קליפים לבר מצווה

קליפים הם בעצם קטעי וידאו או סרטונים שמלווים ביצירה מוזיקלית קצרה, בדרך כלל שיר כלשהו. קליפים שימשו בתחילת דרכם בעיקר למטרות שיווק ולקידום מכירות.

קליפים מוסיקליים החלו להיות פופולאריים כאשר ערוץ אם.טי.וי החל להשתמש בסרטים קצרצרים שמלווים שירים. השימוש ב"וידאו מוסיקלי" זה החל להתרחב בתחילת שנות ה-80 של המאה שעברה והפך לפופולארי מאוד בימינו אלה.

ישנן דרכים רבות שבהן ניתן להכין קליפים. חלקם נעשים באמצעות צילומים חיים, חלקם כסרטי תעודה וחלקם באמצעות אנימציה. האינטרנט הוא כר פורה לקטעי קליפים מוסיקליים. במצבים רבים הפכו קטעי וידיאו אלה לויראליים ממש, הם פשוט מתפשטים במהירות רבה בכל רחבי העולם. לא רק זאת, גם שפע של אתרים כמו היוטיוב נבנו אך ורק כדי להציג קטעי וידיאו מוסיקליים אלה.

היום עולם הוידיאו המוסיקלי חדר גם לאירועי בר מצווה בכותל, באולמות אירועים ולמקומות נוספים. לא מעט נערים שמגיעים לגיל 13 מבקשים להכין לעצמם קליפ כמו אותם קליפים לבר מצווה שאפשר לפגוש ביוטיוב.

וכשיש ביקוש יש גם מי שייצור את הקליפ המבוקש. לא מעט אתרי אינטרנט מציעים להכין קליפים לבר מצווה כמזכרת לכל החיים לילדים האהובים.

מתופפים בכותל

קטעי וידיאו או תמונות מהעבר

ניתן להכין קליפ לבר מצווה שמורכב מתמונות ומקטעי וידיאו של הנער מרגע הולדתו. אפשר לקחת קטעי וידיאו ישנים של המשפחה ותמונות מהאלבום המשפחתי ולשלב אותם לקליפ מרגש שיציג את הנער כתינוק, כפעוט, כילד וכנער מתבגר. לאחר שהמשפחה מחליטה על התמונות שישולבו בקליפ זה הזמן להיפגש עם החברה שתכין את הקליפ. בעת המפגש מספרים הנער וההורים על אופיו, על חייו על מנת להכיר לעומק את נשוא הקליפ.

קטע וידיאו חי ותוסס

דרך אחרת להכין קליפ היא להעמיד את ילד בר המצווה עם בני המשפחה הקרובים או חברים, ולהציג מול המצלמה מערכון, שיר מוקלט או השתוללות כלשהי. לא מעט קליפים שכאלה התפרסמו ביוטיוב והפכו לפופולאריים ביותר. הם נצפים גם על ידי אנשים שכלל לא שייכים למשפחה ואף לא מכירים את חתן השמחה.

עליה לתורה בכותל

הכנת הקליפ

עריכת הקליפ נעשית ברגישות רבה כשהחומרים נאספים ונערכים לקליפ ייחודי ואישי. כמובן שלפני העריכה הסופית הנער וההורים יכולים לראות את הקליפ ולהעיר הערות על מנת שאפשר יהיה להגיע לקליפ המושלם.

עבודתם של עורכי הקליפים מצריכה סבלנות רבה ויחס אנושי וחם לבני המשפחה כי אירוע הבר מצווה הוא משמעותי מאוד עבורם. ייתכן והם יתלבטו מאוד ולא תמיד יגיעו במהרה להחלטות, לכן חשוב להיות סבלניים ולתת לבני המשפחה תחושה שהכנת הקליפ נמצאת בידיים טובות ושהתוצאה תהיה לא פחות ממושלמת.

כשמגיע היום הגדול, אירוע הבר מצווה, חתן הבר מצווה והמשפחה הקרובה נרגשים מאוד, והקליפ מתחיל להתנגן, האורחים מתמוגגים מנחת וחיוכים נפרסים על פני כולם.

2017-04-18T11:45:25+00:00