול רב חגי בן חיים יענה לכל שאלה

סיורים בירושלים

קבלו התרעות במייל מהיום אתם לא צריכים לשבור את הראש – יש לכם סיורים לכל החגים

הדרך לארגן בר מצווה בשלווה, חום ואהבה

ארגון אירוע, בייחוד בר מצווה, זה תהליך לא פשוט ואף מבלבל. כמה אנרגיה אתם משקיעים בסבב טלפונים בימים הראשונים של התחלת הדרך בארגון אירוע בכותל… ולכן בנינו חבילת בר מצווה שמסייעת להורים להתמודד עם המשימה הזאת.

מבנה של חבילה נוצר כתוצאה וניסיון של 12 שנים ובניית עשרות תוכניות של הפקות בכותל

כל האלמנטים משלימים זה את זה ובסוף נותנים אפקט רב עוצמתי

החלום של כל משפחה הוא להפתיע את האורחים ואת הילד, שידברו על האירוע לפחות עוד כמה חודשים. אם יש לכם כבר משהו בראש – ספרו לנו על הרעיון ונוכל להתקדם לפי הניסיון וההמלצות שלנו. אם אין לכם משהו מיוחד – תסמכו עלינו, יהיה לכם אירוע בלתי נשכח שידברו עליו שנים אחרי!
פייטן חגי בן חיים
חגי בן חיים

לפני בניית האירוע אתם חייבים לדעת…

מה אתם רוצים? מה סגנון האירוע? מי המשתתפים? מה התוכן? מה השלבים? בקיצור, איך אתם רוצים לראות את האירוע ומה אתם רוצים שיהיה בו.

עכשיו צריך לבנות תכנית הפקה לאור מטרות האירוע!

לשם כך אנחנו כאן. בואו אלינו לפגישת ייעוץ. ואם אתם עדיין לא סגורים על האירוע – תגיעו לפגישה ותקבלו רעיונות שונים ופירוט מדויק של כל האפשרויות העומדות לבחירתכם לתכנית הפקה מושלמת לפי התקציב.

3 שלבים לאירוע מושלם

סיור הדגמה – מפתח להצלחה

מעגל מתופפים לבר מצווה

לאחר שחשבתם והתייעצתם, הגיע הזמן לצעדים של מעשים. כדי לבנות הפקה מושלמת מומלץ מאוד להגיע לפגישת הכנה בירושלים הכוללת סיור והדגמת האירוע בשטח.תוכלו להתפגש איתנו לאזור הכותל ולעשות סיבוב בין כל המקומות שתבכרו באירוע

יש לכם זמן לחשוב ולשנות

חגיגת בר מצוה בכותל דרומי

מה טעם בתכנית הפקה אם אתם לא מרוצים מההצעה שלנו… אתם חייבים להתייעץ עם כמה מחברי המשפחה על התכנית, אולי תקבלו כמה עצות טובות, הרי אין כזה דבר שהכול מושלם, לכן קבלו את הזמן לערוך שינויים בתכנית. אחרי שחשבתם והתייעצתם עם בני המשפחה, נוכל לבנות לכם הפקה אחרת בהתאם לבקשותכם.

״אורזים״ את האירוע שלכם

חגיגת בר מצוה בכותל דרומי

אחרי שנפגשנו והכרנו, שאלנו את כל השאלות והבנו יותר את הראש שלכם, נבנה לכם הצעה שתפורה בדיוק למידות שלכם ושל החתן שלכם. נדגיש את המפתחות להצלחת האירוע, נתייחס לדגשים ולבקשות שהעליתם. כבר באותו יום תקבלו דרך המייל הצעת מחיר מסודרת להפקת בר מצווה.

טקס עליה לתורה בכותל המערבי

מיקום התפילה

בפגישת ההכנה שנערוך בכותל אנחנו נחליט ביחד על מיקום לעלייה לתורה. אולי מרחוק זה לא נראה לכם חשוב כל כך, אבל כשתבואו לראות את האופציות השונות תבינו שזו ההחלטה המרכזית בהפקה.

יש ארבעה מקומות להתפלל בהם במתחם הכותל, שנים ברחבת הכותל עצמה, אחד בעזרת ישראל (מקום ללא מחיצה בין גברים ונשים, המאפשר לאימא ולסבתא להיות חלק מהאירוע ממש) ומקום אחד בבית הכנסת של הכותל (קשת וילסון).

מי שלא מבקר לפני האירוע בכל המקומות האלה יתקשה להחליט מה המקום המתאים לאופי האירוע שלו.

