בדרך לבר מצווה בירושלים

בר מצווה בירושלים

חגיגת בר מצווה בעיר הקודש ! בר מצווה בירושלים זה הרבה יותר מבר מצווה. מדובר ביום שלם של מסע רוחני שמחה , אצלינו בכינור דוד

קרא עוד »
צלם לבר מצווה בירושלים

צילום אירועים בכותל

אם החלטתם לחגוג אירוע חשוב בכותל, יהיה עליכם להיערך בהתאם. מה שאומר שתצטרכו לתכנן את כל הפרטים החל משלב ההגעה, דרך מה שקורה בהמשך האירוע,

קרא עוד »
תופים ושופרות בכותל כינור דוד

מתופפים לבר מצווה

בר המצווה בשיתוף מתופפים לבר מצווה היא הארוע המרגש ביותר שחווה נער יהודי. זהו הרגע בו הוא הופך מילד לגבר. הרגע בו הוא מקבל עליו

קרא עוד »

האם צריך שהרב של החתן גם יגיע לבר מצווה?

האם צריך שהרב של החתן גם יגיע לבר מצווה? זוהי שאלה חשובה מאוד למי שמגיע מחוץ לירושלים והרב או הפייטן או החזן המלמד המקומי שלימד את חתן בר המצווה, אינו יכול להגיע לבר המצווה מכל מיני סיבות, למשל בגלל הצורך בנסיעה לירושלים, או רחוק מהבית, שעורי תורה….. לימודים בישיבה, יש בלי סוף תירוצים.

שאלה ששואלים הרבה לקוחות_ יש לנו רב שלימד את הילד לבר מצווה, צריך להביא אותו לטקס עליה לתורה בכותל או לא?

תשובה היא כן ולא, אנו ממליצים לראות את הסרט וידאו שמסביר מה לעשות

מה ההלכה אומרת לגבי השאלה האם צריך שהרב של החתן גם יגיע לבר מצווה?

התשובה לשאלה היא שאין חובה הילכתית להביא את הרב המלמד של חתן בר המצווה אם יש פייטן שמלווה את טקס בר המצווה.

הפייטן מכיר את כל ההלכות ויודע לנהל את הטקס כהילכתו. מומלץ לעשות שיחת תיאום ציפיות עם חתן בר המצווה על מנת שהפייטן ידע כמה החתן למד, איזה קטע הוא יודע לקרוא, האם הוא ידוע לקרוא את הפרשה בטעמי המקרא או רק בהברות.

מומלץ לשלב את הרב שלימד את החתן בשיחת הציפיות, זאת כדי להעלות את הבטחון העצמי של חתן בר המצווה, כך שהוא יגיע מוכן בצורה הטובה ביותר לעלייה לתורה.

תמונה פייטן לבר מצווה

האם מומלץ להביא את הרב שלימד את החתן לבר המצווה בכותל.
התשובה לכך היא שהדבר מבורך מאוד, והוא תלוי בשיקולי המשפחה, מבחינת כבוד לרב, זמינות הרב וכו. הדבר המומלץ ביותר הוא שהפייטן מטעם החברה ינהל את הטקס, ישמח את הקהל וידאג לללוגיסטיקה של הטקס, בעוד הרב המלמד, שכבודו במקומו, יהיה לצד חתן הבר מצווה ויוודא שהחתן קורא את הפסוקים בפרשה בצורה הטובה ביותר.

האם החברה דואגת להביא מישהו שינהל את טקס בר המצווה, אם הרב המלמד אינו יכול להגיע לטקס?

התשובה היא כן. החברה דואגת להביא פייטן הבקיא בכל ההלכות של הטקס ויודע לנהל את הטקס מבחינה הילכתית ושמחה, כך שלא תצטרכו לדאוג במהלך הטקס ותוכל להתרכז רק בחגיגת בר מצווה .

מאמרים באותו נושא:

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
דברו איתנו ב WhatsApp