סיום הפגישה

בסיום פגישת ההכנה אנחנו מאשרים את התוכנית הסופית, לאחר שערכנו בה שינויים לפי בקשתכם, וניגשים למימוש תכנית ההפקה המושלמת שתתאים גם לאורחים וגם למשפחה.

מניסיוני האישי במפגש של ארבע שעות איתנו אתם תוכלו לקבל יותר מידע ממה שרבים משיגים בחודשים של בירורים באינטרנט וטלפונים. הסיור ישנה לכם את הראייה וממש ישפר את איכות ההפקה. כמובן הפגישה היא רק התחלת המסע, אין צורך להחליט במקום ואת ההתלבטויות וההחלטות הסופיות ניתן לנתח בבית יחד עם כל המשפחה.

וזכרו – חשוב לעשות הכול מתוך שלום בית – לא לריב, רק להתרכז במטרה שלנו – אירוע של רוממות ושמחה!

מהלך הבר מצווה

חלק "א"

הפרחת בלונים בכותל

טקס התפילה הכולל:

 • שמירת מקום לטקס התפילה עד להגעת האורחים
 • הנחת תפילין
 • קריאת שמע
 • תהלוכה להבאת ספר התורה מארון הקודש
 • הגבהת ספר התורה
 • שלוש עליות כולל החתן
 • חצי קדיש
 • ברכת האב – "ברוך שפטרני מעונשו של זה".
 • ברכת האם
 • ברכות פרטניות וכלליות למשפחה
 • סדנת סת״ם (השלמת האותיות של שם החתן עם דיו ונוצה ע"י המשפחה על גבי קלף אמיתי למזכרת)
 • תעודה מהודרת עם השם של החתן והתאריך של העלייה לתורה
 • החזרת ספר התורה לארון הקודש

חלק "ב"

הפקת בר מצווה בכותל כינור דוד

סדר הפקה כולל:

 • קבלת פנים מרשימה הכוללת חופה ובלוני הליום. קבלת הפנים נעשית ברחבה שמצד שמאל לשער האשפות.
 • פייטן שמנחה את האירוע, מצויד בציוד הגברה וברמקול.
 • שלושה נגנים, כל אחד מהנגנים מוביל חופה לבנה לתהלוכה.
 • הזמנת חתן בר המצווה וההורים להיכנס מתחת לחופה.
 • קריאת ברכת "שהחיינו" ע"י ההורים וכל המשפחה
 • תקיעה בשופרות
 • תהלוכה מוזיקלית שיוצאת משער האשפות ועד לבידוק הביטחוני בכניסה לכותל בהתאם לסגנון המשפחה לפי העדה והמשפחה
 • טקס הפרחת הבלונים ברחבה שמול הכותל הדרומי בתצפית מול הר הזיתים
 • המשך התהלוכה לכיוון הכותל
 • בסיום התהלוכה תקיעה נוספת בשופרות

הפקת בר מצווה מושלמת

מובטח לכם שתהנו, האורחים שלכם ייהנו, פשוט תחוו אירוע של כיף וכבר למחרת תתחילו לקבל עשרות טלפונים על חוויית בר מצווה שהייתה אתמול!

שאלות שהרבה שואלים:

כמובן שצעד מאוד חשוב בהפקה זה פגישה עם מפיק, קודם כל להפגש פנים מול פנים, וגם לערוך סיור לפני האירוע ולהרגיש בעצמכם את מידת הקושי של ההליכה על מנת לבחור את אורך מסלול התהלוכה.

אתם חייבים לראות את המקום בעין כדי להרגיש את כל ההשלכות של הבחירה: הקרבה בין חתן הבר מצווה לאימא, מידת הצפיפות והרעש, הבעיות הטכניות בכל מקום, היתרונות, מזג האוויר והיכולת להתמודדת איתו ועוד… תוכלו גם להתייעץ עם הילד ולשאול אותו מה הוא רוצה ואיך הוא רוצה לראות את האירוע. ברחבת הכותל למשל, הנשים צריכות לעמוד על הכיסאות, שזה קשה לסבתות מבוגרות, או לראות את הילד דרך חורים במחיצה שמפרידה בין נשים וגברים. בבית הכנסת האימא שומעת את הבן עולה לתורה דרך אוזניות. בעזרת ישראל האימא קרובה לבן ללא המחיצה – אחרי שתראו את זה תוכלו לעשות את הבחירה שלכם.

זו טעות שכולם עושים – מזמינים משהו שמישהו אחר הזמין. אבל צריך לקחת בחשבון שהאוכל והמקום שהיה אצל המשפחה שהמליצה, עשוי להיות שונה לחלוטין ממה שתקבלו אתם. הרבה עסקים עוברים כל הזמן שינויים. כל משפחה והחוזה שלה, כל אולם והמגוון שהוא מציע. שימו לב שמה שאתם רואים באתר האינטרנט זה בכלל לא מה שיש בשטח. מניסיון אני יכול להעיד שהרבה תמונות של אולמות ערוכות בתוכנת פוטושופ, והכול תמיד נראה יפה וכמובן טעים. אבל אי אפשר באמת להרגיש את הטעם של האוכל דרך טלפון, תמונה או המלצות של חברים.

שאלה מצוינת. כמובן אם יש לכם קצת רקע בארגון אירועים אתם יכולים לארגן את האירוע לבד, אבל כאן צפה שאלת השאלות: האם אתם רוצים להיות השותפים המרכזיים בשמחה? או שאתם רוצים להיות המפיקים של השמחה? זה לא אותו דבר… אם אתם שותפים בשמחה – אתם חווים את האירוע במלואו, נהנים, שמחים, צמודים לחתן השמחה ועוברים איתו ביחד אתו את החוויה המרגשת; אם אתם מפיקים של האירוע, תצטרכו להיות צמודים לטלפון כל הזמן, לחוצים, דרוכים ועסוקים מול הספקים בניהול כך שלא יישאר לכם זמן להרגיש את השמחה. לדוגמא: האוטובוס לא הגיע בזמן, ואתם מתחילים להתעצבן כי כולם כבר הגיעו והצלם אמר שיש פקקים והוא יאחר, וזה רק קצת מהבעיות… איפה המתופפים, איך למצוא רב בכותל, מי ישמור מקום מהבוקר שלא ייתפס (חשוב מאוד), הבלונים לא הגיעו, הנהג עצבני ולחוץ בזמן, המסעדה לא מוכנה כי קבעו לפניכם עוד אירוע… רוצים עוד? כל הדברים האלה קורים, ובמיוחד למי שאין לו ניסיון.

שאלה טובה, יש לא מעט פניות שזו השאלה הראשונה שעולה בהן: כמה עולה להפיק בר מצווה בכותל? כמובן שזה תלוי במידה רבה באופי האירוע ומרכיביו: מה מספר הנגנים בתהלוכה, איזה כלי נגינה, איפה העלייה לתורה, בלי לשאול שאלות לא ניתן להגיד כמה תעלה הפקה. אבל תקחו בחשבון שהפקה מקצועית תדע לחסוך לכם הרבה כסף. למשל אם נדע איזה גילים האורחים נוכל לחסוך לכם כי עלות מנה למבוגר שונה מעלות מנה של ילד, אוטובוס עולה לפי מספר מקומות ישיבה 20 – 35- 50 – 60. חשוב להזמין לפי הכמות המדויקת.

איך חשבתם לחפש מסעדה לסעודת האירוע? רוב האנשים נכנסים לגוגל, רושמים "מסעדה לבר מצווה בכותל" לוחצים על החיפוש ומקבלים תוצאות. מתחילים להתקשר לכל אחד, אחרי חמישה שישה טלפונים כבר אין כוח לעוד ועוד טלפונים. קיבלתם בילבול בראש ואתם מתקשרים לממליצים שכבר עשו בר מצווה בכותל או לקרובי משפחה ושואלים ״אולי אתם מכירים מסעדה טובה בירושלים״. קיבלתם עוד המלצות ועשיתם עוד טלפונים. קיבלתם תפריטים ולא אהבתם את המקום או את איך שבעל המסעדה דיבר אתכם, או שלא אהבתם את העיצוב של המקום. וככה כל היום טלפונים ותפריטים. בסוף היום שום דבר לא נכנס לכם לראש כי אתם לא עובדים בצורה נכונה.

מה ההמלצה שלנו? קחו לכם חצי יום עבודה, לפחות ארבע שעות, תגיעו לפגישה בנעליים נוחות עם בקבוק שתייה והרבה סבלנות. אנחנו ניקח אתכם למסעדות שיש בקרבת הכותל, אחר כך נעבור למסעדות בסביבות הכותל. אין צורך לבקר ביותר מארבע או חמש מסעדות. אתם כבר תרגישו בעצמכם. אם אהבתם פשוט תזמינו, ותהיו רגועים להביא את האורחים שלכם למקום שראיתם, טעמתם, הייתם שם!